Zavrieť

Porady

rezervy

Sme stavebná firma, k 31. 12. sme faktúrovali zákazníkovi, išlo o výslednú fakturáciu, avšak ešte v r. 2005 sme mali na tú akciu nejaké drobné N, išlo iba o nejaké dokončovačky. Môžem si na tieto drobnosti vytvoriť rezervu?Ďakujem
Stana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    stanca
    Sme stavebná firma, k 31. 12. sme faktúrovali zákazníkovi, išlo o výslednú fakturáciu, avšak ešte v r. 2005 sme mali na tú akciu nejaké drobné N, išlo iba o nejaké dokončovačky. Môžem si na tieto drobnosti vytvoriť rezervu?Ďakujem
    Stana
    Ešte som sa s tým nestretla, ale píšeš že ste vystavili výslednú faktúru. Z toho mi vyplýva že by už žiadne iné náklady nemali byť a ani iná dodatočná fakturácia. Pokiaľ to je nejako v zmluve ošetrené, že v prípade dodatočných nákladov budete ešte niečo faktúrovať, tak potom OK, ale ja by som to dala do nákladov až v roku 2005, vtedy boli aj dokončovacie práce. Ale rada si pozriem aj iné názory.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    anka je to asi tak, že je síce vystavená konečná fa, na základe preberacieho protokolu. Ale napr. v preberacom protokole je uvedená nejaká závada s tým, že ju odstránime až v roku 2005.

    adamt je offline (nepripojený) adamt

    adamt
    tak potom asi nedaňová rezerva na záručné opravy a daňovo to bude náklad roku 2005

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    adamt
    tak potom asi nedaňová rezerva na záručné opravy a daňovo to bude náklad roku 2005
    Tak potom by som to účtovala ako Adamt, ako nedaňová rezerva na záručne opravy 554/323, rozpustenie v roku 2005 323/654.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.