Zavrieť

Porady

Ake su moznosti vyuzitia domu?

Dobry vecer!
Vlastnim novy 4 izbovy dom,ktory potrebuje este mansie upravy.
Dom sa nachadza v malej dedinke na vychode.
Pri dome je zahrada,stodola.
Chcem Vas poprosit o radu,na aky ucel by som mohol vyuzit ten dom.
Ja som rozmyslal nad ubytovnou.
Chcem sa tiez informovat,ci by som mohol dostat nejaku financnu pomoc z dediny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Tak z dediny rozhodne necakaj. Tam sa myslim dokonca plati najaka dan za osobu a noc (ak sa mylim, tak ma opravte). Potom mozes este cakat z dediny zavist od susedov. Ine ma nenapada...

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ano dan sa plati 25.-Sk/noc/osobu za deti tuším do 6 rokov sa neplati. Ak by si nahodou ubytoval cudzincou - aj češi - musiš to hlasiť na cudzinecku policiu. Iba ak by si sa rozhodol prostrednictvo netu to nejako prenajimat a potom to "budes" zdanovat ako priležitostný príjem. Svet je malý pozor na bonzakov.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    a ešte by si musel zaplatiť daň z nehnuteľnosti z podnikateľských objektov a tá tiež veru nie je malá....

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Takze je to jasne - ubytovavat iba slovenske deti do 6 rokov. Nejake zajazdy pre skolky alebo take nieco.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Nedá sa prenajímať ako celok - chalupa na víkendy a prázdniny?

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ak by s ubytovanim boli problemy, urcite by nebolo tolko privatov po slovensku. ak zaujmes vybavenim, cenou, "sluzbami", ludia sa k tebe iba pohrnu...
    my chodime partia na chatu dociech, do jednej asi skoro "vymretej" dediny, asi 90% domov sa prenajima ako chaty a zbytok su vikendove sidla. v tej chate je virivka, bazen s protiprudom, biliard, pingpong, sipky....sice naokolo nic neni, je to diera (vsade treba ist autom, 10-15km), ale je tam klud a fajn relax....
    zatial som sa s takou chatou tu este nestretol (za taku nizku cenu)

    vsimol som si jednu zaujimavu sluzbu pri jednej prezentacii chaty, ze chatar nakupi v potravinach jedlo podla poslaneho zoznamu a pri prichode na chatu vas caka cerstvy chleba....netreba teda balit do auta zasoby potravin...

    Ake su moznosti vyuzitia domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.