Zavrieť

Porady

pradaj-darovanie nehnutelnosti

Dobry vecer.
Polovicu nasej zahrady by sme chceli previest na sesternicu.
Viete poradit ako pri tomto postupovat, pripadne co je vyhodnejsie-predaj alebo darovanie.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Alebo kombinovanu - v pripade, ze sa plati len cast hodnoty, ktora by bola v skutocnosti kupnou cenou (keby sa predavalo cudziemu), je mozne cast zahrady jej darovat, a cast predat.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    foreva Pozri príspevok
    Dobry vecer.
    Polovicu nasej zahrady by sme chceli previest na sesternicu.
    Viete poradit ako pri tomto postupovat, pripadne co je vyhodnejsie-predaj alebo darovanie.Dakujem
    Treba skúmať, či pri predaji pozemku nemáš povinnosť platiť daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti. Pri darovaní nikto neplatí žiadnu dań.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Napriek vsetkemu osobne odporucam urobit taky ukon, aky sa v skutocnosti robi. Ked sa prevadza za odplatu, piste kupnu zmluvu, ked sa daruje, piste darovaciu.

    Daniela172 je offline (nepripojený) Daniela172

    Daniela172
    Dobry den, potrebovala by som poradit.Zacali sme stavat dom u svokrovcov,pozemok je ich aj povolenie je stale na nich.Konecne to chceme prepisat na nas,bud darovacou zmluvou,alebo kupnou.Ktoru zmluvu skor odporucate.Svokra je skor za darovaciu,ale ja som skor za kupnu nakolko uz teraz mame nie dobre vztahy so svagrom.(zacali sa kazit ako sme zacali stavat ,ako nam svokrovci dovoli stavat na ich pozemku).No najviac ma zaujima,kedze budeme spisovat aj vecne bremeno prechodu cez ich pozemok,nakolko pri novom dome nie je zatial pristupova cesta aj pripojky a elektrika sa bude tahat cez ich pozemok-svokra od nas ziada pri darovacej zmluve,pozemok na nas prepise,ale tiez chce ,aby sme spisali vecne bremeno,ze ona moze prechadzat cez nas,na nas pozemok.Robi sa nie co take??? Ja som jej povedala,ze moze nas prist navstivit kedykolvek,ale ona ziada toto,prosim poradte,tento tyzden musime urobit prepis.Dakujem

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pre Vas je vyhodnejsie asi KP zmluva /kvoli buducim moznym problemom/

    Nechapem dobre,kam chce svokra prechadzat cez vas pozemok...? Ma tam "za vasim pozemkom" nejaku zahradu,alebo nieco ine?

    Daniela172 je offline (nepripojený) Daniela172

    Daniela172
    Dakujem za odpoved, nie je tam len polna cestcika,ale dokaze sa tam dostat z dalsich dvoch stran a aj popri nasom dome.Neviem presne o co jej ide.Ja chcem byt konecne sama,nakolko teraz byvame u nich v dome.Ci si hlada zamienku?...

    Miloš22 je offline (nepripojený) Miloš22

    Miloš22
    Dobrý deň, mám nasledovnú otázku, vie mi niekto poradiť?
    Živnostník - fyzická osoba, neplatiteľ DPH, mala zaradenú nehnuteľnosť-budovu v obchodnom majetku. Odpisy boli uplatňované v daňových výdavkoch v súlade s § 19 ods. 3 písm. a) zákona o dani z príjmov. V roku 2012 daňovník sa rozhodol darovať budovu na základe darovacej zmluvy svojmu manželovi. Odpisy za rok 2012 si daňovník neuplatnil. Vyplýva fyzickej osobe - živnostníkovi nejaká povinnosť suvisiaca s týmto darovaním z hladiska dane z príjmu FO?

    pradaj-darovanie nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.