Zavrieť

Porady

Vznik daň. povinnosti pri kúpe auta

Prosím veľmi o radu,

pri kúpe auta od inej spoločnosti 12.2., mám počkať na prepis auta na dopr. inšpektoráte, alebo sa malo podať DP do 15 dní od dátumu v zmluve., t.j. do 27.2? Prosím o radu, lebo názory sa rôznia a potrebovala by som si to ujasniť. Viem, že sa uvádza 15 dní od začatia používania na podnikanie, je to potom deň, kedy sa prvykrát brali PHM od kúpy auta? Nemám v tom žiaľ jasno. Diky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    okana Pozri príspevok
    Prosím veľmi o radu,

    pri kúpe auta od inej spoločnosti 12.2., mám počkať na prepis auta na dopr. inšpektoráte, alebo sa malo podať DP do 15 dní od dátumu v zmluve., t.j. do 27.2? Prosím o radu, lebo názory sa rôznia a potrebovala by som si to ujasniť. Viem, že sa uvádza 15 dní od začatia používania na podnikanie, je to potom deň, kedy sa prvykrát brali PHM od kúpy auta? Nemám v tom žiaľ jasno. Diky moc
    Ja vždy počkám kým nám nepridelia evidenčné číslo a hneď tým dňom ho zaradím do používania a zanesiem priznanie k dani z MV. Musíš dávať pozor aby si v účte nemala žiadne náklady na vozidlo, kým nedáš priznanie na DzMV. Najmä zákonná poistka sa platí hneď pri prihlásení.

    Vznik daň. povinnosti pri kúpe auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.