Zavrieť

Porady

Konkurz - aký je postup?

S.r.o. podala návrh na "samokonkurz", spoločnosti bolo doručené oznámenie , že je stanovený predbežný správca, toto bolo s.r.o. doručené 10.1.2005, s tým, že predbežný správca sa má vyjadriť súdu do 10.3.2005 ohľadom výšky majetku atď. Predpokladám, že bude konkurz zamietnutí pre nedostatok majetku. Určite máte skúsenosti ako sa bude postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    memsahib je offline (nepripojený) memsahib

    :-) memsahib
    dom
    S.r.o. podala návrh na "samokonkurz", spoločnosti bolo doručené oznámenie , že je stanovený predbežný správca, toto bolo s.r.o. doručené 10.1.2005, s tým, že predbežný správca sa má vyjadriť súdu do 10.3.2005 ohľadom výšky majetku atď. Predpokladám, že bude konkurz zamietnutí pre nedostatok majetku. Určite máte skúsenosti ako sa bude postupovať?
    Ak bude rozhodnutím súdu zamietnutý konkurz pre nedostatok majetku, urobí sa závierka ku dňu predchádzajúcemu dňu vyhlásenia zamietnutia konkurzu. Väčšinou to dosť dlho trvá, pokiaľ príde k rozhodnutiu. A potom sa robí ešte závierka ku dňu výmazu spoločnosti. Neviem, čo konkrétne chcete vedieť.
    Naposledy upravil memsahib : 16.01.05 at 20:17

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    Ďakujem za odpoveď, chcela by som vedieť aj ďaľšie veci z praxe. ja som robila účto, ročnú uzávierku samozrejme nemám hotovú, oznámenie, že je stanovený predb. správca bolo vydané 30.12.2004. Či sa má konateľ skontaktovať s predbež. správcom, či zvyknú robiť účtovné veci tí, čo spracovávali účto predtým, či si predb. správca zadáva spracov. účtov.,ale to je asi individuálne.

    Konkurz - aký je postup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.