Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
nadica nadica

nadica je offline (nepripojený) nadica

Do kedy treba podať ročné zúčtovanie za rok 2006?
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

nadica Pozri príspevok
Do kedy treba podať ročné zúčtovanie za rok 2006?
Ročné zúčtovanie ZP do 30.6.2007
0 0
kitti kitti

kitti je offline (nepripojený) kitti

Ahojte Poradaci, vie mi niekto poradit, aka je hranica prijmov z dohod 2006 pre studenta, ktory nemal popri dohode TPP, aby namusel podat RZZP? A druha otazka: ak mal obcan SR prijmy v SR aj v CR, musi podat RZZP prijmov z CR - v CR bolo odvadzane zdravotne poistenie.
Dakujem a pekny den vsetkym.
0 0
mazuma mazuma

mazuma je offline (nepripojený) mazuma

Na RZZP musia byt nove fomulare.
V r.2005 bolo urctovanie ZP do 31.8.2005 ine ako od 1.9.2005 a to sa aj prejavilo na formularoch. Treba si pockat na nove fomulare.
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

kitti Pozri príspevok
A druha otazka: ak mal obcan SR prijmy v SR aj v CR, musi podat RZZP prijmov z CR - v CR bolo odvadzane zdravotne poistenie.
Dakujem a pekny den vsetkym.
Viem odpovedať na druhú otázku. Príjmy z ČR nebude do RZZP na Slovenku uvádzať.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Vie niekto o tlačivách na ročné zúčtovanie ZP za rok 2006? Ja by som rada už spravila aj ročné zúčtovanie ZP aspoň v tých jednoduchších prípadoch, aby som sa nemusela k tomu znovu prácne vracať.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

JAJA11 Pozri príspevok
Vie niekto o tlačivách na ročné zúčtovanie ZP za rok 2006? Ja by som rada už spravila aj ročné zúčtovanie ZP aspoň v tých jednoduchších prípadoch, aby som sa nemusela k tomu znovu prácne vracať.
ešte sa nič nevie Tak ešte treba čakať
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

katkaj Pozri príspevok
ešte sa nič nevie Tak ešte treba čakať

A potom budú hovoriť, ako si to nechávajú všetci na poslednú chvíľu, lenže dá sa to robiť s predstihom?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

JAJA11 Pozri príspevok
A potom budú hovoriť, ako si to nechávajú všetci na poslednú chvíľu, lenže dá sa to robiť s predstihom?

Pokiaľ ešte nie sú známe nové tlačivá tak asi by som to ešte nerobila. Neviem či to budú akceptovať na starých tlačivách pokiaľ by sa to podalo teraz
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

katkaj Pozri príspevok
Pokiaľ ešte nie sú známe nové tlačivá tak asi by som to ešte nerobila. Neviem či to budú akceptovať na starých tlačivách pokiaľ by sa to podalo teraz
Určite nie, lebo to tlačivo je nepoužiteľné. Zmena zákona bola od septembra, takže sú tam nesprávne niektoré kolonky.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

JAJA11 Pozri príspevok
Určite nie, lebo to tlačivo je nepoužiteľné. Zmena zákona bola od septembra, takže sú tam nesprávne niektoré kolonky.
hmmm vidíš na to som zabudla. Veď sa to mení každú chvíľu

Musíme čakať
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Z legislatívneho hľadiska je stále platná vyhláška 239/2006 Z.z. a tlačivá RZZP tam uvedené. Pokojne môžete podať RZZP už dnes na týchto tlačivách, nesmie Vám v tom brániť nikto, ani strážna služba na MZSR, ani hovorkyňa ministra.

http://petrovic.blog.sme.sk/c/84411/...a-idiotov.html
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jozef Mihál Pozri príspevok
Z legislatívneho hľadiska je stále platná vyhláška 239/2006 Z.z. a tlačivá RZZP tam uvedené. Pokojne môžete podať RZZP už dnes na týchto tlačivách, nesmie Vám v tom brániť nikto, ani strážna služba na MZSR, ani hovorkyňa ministra.

http://petrovic.blog.sme.sk/c/84411/...a-idiotov.html
Takže ďaľšie kocúrkovo Ale asi ma to už ani moc neprekvapuje
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Aké Kocúrkovo? Legislatívne pravidlá tvorby zákonov a vyhlášok atď. nedovolili definovať tlačivá RZZP uvedené vo vyhláške 239/2006 Z.z. ako tlačivá "LEN" za rok 2005 - tie tlačivá z hľadiska týchto pravidiel museli byť vo vyhláške definované bez "dátumového" obmedzenia. Ak v praxi pre zúčtovanie za rok 2006 nevyhovujú, MZ SR sa malo postarať o to, aby k 1.1.2007 vyšla nová vyhláška, ktorá by nahradila vyhlášku 239/2006 a zaviedla nové tlačivá.

Keďže novej vyhlášky niet, platia stále "staré" tlačivá.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jozef Mihál Pozri príspevok
Aké Kocúrkovo? Legislatívne pravidlá tvorby zákonov a vyhlášok atď. nedovolili definovať tlačivá RZZP uvedené vo vyhláške 239/2006 Z.z. ako tlačivá "LEN" za rok 2005 - tie tlačivá z hľadiska týchto pravidiel museli byť vo vyhláške definované bez "dátumového" obmedzenia. Ak v praxi pre zúčtovanie za rok 2006 nevyhovujú, MZ SR sa malo postarať o to, aby k 1.1.2007 vyšla nová vyhláška, ktorá by nahradila vyhlášku 239/2006 a zaviedla nové tlačivá.

Keďže novej vyhlášky niet, platia stále "staré" tlačivá.
Veď to že sa nepostarali
0 0
MartaP MartaP

MartaP je offline (nepripojený) MartaP

Mám známu, ktorá je riadne zamestnaná a zároveň je aj SZČO, odvody za ňu platí zamestnávateľ. Teraz si bude podávať ročné zúčtovanie ZP, bude musieť aj ona platiť odvody do ZP? Záleží to od toho koľko zarobí, aká je tá suma? Ďakujem za radu.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

MartaP Pozri príspevok
Mám známu, ktorá je riadne zamestnaná a zároveň je aj SZČO, odvody za ňu platí zamestnávateľ. Teraz si bude podávať ročné zúčtovanie ZP, bude musieť aj ona platiť odvody do ZP? Záleží to od toho koľko zarobí, aká je tá suma? Ďakujem za radu.

Záleží aké má príjmy v zamestnaní aj zo živnosti. Bude zúčtovávať všetky jej ročné príjmy a na základe toho si vyráta buď preplatok alebo nedoplatok.
0 0
MartaP MartaP

MartaP je offline (nepripojený) MartaP

Keď si založila živnosť, musela aj ona odvádzať do ZP, napriek tomu, že za ňu odvádzal zamestnávateľ? Lebo ona neodvádzala nič.Tak teraz to bude musieť asi doplatiť.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

MartaP Pozri príspevok
Keď si založila živnosť, musela aj ona odvádzať do ZP, napriek tomu, že za ňu odvádzal zamestnávateľ? Lebo ona neodvádzala nič.Tak teraz to bude musieť asi doplatiť.
Nemusela ale mohla VZ si určovala sama takže si mohla určiť aj nulový VZ.
Pri RZZP to doplatí.

Ale na ZP sa dúfam bola zahlásiť ako SZČO ?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

MartaP Pozri príspevok
Keď si založila živnosť, musela aj ona odvádzať do ZP, napriek tomu, že za ňu odvádzal zamestnávateľ? Lebo ona neodvádzala nič.Tak teraz to bude musieť asi doplatiť.
Pokiaľ za ňu platil zamestnávateľ nevznikla jej povinnosť platiť preddavky do ZP, ale v ročnom zúčtovaní to bude musieť doplatiť. (záleží od daňového základu zo živnosti)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať