Zavrieť

Porady

odhláška a prihláška na nem.poistenie

Dobrý deň. Je možné v jeden deň odhlásiť sa z dobrovoľného NP a prihlásiť sa na dobrovoľné NP s vyšším vymeriavacím základom tak, aby bola zachovaná kontinuita poistenia? V Soc. poisťovni sa netvárili nejako zvlášť ústretovo k tejto téme. Vraj je to "nápadné a špekulatívne"! :-) Odporuje to zákonu?
Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    a v zákone nič nehovoria o dobrovoľnom zvýšení vymeriavacieho základu? Lebo to by sa potom nemuselo riešiť odhlásením a prihlásením a podľa mňa by sa to udialo na registračnom liste FO - zaškrtnuté políčko zmena - zmena vymeriavacieho základu

    vympel je offline (nepripojený) vympel

    vympel
    Vdaka. Nevyjadril som sa dosť presne. Zmenu vymeriavacieho základu mi aj ponúkli, ale mne ide aj o zmenu rozhodujúceho obdobia podľa paragrafu 54 odstavec 2 písmeno b (461/2003zz o soc. poistení) na výpočet nemocenských dávok (materského). Islo mi o tých 270 dní poistenia v období 2 rokov pred pôrodom. Ako som sa dozvedel včera od právničky, tých 270 dní poistenia nemusí byť nepretržite!!! Pre istotu však chcem zachovať kontinuitu NP. Máte s tým niekto skúsenosti?
    Prajem všetkým tu pekný deň.

    zk25 je offline (nepripojený) zk25

    zk25
    Tých 270 dní poistenia nemusí byť nepretržite.
    S tým prihlásením a odhlásením by nemal byť problém. V zákone je, že prihlásiť sa na dobrovoľné nemocenské poistenie možno najsôr dňom podania prihlášky a odhlásiť najskôr dňom podania odhlášky. Vymeriavací základ si dobrovoľne poistená osoba určuje, najmenej vo výške minimálnej mzdy.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Žiadny problém s tým nemôže byť, zákon to nezakazuje. A čo nie je v zákone zakázané (alebo napísané), je dovolené...Aj keď je to "nápadné a špekulatívne".

    SP nezostane nič iné, len sa zmieriť s tým, že bude vyplácať vyššiu materskú.

    odhláška a prihláška na nem.poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.