Zavrieť

Porady

VYSTAVENÁ FA neplatičovi DPH!

Dobré ráno!

Chcela by som sa uistiť .Jedná sa o kvartálného platiča DPH , ktorého požiadal odberateľ aby mu vystavil faktúru bez DPH nakoľko on nieje platcom DPH.
Je toto možné ak áno podľa akého paragrafu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Tak podľa mňa je to úplný nezmysel. Ak som raz platcom DPH, tak fakturujem s DPH. To že odberateľ nie je platcom DPH ma nezaujíma (pravdaže pokiaľ nejde o prenájom nebytových priestorov), jemu do nákladov vstupuje cenu tovaru alebo čo mu fakturujete spolu s DPH.
    No je to mezmysel čo som napísala ale potrebovala som aby si to prečítal niekto kto ma presvedčial o inom ĎAKUJEM

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Marcelka, je to nezmysel. Plátca DPH účtuje vždy s DPH, okrem služieb od dane oslobodených. Je to ako keď pôjdeš nakupovať do samošky, ktorá je plátcom DPH, na bločku z ERP je DPH, a obchod vôbec nezaujíma, že ty si ju nemáš ako uplatniť, ona ju musí jednoducho odviesť.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    rosemary
    Marcelka, je to nezmysel. Plátca DPH účtuje vždy s DPH, okrem služieb od dane oslobodených. Je to ako keď pôjdeš nakupovať do samošky, ktorá je plátcom DPH, na bločku z ERP je DPH, a obchod vôbec nezaujíma, že ty si ju nemáš ako uplatniť, ona ju musí jednoducho odviesť.
    Presne, to by bolo. Stačilo by povedať v obchode, sorry ja nie som platiteľ dane, potrebujem nákup na podnikanie, takže si prosím vystaviť faktúru bez DPH. To by išlo totálne proti zmyslu pre ktorý bola DPH zavedená/vymyslená. Má zdaňovať spotrebu statkov, teda zaplatia ju neplatitelia.

    VYSTAVENÁ FA neplatičovi DPH!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.