Zavrieť

Porady

Preddavky na daň z príjmov PO

bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Na stránke DR je usmernenie k plateniu preddavkov na daň z príjmu PO do termínu podania daňového priznania . Pripájam text.
Usporiadat
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Nevie niekto či tento zákon platí aj pre FO?
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Nerozumiem veľmi dobre čo tým chceli povedať. Však preddavky na rok 2004 sme prepočítavali z vypočítanej daň. povinnost za rok 2003 na 19 %.

My sme švtrťroční platcovia preddavkov. Ako v tomto prípade sa má postupovať ? Za 1.Q/2005 máme uhradiť preddavok k 31. 03. 2005.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
marcelaStanakova
Nevie niekto či tento zákon platí aj pre FO?
nie, toto usmernenie platí pre PO - máš to predsa uvedené aj v texte
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Yvvetta
Nerozumiem veľmi dobre čo tým chceli povedať. Však preddavky na rok 2004 sme prepočítavali z vypočítanej daň. povinnost za rok 2003 na 19 %.

My sme švtrťroční platcovia preddavkov. Ako v tomto prípade sa má postupovať ? Za 1.Q/2005 máme uhradiť preddavok k 31. 03. 2005.
Yvvetta, neviem, či si pamätáš, ale preddavky na rok 2004 sme počítali asi takto: daňová povinnosť/25*19 (nie som si 100%, ale takto to nejak bolo) - to je k tomu prepočítavaniu.
Mne to usmernenie bolo jasné asi po troch prečítaniach, trošku zavádzajúci je ten hrubo vyznačený text s tými 25%, 18% a 15%-tami. V preklade to znamená, že daňovú povinnosť v roku 2003 sme si ešte vypočítavali ako základ dane x príslušná sadzba percenta. Čiže táto veta má obsah výlučne informatívny.
Mesační platitelia preddavkov (PO) by si mali svoje preddavky v období 01-03/2005 vypočítať z daňovej povinnosti z roku 2003 x 19%.
Štvrťroční platitelia preddavkov (PO) by mali postupovať asi takto:
- preddavok za I. kvartál 2005 by mali vyrovnať do 31.3.2005 a v takej výške, ktorú určuje daňová povinnosť v daňovom priznaní z roku 2004. Ak táto daňová povinnosť bude hovoriť o tom, že v roku 2005 ste mesační platitelia preddavkov, tak do 31.3.2005 zaplatíte 3xmesačný preddavok, ak daňová povinnosť bude hovoriť o tom, že v roku 2005 ste štvrťroční platitelia preddavkov, tak do 31.3.2005 zaplatíte 1xštvrťročný preddavok.
No dúfam, že som to patrične zhrnula
Naposledy upravil vladan : 24.01.05 at 07:03
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Super si mi to vysvetlila Vladan. Vďaka.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Dnes nám volal DÚ , že máme zaplatiť preddavky za prvé tri mesiace vo výške 25% z daňovej povinnosti roku 2003. Paráda!!! Asi treba zaplatiť ten dlh ČSOB.
0 0
Petronela Petronela

Petronela je offline (nepripojený) Petronela

Musím poopraviť príspevok od Vladan. PO by mali podľa tohto oznámenia DR platiť preddavky prepočítané späť na 25% dan z dan. povinnosti r. 2003. To znamená vyššie preddavky. Volala som svojmu správcovi dane, ktorý ma informoval,že zatiaľ k tomu nemajú žiadne usmernenie.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Petronela
Musím poopraviť príspevok od Vladan. PO by mali podľa tohto oznámenia DR platiť preddavky prepočítané späť na 25% dan z dan. povinnosti r. 2003. To znamená vyššie preddavky. Volala som svojmu správcovi dane, ktorý ma informoval,že zatiaľ k tomu nemajú žiadne usmernenie.
Presne tak - preddavky za I. štvrťrok 25% z r. 2003.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
podľa mňa, by sa mali (podľa tohto oznámenia) platiť preddavky z daňovej povinnosti z roku 2003, konkrétne z riadku 910 daňového priznania
0 0
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

Preddavky sa ale nemusia platit, pokial firma vykaze v za rok 2004 stratu.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
vladan
podľa mňa, by sa mali (podľa tohto oznámenia) platiť preddavky z daňovej povinnosti z roku 2003, konkrétne z riadku 910 daňového priznania
Vladan sory, ale daňová povinnosť je predsa na riadku 850 !!, na 910 máme daň pre účely..., a to upozornenie z DÚ hovorí ".... vychádza z daňovej povinnosti uvedenej v DP za rok 2003 vypočítanej vtedy platnou sadzbou..."
inak dík za odkaz, našla som tých Q - tálnych, že do 31.3.2005 treba za 1Q.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
upozornenie k plateniu preddavkov na daň z príjmov v r. 2005 do lehoty na podanie daňového priznania hovorí, že preddavky sa majú vypočítať z dane na základe poslednej známej daňovej povinnosti uvedenej v DP podanom za zdaňovacie obdobie roku 2003.
... ja budem počítať svoje preddavky z riadku 910
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
re:
vladan
upozornenie k plateniu preddavkov na daň z príjmov v r. 2005 do lehoty na podanie daňového priznania hovorí, že preddavky sa majú vypočítať z dane na základe poslednej známej daňovej povinnosti uvedenej v DP podanom za zdaňovacie obdobie roku 2003.
... ja budem počítať svoje preddavky z riadku 910


ja som čítala dňovej povinnosti....
0 0
emve emve

emve je offline (nepripojený) emve

Mne včera na kontrole DÚ povedali, že to je nejaká "blbosť".Ved daň za rok 2004 je 19%,tak aj preddavky platené od nového DP, čiže od 04/2004 sú vypočítané z riadku 910 na 19%ný preddavok.Ved daň za rok 2004 je 19 a nie 25%.Bola som na kontrole s talčivom ktoré je uverejnené na stránke DRSR a je tam jasne 25%.Kto sa v tom má vyznať.
Vierka
0 0
mosat1 mosat1

mosat1 je offline (nepripojený) mosat1

podnikateľ - s.r.o.
Čo má teda byť uvedené na riadku 910, keď v minulom období spoločnosť ešte neexistovala? Alebo sa to ráta z dane za rok 2004? Tak som to pochopis zo zákona z § 42. A ten text predtým mi vyznel úplne naopak. Podľa toho tam zrejme uvediem 0, keďže sa spoločnosť založila až v roku 2004... Tak ako to má byť???
0 0
danda danda

danda je offline (nepripojený) danda

vladan
podľa mňa, by sa mali (podľa tohto oznámenia) platiť preddavky z daňovej povinnosti z roku 2003, konkrétne z riadku 910 daňového priznania
Pozrite si e-noviny.sk. Tam je vypocet na 1. stvrtrok aj na ostatne stvrtroky.
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Dnes mi na Daňovom úrade povedali, že mám počítať štvrťročné preddavky podľa roku 2004 a sú splatné 30.04.2005. Minulý rok som preddavky neplatila. Ale nejak sa mi nezdá ten dátum splatnosti, čo vy na to?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Podľa mňa nie sú dovtedy splatné, len sa do tohto termínu vyrovnávajú rozdiely.

Pozrite si ešte v porade časť "štvrťročné preddavky a PO"- rozoberalo sa to nedávno.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
danda
Pozrite si e-noviny.sk. Tam je vypocet na 1. stvrtrok aj na ostatne stvrtroky.
... čo je to e-noviny? ... danda, nemôžeš to tu pricapiť, nemám čas hľadať na iných stránkach, ďakujem
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Vladi, skús kliknúť na tú reklamu celkom vpravo, pod lištou, pod Najnovšie príspevky a Hľadať - tam sú nejaké eNoviny
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať