Zavrieť

Porady

Vymozenie dlhu - exekutor

Dobry den/vecer prajem.
Prosim poradte mi. Vyhral som sud nad dlznikom. S rozsudkom mozem ist za exekutorom, aby mi dlh vymohol. Ale advokat sa nejakym sposobom informoval o majetku dlznika a vravel, ze je spoluvlastnik v 3-4 firmach. Inac asi vsetok iny majetok prepisany na rodinu. Pravdepodobne by to chcelo vykonanie exekucie na podieloch vo firmach. Co mi poradite? Obavam sa, ze sa sa spoluvlastnici dohodnu a firma skrachuje a dlznika uznaju za nemajetneho. Potom si zalozia novu firmu... Ak ma podiely vo firmach, tak sa da vymahat dlh exekuciou majetku firmy? Co na to spoluvlastnici - mozu tomu zabranit? Dal by sa im dlh odpredat? Kedze sa 1/3 firmy asi tazko preda, co by ste mi poradili? Moze mu exekutor stiahnut peniaze z uctu, ked nie je zamestnany (lebo zamestnava sam seba a na ucet si nemusi peniaze posielat)? Ked exekutor dlh nevymoze, tak budem musiet zaplatit jeho naklady? Ide totiz o dost velku sumu. Ak poznate dobreho exekutora, s ktoreho pracou ste spokojny, napiste mi prosim na moj mail miki224@wp.pl jeho kontakt (najlepsie jeho mail a adresu). Za kazdu radu este raz srdecne dakujem.

Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Moje vyjadrenie je len toľko , že :
    najsmutnejšie na tom je to , že ak exekútor nevymôže nič ani korunu , tak Ty ešte budeš musieť zaplatiť exekútorovi jeho výdavky vynaložené na vymáhanie Tvojej pohľadávky .

    A to môže byť pekná suma .

    Vymozenie dlhu - exekutor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.