Zavrieť

Porady

súvaha

Dala som si vytlačiť súvahu a na riadku 110-danove zaväzky a dotacie mi nesedi suma podla účtov-neviete niekto prečo/pozerala som si účty z predvahy a vobec nesedia-len na tomto riadku./
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majkla Pozri príspevok
    Dala som si vytlačiť súvahu a na riadku 110-danove zaväzky a dotacie mi nesedi suma podla účtov-neviete niekto prečo/pozerala som si účty z predvahy a vobec nesedia-len na tomto riadku./
    Je to klasický problém MRP, ak si nevytvoríš analytiku. Účty triedy 34x sú v účtovnej osnovej prednastavené ako pasíve. Pričom môžu mať aj aktívny zostatok. Napr. 343 ak k 31.12. máš NO DPH, tak by to mal byť v aktívach - pohladávkach. Tak isto aj 342 môže mať aktívny zostatok, ak napr. DB máš vyšší ako daňovú povinnosť. Tak isto aj 341, ak si zaplatil vyššie preddavky ako skutočná povinnosť. Preto treba najprv skontrolovať zostatky, a podľa toho nastaviť či A alebo P účet.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 28.02.07 at 20:36

    majkla je offline (nepripojený) majkla

    majkla
    Nesedi mi to ani za bezprostredne predchadzajúce obdobie na tom riadku 110,účet 341 mam ako P-na konci roka som to nauctovala ID 591/341001 29 400,na 343300 mi ostala este neuhradena DPH -tu mam ako A.Na suvahe za rok 2005 to mam na riadku 110 ako sucet tych uctov ale cez rok mi to prenieslo ako DPH - dan.Myslite ze to bude v A a P.Nema byt nahodou neuhradena DPH P ucet?

    majkla je offline (nepripojený) majkla

    majkla
    Dakujem vam velmi pekne,uz mi to sadlo.Vcera som uz bola zufala lebo som nevedela kde mam chybu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.