Zavrieť

Porady

Prílohy k DP

Dobrýdeň

rada by som sa ešte opýtala čo musí priložiť FO k DP, ak mal príjem len zo závislej činnosti a z prenájmu nehnuteľnosti.
Potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch a čo sa týka nájmu, tak treba nejaký zoznam nájomníkov, alebo niečo?

A výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch ?
To musí podať len FO typ B a ak nemá majetok žiaden tak nedáva, alebo dá nulový??
Alebo kde by som to našla - tieto info

A ďaľšie moje trápenie je - ročné zúčt. preplatku alebo nedoplatku zo zdrav.poistenia - vraj sa to má dávať do DP, ale neviem kde...

Ďakujem vopred za rady a usmernenie
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
grušina Pozri príspevok
Dobrýdeň

rada by som sa ešte opýtala čo musí priložiť FO k DP, ak mal príjem len zo závislej činnosti a z prenájmu nehnuteľnosti.
Potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch a čo sa týka nájmu, tak treba nejaký zoznam nájomníkov, alebo niečo?

A výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch ?
To musí podať len FO typ B a ak nemá majetok žiaden tak nedáva, alebo dá nulový??
Alebo kde by som to našla - tieto info

A ďaľšie moje trápenie je - ročné zúčt. preplatku alebo nedoplatku zo zdrav.poistenia - vraj sa to má dávať do DP, ale neviem kde...

Ďakujem vopred za rady a usmernenie
Keď je príjem len zo závislej činnosti a nájmu doložíš si tam potvrdenie o príjme. Ohľadom nájmu sa k DP nedokladá nič. V tomto prípade si k DP nevystavuješ ani výkaz o príjmoch a výdavkoch ani o majetku a záväzkoch.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
grušina Pozri príspevok
Dobrýdeň

rada by som sa ešte opýtala čo musí priložiť FO k DP, ak mal príjem len zo závislej činnosti a z prenájmu nehnuteľnosti.
Potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch a čo sa týka nájmu, tak treba nejaký zoznam nájomníkov, alebo niečo? Len potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch

A výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch ? ak nie je SZČO popri zamestnaní tak nie
To musí podať len FO typ B a ak nemá majetok žiaden tak nedáva, alebo dá nulový??
Alebo kde by som to našla - tieto info

A ďaľšie moje trápenie je - ročné zúčt. preplatku alebo nedoplatku zo zdrav.poistenia - vraj sa to má dávať do DP, ale neviem kde... Nedoplatok ZP zaplatený v roku 2006 je výdavok roka 2006.

Ďakujem vopred za rady a usmernenie
Odpoveď viď červeným
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

grušina Pozri príspevok
Dobrýdeň

rada by som sa ešte opýtala čo musí priložiť FO k DP, ak mal príjem len zo závislej činnosti a z prenájmu nehnuteľnosti.
Potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch a čo sa týka nájmu, tak treba nejaký zoznam nájomníkov, alebo niečo? Nič.

A výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch ? Tieto výkazy sú účtovná závierka jednoduchého účtovníctva.
To musí podať len FO typ B a ak nemá majetok žiaden tak nedáva, alebo dá nulový?? Aj ty podávaš daňové priznia typ B. príjmy z prenájmu nehnuteľností sú príjmami podľa § 6 ods.3.
Alebo kde by som to našla - tieto info na Porade
A ďaľšie moje trápenie je - ročné zúčt. preplatku alebo nedoplatku zo zdrav.poistenia - vraj sa to má dávať do DP, ale neviem kde...
U Teba asi ide len o zdravotné poistenie, ktoré si si platila v zamestnaní, zahrnieš výsledok RZ do § 5 (príjmy zo závislej činnosti)
Ďakujem vopred za rady a usmernenie
Odpovede sú červené.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Poraďte, aké prílohy sa dávajú k DP B, ak sa zdaňuje predaj cenných papierov? K dispozícii je výpis o transakcii na základe komisionárskej zmluvy. Môže to byť ono?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

