Zavrieť

Porady

Preplatok na dani z príjmu PO za rok 2003

Prosím o radu v nasledovnej veci. V roku 2006 sme mali daňovú kontrolu na DzP PO za rok 2003, výsledkom ktorej bol daňový preplatok vo výške -33 300,-- Sk. Ako zaúčtovať predpis - Dodatočný platobný výmer v roku 2006? Bolo to v decembri a 17. 12. 2006 som aj dala žiadosť na vrátenie preplatku. Tento bol vrátený v januári 2007.
Díky za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    cloe Pozri príspevok
    Prosím o radu v nasledovnej veci. V roku 2006 sme mali daňovú kontrolu na DzP PO za rok 2003, výsledkom ktorej bol daňový preplatok vo výške -33 300,-- Sk. Ako zaúčtovať predpis - Dodatočný platobný výmer v roku 2006? Bolo to v decembri a 17. 12. 2006 som aj dala žiadosť na vrátenie preplatku. Tento bol vrátený v januári 2007.
    Díky za každú odpoveď.
    Nevie niekto to účtovanie ?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Z postupov účtovania platných do 31.12.2006:

    (3) Na ťarchu účtu 595 - Dodatočné odvody dane z príjmov sa účtujú nevýznamné dodatočné vyrubenia dane z príjmov za predchádzajúce roky a v prospech tohto účtu sa účtuje nevýznamný nárok na vrátenie dane z príjmov za predchádzajúce roky so súvzťažným zápisom v prospech alebo na ťarchu účtu 341.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ak posúdite účtovanú opravu ako nevýznamnú, môžete postupovať podľa predchádzajúceho bodu.

    V ustanovení citovaného § sa nezmenilo znenie ani od 1.1.2007.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Veľmi pekne ďakujem! Ste zlatá. Budem to posudzovať ako nevýznamnú položku, pretože sa jedná o firmu so 100 mil. obratu, ktorej daňová povinnosť za rok 2006 je cca 350 tis. Sk. Ešte raz ďakujem.

    Preplatok na dani z príjmu PO za rok 2003

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.