Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti

Ahojte, nevie mi niekto poradiť ako je to pri zrušení živnosti s DP a ostatnými výkazmi? Napr.ak je živnosť zrušená v januári 2005....sú nejaké termíny na odovzdanie výkazov?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    eha
    Ahojte, nevie mi niekto poradiť ako je to pri zrušení živnosti s DP a ostatnými výkazmi? Napr.ak je živnosť zrušená v januári 2005....sú nejaké termíny na odovzdanie výkazov?
    Ďakujem
    Termíny sú určite. Predovšetkým musíš odniesť zrušenie na DÚ a podať DP termín neviem.
    Do sociálnej poisťovne prestávaš odvádzať vtedy, keď im doručiš odhlášku. Dovtedy platiš.
    A ZP neviem

    fasia je offline (nepripojený) fasia

    fasia
    podľa zákona o daniach z príjmu sa všetky príjmy nech plynú z akejkoľvek činnosti priznávajú raz ročne v daňovom priznaní. za január môžete mať príjem zo živnosti a zrušiť ju, potom sa zamestnať na dva mesiace, potom byť nezamestnaný a medzitým prenajímať majetok alebo sa stať podnikateľom podľa "iných predpisov". toto všetko zrátate a podáte daňové prizanie za rok 2005 do konca marca 2006 a do vtedy si vyrovnáte aj daňovú povinnosť za rok 2005. Ja by somo odovzdala odhlášky na všetkých inštitúciách čo najskôr, aby mi zbytočne nerátali odvody, preddavky a nevznikali nejaké ďalšie povinnosti. Zbytok je vecou celoročných celosvetových príjmov.

    Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.