Zavrieť

Porady

Prosim o radu

Ahojte poraďáci,
obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc.
Mám dvoch nových klientov, ktorý zhodou okolností majú účtovníctvo v programe ALFA (vystavujú si tam sami faktúrky).
Keďže nemám zakúpený program ALFA chcela som Vás poprosiť o radu, či nemáte nejakú skúsenosť, či by sa to nedalo napríklad vyriešiť tak, že by mi na RW - cdčko napalil celý program ( plus zálohy)a ja by som si to u seba v počítači spustila? Bolo by to možné?Pustí ma to? ))

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavels je offline (nepripojený) pavels

    pavels
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc.
    Mám dvoch nových klientov, ktorý zhodou okolností majú účtovníctvo v programe ALFA (vystavujú si tam sami faktúrky).
    Keďže nemám zakúpený program ALFA chcela som Vás poprosiť o radu, či nemáte nejakú skúsenosť, či by sa to nedalo napríklad vyriešiť tak, že by mi na RW - cdčko napalil celý program ( plus zálohy)a ja by som si to u seba v počítači spustila? Bolo by to možné?Pustí ma to? ))
    Ďakujem
    A o kolik položek v "peňažnom denníku" jde? Do 500 položek v pen. denníku a 250 položek skladu je totiž Alfa volně dostupná, stačí stáhnout z www.kros.sk a instalovat. Pak už si stačí vyměňovat jen jeden datový soubor (např. e-mailem) a je přístup ke všem účetním údajům.
    pavels Pozri príspevok
    A o kolik položek v "peňažnom denníku" jde? Do 500 položek v pen. denníku a 250 položek skladu je totiž Alfa volně dostupná, stačí stáhnout z www.kros.sk a instalovat. Pak už si stačí vyměňovat jen jeden datový soubor (např. e-mailem) a je přístup ke všem účetním údajům.
    Spolu budú mať viac ako 500 položiek...
    Ako vymienať datový súbor? Som v tomto úplne ľavá, ako môžeš vidieť )

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    ... nedalo napríklad vyriešiť tak, že by mi na RW - cdčko napalil celý program ( plus zálohy)a ja by som si to u seba v počítači spustila? Bolo by to možné?Pustí ma to? ))

    Ďakujem
    A čo licencia, hááá ?
    Obidvaja klienti licenciu zakúpenú majú tak si myslím, že by bolo zbytočné aby som si ju kupovala aj ja !

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Obidvaja klienti licenciu zakúpenú majú tak si myslím, že by bolo zbytočné aby som si ju kupovala aj ja !

    Ako že zbytočné.Nepočula si ešte o pirátských kópiach. A sankcie až do niekoľko milionov, a pár rokov na chládku?

    Ich licencia je neprenosná a poskytnutie protizákonná.
    Len som sa pýtala či sa to nedá nejako legálne vyriešiť, pretože nemám teraz peňiažky na rozhadzovanie a navyše mám zakúpený program MONEY S3, ktorý nestál málo !

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Píšeš, že vystavujú fa v ALFE. To znamená že iné tam nemajú. A čo tak si tie fa nahadzať do Money S3. A všetko máš legálne.
    Keby to bolo také jednoduché myslíš, že by som písala na Poradu?
    Ide hlavne o to, že obaja chcú mať po spracovaní mesiaca zálohy doma aby si mohli pozerať stav skladov a podobne...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Keby to bolo také jednoduché myslíš, že by som písala na Poradu?
    Ide hlavne o to, že obaja chcú mať po spracovaní mesiaca zálohy doma aby si mohli pozerať stav skladov a podobne...
    Potom im treba dať takú cenu, aby si po mesiaci, dva mohla zakúpiť program. Keď už im chceš ponúkať až taký komfort. To predsa niečo stojí, tak isto ako letenka na turistickú triedu alebo na business triedu.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Keby to bolo také jednoduché myslíš, že by som písala na Poradu?
    Ide hlavne o to, že obaja chcú mať po spracovaní mesiaca zálohy doma aby si mohli pozerať stav skladov a podobne...
    Tak nech Ti ho kúpia oni, alebo to môžeš nahadzovať u nich vo firme.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Keby to bolo také jednoduché myslíš, že by som písala na Poradu?
    Ide hlavne o to, že obaja chcú mať po spracovaní mesiaca zálohy doma aby si mohli pozerať stav skladov a podobne...

    A budeš im robiť aj skladovú evidenciu? Tak to robiť externe, dole klobúk.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    uhm.......
    A aj cenu máš k tomu adekvátnu???

    pavels je offline (nepripojený) pavels

    pavels
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Spolu budú mať viac ako 500 položiek...
    Ako vymienať datový súbor? Som v tomto úplne ľavá, ako môžeš vidieť )
    A kolik je těch faktur? Jde jen o faktury nebo o celé účetnictví, možná něco vymyslíme a legálně.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.