Zavrieť

Porady

Preplatky a nedoplatky RZZP v DP

Dobrý deň, mám žiadosť o radu.
Mám zamestnancov, ktorí majú aj príjmy z honorárov. V roku 2006 si podávali RZZP, kde zahrnovali aj tieto prijmy. Su dve varianty:

1. Vysli im nedoplatky z RZZP. Tento rok si uz taketo prijmy z honorarov nebudu davat do DP, pretoze su zdanovane zrazkou a opat by museli platit ZP. Takze v DP za rok 2006 budu mat iba prijmy zo zavislej činnosti. Ale čo s tým nedoplatkom ZP, ktorý zaplatili v roku 2006? Môžu vyplniť DP typ "A" a zaplatený nedoplatok pridať k strhnutému poisteniu od zamestnávateľa, alebo musia vyplniť DP typ "B"? Do ktorého riadku sa to potom musí zahrnúť? V VIII. oddieli sa jedná iba o preplatky, ak som to správne pochopila.

2. Vysli im preplatky z RZZP, nakolko som podavala dodatocne DP za rok 2005, tieto honorare som tam neuviedla (bola zrazena zrazkova dan), takze zalohove preddavky na ZP, ktore si platili v roku 2005 vysli ako preplatok. Ake danove priznanie je im treba vypisat a kam sa uvedie tento preplatok? V jednom pripade dokonca preplatok este nevratili, (musim zavolat do ZP, co sa deje), tento vobec nemam brat do uvahy?

Dakujem velmi pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Preplatky z RZZP - DP typu A r. 32 navýšiť o sumu preplatku.
    Nedoplatky - DP typu A r. 33
    -----------
    Informatívne až by mali aj iné príjmy príp. by chceli ešte prihliadať aj
    na zrážkovú daň (DOV a iné )

    Preplatok -Pri DP typu B sa jedná o príjem podľa § 8 , takže VIII.oddiel r. 10. Nedoplatok r. 34.

    petkor je offline (nepripojený) petkor

    petkor
    Dakujem velmi pekne za odpoved.
    Pochopila som to spravne, mozem urobit DP typu A, aj ked preplatok alebo nedoplatok RZZP mali z § 6 - z autorskych honorarov?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Až mali rok 2006 iba príjem zo záv.činnosti - tak stačí A.

    DP typu B som myslela vtedy, že by chceli zrážk. daň započítať ako
    preddavok (napr. kto vyživuje manželku celý rok tak sa mu to oplatí)

    Preplatky a nedoplatky RZZP v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.