K DP nič neprikladáš. Doklady predložíš v prípade daňovej kontroly správcovi dane.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Ani pri predaji zdedeného bytu, /§8/, t.j. ani osvedčenie o dedičstve ani kúpna zmluva???..............Správne?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zdeni Pozri príspevok
Ani pri predaji zdedeného bytu, /§8/, t.j. ani osvedčenie o dedičstve ani kúpna zmluva???..............Správne?
Ani....ani....ani...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zdeni Pozri príspevok
Ani pri predaji zdedeného bytu, /§8/, t.j. ani osvedčenie o dedičstve ani kúpna zmluva???..............Správne?
Správne.............
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Ďakujem...ďakujem...ďakujem...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zdeni Pozri príspevok
Ani pri predaji zdedeného bytu, /§8/, t.j. ani osvedčenie o dedičstve ani kúpna zmluva???..............Správne?
... jedine, keby si chcela priživovať klebety .
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Je potrebne k DP prikladať doklad o zaplatenom životnom poistení?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

martina2006 Pozri príspevok
Je potrebne k DP prikladať doklad o zaplatenom životnom poistení?

nie je potrebné
0 0
Riky Riky

Riky je offline (nepripojený) Riky

Prosím vás o radu. Podáva výkaz o majetku a závazkov, výkaz o príjmoch a výdavkoch taký daňovník, ktorý má príjmy len na základe mandátnej zmluvy - poisťovanie , je prihlásený na DÚ a má pridelené DICˇ. Za r.2006 si uplatňoval skutočné výdavky. Nikde na porade som nenašiel svoju odpoveď.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Riky Pozri príspevok
Prosím vás o radu. Podáva výkaz o majetku a závazkov, výkaz o príjmoch a výdavkoch taký daňovník, ktorý má príjmy len na základe mandátnej zmluvy - poisťovanie , je prihlásený na DÚ a má pridelené DICˇ. Za r.2006 si uplatňoval skutočné výdavky. Nikde na porade som nenašiel svoju odpoveď.
Uplatňoval si skutočné výdavky - čiže viedol účtovníctvo - výkazy priložiť k DP.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Riky Pozri príspevok
Nikde na porade som nenašiel svoju odpoveď.
Našli by ste to už v úvodných §§ zákona o účtovníctve a postupov účtovania: ak preukazujete výdavky na daňové účely, ste účtovnou jednotkou a teda týka sa Vás povinnosť viesť účtovníctvo. Tu sa môžete rozhodnúť pre účtovníctvo jednoduché, ak nie ste zapísaný do obchodného registra (a to z najväčšou pravdepodobnosťou nie ste). A v prípade, že ste účtovnou jednotkou účtujúcou v sústave jednoduchého účtovníctva, ste povinný zostaviť účtovnú závierku a tá pozostáva práve zo spomínaných výkazov:
- výkazu o majetku a záväzkoch,
- výkazu o príjmoch a výdavkoch.
A našli by ste zmienku o účtovaní aj v § 2 zákona o dani z príjmov - teda tiež na začiatku.
0 0
Riky Riky

Riky je offline (nepripojený) Riky

Ďakujem za odpovede, myslel som že treba odovzdať aj výkazy. Len jedno čo ma mätie je to , že vo výkazoch o P,V a v MaZ sa uvádza IČO a to ja nemám. Ja podnikám len na DIČ. Čo tam mám teda uviesť?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Keď IČO nemáš, tak ho tam neuvedieš .
Nie každá účtovná jednotka má IČO.
0 0
Riky Riky

Riky je offline (nepripojený) Riky

Ďakujem, konečne to celé dorobím.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Riky Pozri príspevok
Len jedno čo ma mätie je to , že vo výkazoch o P,V a v MaZ sa uvádza IČO a to ja nemám.
Tak to zamocem. Na DIČ sa nepodniká. DIČ je identifikačným "spojencom" pre zdanenie nie pre podnikanie.

Pozrite napr.:
http://www.porada.sk/t15489-ieo-die-...e-a-preeo.html
0 0
Melinda Melinda

Melinda je offline (nepripojený) Melinda

Jedna otázka od začiatočníka. K daňovému priznaniu PO (s.r.o.) sa prikladá súvaha a výkaz ziskov a strát. Na prvej strane týchto výkazov sú 2 dátumy, a to zostavená dňa a schválená dňa. Ja som vyplnila dátum zostavenia týchto výkazov. Čo je dátum schválenia? Keď ročnú uzávierku (rozdelenie zisku, úhradu straty...) schváli valné zhromaždenie? Keď bude schválená závierka, treba to nahlásiť na daňový úrad? A osoba zodpovedná za zostavenie účtovnej závierky a osoba zodpovedná za vedenie účtovníctva je účtovníčka alebo konateľ spoločnosti? Ďakujem za odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať