Zavrieť

Porady

daňové priznanie!!!!

som tá, ktorá má rada čísla
ahoj poraďáci, brat ma poprosil, aby som mu urobila daňové priznanie FO B. je živostník. chcem sa spýtať, podľa akého zákona si môže uplatniť 40§ paušálne výdavky.
a ďalej na porade som našle také, že okrem týchto 40 § si môže + k tomu odpočítať aj úhrady do SP a ZP. je to pravda. nie že mu to vyplním a na úrade ho poslu....
Jeho príjmy sú 302177, 40§ výdavky 120871 a SP a ZP 11572 (lebo nemá zaplatené za celý rok)
čiastkový základ dane je teda 169734
odpočítam na daňovníka - 90816
a na jeho ženu - 10284 (lebo poberá invalidný dôchodok za rok to bolo 80532)

Základ dane tak 68634
a z toho daň 19 % 13040.

Je to správne alebo nie.

a ešte prosím o radu, na soc. poisťovňu si má vypočítať koľko preddavkov bude platiť a je neviem, či to má byť podľa tohto vzorca:

Základ dane - 169734 /2 / 12 = 7072 /100 * 33,15 = 2344.

ešte raz Vám ďakujem za rady.
Naposledy upravil Denda : 08.03.07 at 17:23
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Paušál.výdavky § 6 ods.10 ZDP,ostatné máš dobre,ale pri výpočte vymeriavacieho základu na soc.poist.sa zaokrúhluje hore-7 073,-a každý fond počítaj presne z vym.základu podľa %,odvod ti vyjde viac ako máš vypočítané.
0 0
mucina mucina

mucina je offline (nepripojený) mucina

som tá, ktorá má rada čísla
ďakujem. idem to hned vypísat
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Je to §6 ods.10 zákona o dani z príjmov č. 595/2003.
Podlľa mňa je to dobre vypočítane.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

vikinka Pozri príspevok
Paušál.výdavky § 6 ods.10 ZDP,ostatné máš dobre,ale pri výpočte vymeriavacieho základu na soc.poist.sa zaokrúhluje hore-7 073,-a každý fond počítaj presne z vym.základu podľa %,odvod ti vyjde viac ako máš vypočítané.
ALE NEPLATí SA NAJMENEJ Z MINIMáLNEJ MZDY ?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

vikinka Pozri príspevok
Paušál.výdavky § 6 ods.10 ZDP,ostatné máš dobre,ale pri výpočte vymeriavacieho základu na soc.poist.sa zaokrúhluje hore-7 073,-a každý fond počítaj presne z vym.základu podľa %,odvod ti vyjde viac ako máš vypočítané.
Upresním ťa. Keďže vymeriavací základ pre poistné 7073,- je menší ako minimálna mzda 7600,-, bude rátať dańovník odvody poistného z minima. Vyjde mu mesačne platiť 2520,- Sk.
0 0
mucina mucina

mucina je offline (nepripojený) mucina

som tá, ktorá má rada čísla
on mi vravel, že musí platiť paušálne zo základu dane, tak neviem.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Katija Pozri príspevok
Upresním ťa. Keďže vymeriavací základ pre poistné 7073,- je menší ako minimálna mzda 7600,-, bude rátať dańovník odvody poistného z minima. Vyjde mu mesačne platiť 2520,- Sk.
Áno,máš pravdu,neuvedomila som si to hneď,platí z minim.2 520,-
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

A výdavky nie sú 40 paragrafov ale 40 percent.
0 0
mucina mucina

mucina je offline (nepripojený) mucina

som tá, ktorá má rada čísla
díky za opravu :-)

a este sa chcem spýtať neviem ci mám úhradu do SP a ZP spojiť so 40% výdavkov a dať to jednej kolóny VI odd. tabuľka č. 1 riadok 2 - výdavky.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

do riadku 2 dáš len 40% výdavky do súčtového riadku - výdavky celkom (tuším 9) dáš 40% + zaplatené poistné.
Naučila ma to Marína. Dík Marína
0 0
Anna1974 Anna1974

Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

Nie výdavky na ZP a SP sa uvádzaju osobitne a uplatnuješ si ich výšku v 100 % hodnote. Nie 40 % ako u výdavkoch.
0 0
mucina mucina

mucina je offline (nepripojený) mucina

som tá, ktorá má rada čísla
to sa mi zdá čudné, veď tam je písané, že riadok 9 je súčet 1 až 8.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

aj mne sa to zdá čudné, ale prečítaj si poučenie dole.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mucina Pozri príspevok
to sa mi zdá čudné, veď tam je písané, že riadok 9 je súčet 1 až 8.
To je problém dokola, dokolečka....sú na to dva názory , nájdeš na porade..
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ermon Pozri príspevok
do riadku 2 dáš len 40% výdavky do súčtového riadku - výdavky celkom (tuším 9) dáš 40% + zaplatené poistné.
Naučila ma to Marína. Dík Marína
Skúste vyplniť DP s takto dosadenými údajmi na stránke DRSR a bude vám jasné, že to nie je správne. Dúfam, že už čoskoro to bude "funkčné" aj pre rok 2006.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ermon Pozri príspevok
aj mne sa to zdá čudné, ale prečítaj si poučenie dole.
Čítam - úhrnom na riadku 9 vrátane zaplateného poistného.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa Pozri príspevok
Skúste vyplniť DP s takto dosadenými údajmi na stránke DRSR a bude vám jasné, že to nie je správne. Dúfam, že už čoskoro to bude "funkčné" aj pre rok 2006.
Áno, a to je práve ten vtip, že tam to nevyplníš /na DRSR/ a poučenie v DP hovorí presne tak ako píše Ermon.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

evina Pozri príspevok
Áno, a to je práve ten vtip, že tam to nevyplníš /na DRSR/ a poučenie v DP hovorí presne tak ako píše Ermon.
Evi a môžeš mi to prečitať?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No ja to v softe MRP viem tak vyplniť. Ale pravda je, že je to tam velice divne napísané... Osobne si myslím, že oba spôsoby sú o.k.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa Pozri príspevok
Evi a môžeš mi to prečitať?
Pepi neprovokuj ...Formulácia je tak blbo napísaná, že sa môže pochopiť aj tak aj tak, a preto je tu každoročný problém... /nie každý si vie domyslieť, či tam čiarka je alebo nie.../
Každopádne prax žiada písať poistné spolu s paušálnymi výdavkami na riadku 2 aj 9

"ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov, uvádza sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov uvedených na r. 1 až 8 podľa § 6 ods. 10 zákona /tu by som ja napr. dopísala, vrátane výšky zaplateného poistného/ a úhrnom na riadku 9 vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov a pri príjme uvedenom osobitne na tomto riadku. " a tu by som ju už ani nedávala. Lebo úhrn je jasný snáď každému

a je po probléme. Píšem, aby hneď rozumeli všetci
0 0
Načítať ďalšie