Zavrieť

Porady

PODMIENKY NA PREVADZKOVANIE BUFETU

Dobry.. Chcem sa opytat co vsetko potrebujem na otvorenie stanku s rychlim obcerstvenim?..Moja predstava je umiestnit prenostny dreveny stanok na sukromnom pozemku v centre mesta...Som zacinajuci živnostnik a nemam ziadne skusenosti s podnikanim.....
Zatial som zistil:

1,-podpise sa zmluva o prenajati pozemku s majitelom
2,-pojdem na živnostensky urad,tam si ohlasim prevadzku, prilozim kopiu
najomnej zmluvy, zaplatim kolky a potvrdim si inšpekčnu knihu
3,-napisem ziadost na hygienu,dolozim ŽL, najomnej zmluvy a zaplatim pripadne poplatky
-hygienik si pozrie pristori a povie co vsetko tam musi byt
4,-ak to odobri hygienik,napisem ziadost na mestsky urad o povolenie podnikat na uzemi mesta,dolozim otvaracie hodiny ,kopiu ŽL, najomnej zmluvy a potvrdenie od hygienika

Potrebujem stavebne povolenie ak chcem umiestnit dreveny stanok??
Ak vsetko toto vybavim mozem uz zacat predavat,alebo som na nieco este zabudol co je potrebne???

Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fall32 je offline (nepripojený) fall32

    fall32
    lenkak--diky ze si ma na to upozornila na haccp som uplne zabudol..precital som si cely prispevok co si tu dala a som z toho blazon ....konecne viem o co ide v tom hacc plane...neviem ci si to dokazem vypracovat sam...nevies mi niekoho poradit kto by mi to vedel urobit? a co to stoji?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ja som robila haccp pre výrobu,
    čo konkrétne budeš predávať?
    Ak len balené potraviny, postačí Ti to, čo sem prikladala.
    Ak budeš robiť nejaké výrobky upresni.
    Odkiaľ si?

    fall32 je offline (nepripojený) fall32

    fall32
    lenka--no vacsina produktov bude balenych okrem hot dogov a hamburgerov to budu polotovar.....bagety budu balene tie mi bude nosit firma a potom tam uz budu iba nejake keksi cukriky malinovky v plastovych flasach a pod..zatial tam budem robit iba ja ...co sa tyka zasobovania pitnou vodov --s tym bude problem.pitnu vodu sa mi asi nepodari dotiahnut z centralneho vodneho zdroja,,ale videl som v Metre jednu srandicku bola to taka 20litrova nadoba na vodu,ktora mala zabudovany prietokovy ohrievac,tak rozmylsam ze by som pouzil tu nadobu,ale neviem co by na to povedala hygiena..inak som z Vychodu Spisska Nova Ves

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    lenka--no vacsina produktov bude balenych okrem hot dogov a hamburgerov to budu polotovar..... - to by nebol až taký problém, stačí dopísať presný postup prípravy hot-dogov. Ja som Ti predtým priložila link, prezri ho a dala som tam postup tuším na hranolky. Stačí to tak rozpísať. Tú pitnú vodu asi budeš potrebovať, skús ísť priamo na hygienu a tam Ti povedia či bude postačovať to, čo si popísal vo svojom príspevku.
    V SNV nepoznám hygienu, aké majú požiadavky.
    A hygienické minimum budeš určite potrebovať, dokonca aj keď príjmeš zamestnanca, ktorý príde do kontaktu s potravinami, trebars odbalený rožok už toto musí mať. Sú to testy na hygiene ako ovládaš ich podmienky a požiadavky, skús si pozrieť Potravinový kódex.
    http://www.svssr.sk/sk/legislativa/kodex/kodex.asp
    Existuje taká malá knižka o minime na konkrétnu výrobu a z toho dávajú otázky. Ale to je na výrobu, ja som robila z toho a potom dávali otázky z HACCP. poprípade ak si mal nejaký sanitačný plán tak určite z toho niečo bude.

    fall32 je offline (nepripojený) fall32

    fall32
    lenka--no ano cital som si ten postup pripravy hranoliek..myslim ze ze popisat postup vyroby hot dogou nebude problem.....No u nas na hygiene to je nejake divne ..neviem ako je to v inych mestach ,ale u nas zastihnut niekoho kompetentneho z hygieny je priam nemozne..Oni od pol osmej do tretej su mimo budovy ( vraj su na kontrolach)..a prichadzaju o tretej a to uz hned idu domov a nikto so mnou nechce rozpravat ...aha takze vlastne oni si zistuju ci viem aspon to minimum co sa tyka hygienyckych veci....a kedy sa to vsetko s nimi riesi?uz ked bude postaveny stanok na svojom mieste alebo uz to mozem zacat vybavovat teraz??

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    fall32 Pozri príspevok
    lenka--No u nas na hygiene to je nejake divne ..neviem ako je to v inych mestach ,ale u nas zastihnut niekoho kompetentneho z hygieny je priam nemozne..

    keď len tento problém, skús iný čas
    .aha takze vlastne oni si zistuju ci viem aspon to minimum co sa tyka hygienyckych veci....a kedy sa to vsetko s nimi riesi?uz ked bude postaveny stanok na svojom mieste alebo uz to mozem zacat vybavovat teraz??
    záleží od Teba, choď si s nimi pokecať, aké majú oni predstavy, aké ty a DISKUTUJ. To zaberá, buď ochotný, oni Ti ináč dajú termín, dokedy musíš splniť ich všetky požiadavky. Choď rovno so žiadosťou ohľadom schválenia prevádzky, to som Ti tuším ešte nespomínala. A oni Ti povedia ohľadom potr. minima, ináč platí sa za skúšky, tuším 700Sk.

    fall32 je offline (nepripojený) fall32

    fall32
    lenka- no asi to takto urobim,len ked pojdem uz aj so ziadostou ,tak to uz asi musim mat postavenu budku nie??....lebo teraz nemam este 100% iste ze ju tam budem moct postavit.nemam este podpisanu zmluvu

    fall32 je offline (nepripojený) fall32

    fall32
    lenka--aha no tak to potom vsetko poriesim ,ked bude zmluva....inak lenka velmi pekne ti dakujem za informacie.opat som sa nieco nove dozvedel

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    to ma teší, čo sa týka hygieny dakedy bol veľký problém si zohnať informácie aj ohľadom haccp, tak aspoň takto sem na Poradu píšem svoje poznatky a nie malé skúsenosti s hygienou.
    Kedykoľvek sa ozvi a napíš ako si pokročil.

    ius je offline (nepripojený) ius

    ius
    Prepacte, ze vam vstupim do debaty, myslim, ze sa to tyka temy - ja otvaram stanok, len s tym, ze tam budem mat tlac a literaturu + kopirovanie a planujem tam mat aj box s bagetami a napojmi (balene z vyroby) - v tom pripade vsetko o com ste tu pisali nepotrebujem, ze? Myslim tym vypracovanie tej dokumentacie, zdravotný preukaz a hygienicke minimum. Dakujem a prajem pekny den.
    caute,potrebujem poradit, aj ja otvaram bufet,presnejsie hamburgery a podobne lenze nemam vodovod,da sa to niecim nahradit ? vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.