Zavrieť

Porady

Daňové priznanie v Alfe - ako doplniť stratu?

Ahojte, práve si vypisujem daňové priznanie FO typ B. Je mi jasné všetko len nie to ako tam pridať stratu z minulých rokov. V rokoch 2004 a 2005 som bola v mínuse a teraz keďže som zisková potrebujem si odrátať túto stratu. Na stratu sú tam určené kolonky 50 a ďalšie od 52, neviem kam to napísať lebo chcem uviesť obidva roky. Keď to napíšem do 50 tak v riadku 51 mi vypíše vlastne len jednu pätinu sumy ale ja chcem celú sumu a keď to napíšem do 52 tak potom by mi to malo odrátať od zisku dosiahnutého v tomto roku nie? Ale to odrátanie nikde nevydím, základ dane mi vypisuje stále tú sumu bez strát. Poraďte prosím ako na to...ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Jennys Pozri príspevok
    Ďakujem pekne a v tom riadku 52 to mám teda nechať rozpísané ako to je?
    V riadku 52 rok 2004 a strata na uplatnenie z roku 2004, riadok 53 rok 2005 a strata na uplatnenie z roku 2005 a do riadku 65 dáš súčet týchto strát.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Ja som zadala stratu z r. 2004 do r. 52 a automaticky mi ju prenieslo do r. 65.
    Zuzanka ty máš novšiu verziu programu. Tá už súčet riadkov 52 až 56 automaticky prenáša do riadku 65.

    Jennys je offline (nepripojený) Jennys

    Jennys
    Katija, ďakujem ti pekne, potom som to urobila dobre, ja mám staršiu verziu takže to musím sama vyrátať ale je mi to už celkom jasné, veľmi si mi pomohla

    Daňové priznanie v Alfe - ako doplniť stratu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.