Zavrieť

Porady

preplatok z RZD a mzdy

Poradíte?
Idem robiť mzdy v olympe a z RZD za r. 2006 vyšiel zamestnancom preplatok na dani, preddavková daň, ktorá sa mesačne odvádza nie je v takej výške, aby sa na prvý krát uhradili preplatky. Viem, že sú 2 možnosti: 1)odpočítavať v každom mesiaci daň až do jej úplného preplatenia,alebo uhradiť z vlastných zdrojov firmy a preplatok žiadať od DÚ- čo je lepšie?
Ako uplatním preplatky zamestnancom vo výplatách za 2/07 v olympe?
Dvom zamestnancom vyšiel veľký preplatok (cca 13.000), ako ich uviesť do výplat a aký postup a čo všetko je pri úhrade z vlast. prostr. fi a následná žiadosť od DU treba ? (tlačivá)
Prosím poraďte neviem si s tým rady ( ešte som to nerobila).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    S tým, ako zahrnúť preplatok vo výplate cez Olymp nepomôžem. Ale k tej žiadosti na daňový úrad - tú podávať nebudete, ak je predpoklad, že do konca roka si preplatky z ročného zúčtovania dane budete môcť uplatniť voči vypočítaným preddavkom. Nemusia sa voči daňovému úradu zúčtovať v danom mesiaci a ani v ďalšom, môže to trvať dlhšie. Daňový úrad dôvod Vášho neodvádzania preddavkovej dane bude vidieť z podaného kvartálneho prehľadu.
    Neviem, či sa niečo v tomto smere od minulého roka zmenilo, ale keď som ja podávala žiadosť vlani, tak som v žiadosti na daňový úrad uviedla len jednoducho, že ich žiadam o vrátenie preplatkov z ročného zúčtovania dane zo závislej činnosti v takej a takej výške, ktoré zamestnávateľ uhradil z vlastných prostriedkov, nakoľko nie je predpoklad, že ich bude možné zúčtovať do konca kalendárneho roka vzhľadom na nízke príjmy zamestnancov (minimálne mzdy). Neexistuje na to žiadne špeciálne tlačivo.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jani73 Pozri príspevok
    Nikto neporadí ako vypočítať mzdu aj s RZD v olympe????
    Prosííííííím.
    Keď si dáš generovať mzdú, ponúkne ti aj možnosť započítať preplatok/nedoplatok. Dole zafajkni "pridať zúčtovanie"

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak si nebudeš vedieť rady, pozri do príspevkov [SEARCH]Olymp*[/SEARCH] , je tam veľa rád ...a ak nepomôže, pýtaj sa v témach, ktoré s týmto SW súvisia, skôr sa dočkáš odpovede

    preplatok z RZD a mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.