Zavrieť

Porady

ukončenie prac. pomeru dohodou

Ak sa skončí prac.pomer dohodou, má zamestnanec nárok na podporu v nezamestnanosti, a musí zamestnávateľ vyplatiť odstupné? Myslím si, že podporu dostane, a odstupné sa nevypláca. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ak spĺňa podmienky pre podporu, tak áno. Odstupné sa nevypláca.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    JDM Pozri príspevok
    Ak sa skončí prac.pomer dohodou, má zamestnanec nárok na podporu v nezamestnanosti, a musí zamestnávateľ vyplatiť odstupné? Myslím si, že podporu dostane, a odstupné sa nevypláca. Ďakujem.
    Informácie sú príliš stručné - nedá sa odpovedať jednoznačne ani "áno" a ani "nie".

    P.S.
    Pred niekoľkými dňami bola dosť podrobná diskusia aj o tejto otázke v tejto téme:

    http://www.porada.sk/showthread.php?t=44544
    Naposledy upravil endrju : 28.02.07 at 18:49 Dôvod: Pridanie odkazu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JDM Pozri príspevok
    Ak sa skončí prac.pomer dohodou, má zamestnanec nárok na podporu v nezamestnanosti, a musí zamestnávateľ vyplatiť odstupné? Myslím si, že podporu dostane, a odstupné sa nevypláca. Ďakujem.
    Ak zamestnanec dostane od zamestnavatela vypoved z dovodu organizacnych zmien a skonci pracovny pomer pred zacatim plynutia vypovednej doby, ma narok na odstupne. Na podporu v nezamestnanosti ma narok len vtedy, ak v poslednych 4 rokoch ma platene poistenie v nezamestnanosti aspon 3 roky.

    --------
    Veronika

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    JDM Pozri príspevok
    Ak sa skončí prac.pomer dohodou, má zamestnanec nárok na podporu v nezamestnanosti, a musí zamestnávateľ vyplatiť odstupné? Myslím si, že podporu dostane, a odstupné sa nevypláca. Ďakujem.
    Len teraz som sa dozvedela podrobnosti: zamestnanec má nájdené nové zamestnanie, ale chce so zamestnávateľom vybabrať. Naopak, ak sám dá výpoveď, alebo ukončí prac. pomer dohodou, zamestnávateľ má okamžitú náhradu. Bolo by zrejme dobré, keby sa navzájom obe strany dohodli na ukončení PP dohodou.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Odstupne sa do VZ do ZP ani SP nezahrňa, ako je to so zdaňovaním ?
    Keď som si pozerala zákon , vychádza mi že to zamestnancovi zdaním. Čo vy na to ? Vďaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Džudi Pozri príspevok
    Odstupne sa do VZ do ZP ani SP nezahrňa, ako je to so zdaňovaním ?
    Keď som si pozerala zákon , vychádza mi že to zamestnancovi zdaním. Čo vy na to ? Vďaka
    Je to zdaniteľný príjem.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Možno hlúpa otázka, ale ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodli na rozviazaní pracovného pomeru uvádza sa k dátumu 31.3.2007 alebo 30.3.2007 , nakoľko 31.3.2007 je sobota.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Dal by som 31.03, aby bol celý mesiac. Je to skôr lepšie z hľadiska zamestnanca. U zamestnávateľa je to jedno.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    IVEB Pozri príspevok
    Možno hlúpa otázka, ale ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodli na rozviazaní pracovného pomeru uvádza sa k dátumu 31.3.2007 alebo 30.3.2007 , nakoľko 31.3.2007 je sobota.
    Koniec mesiaca je 31.3., tak tento dátum, nič nemení na tom, že je to nepracovný deň.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Závisí to aj toho, čo ďalej bude s poistením zamestnanca. Napr. aby nemusel dorovnávať zdravotné poistenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.