Zavrieť

Porady

Kupa ojazdeneho auta z Nemecka

Potrebujem súrne pomôcť.
Firma platiteľ DPH, kúpila v Nemecku ojazdené osobné auto od BMW autobazáru vo februári 2007, tiež platiteľ DPH. Ide o predajcu nových aj ojazdených automobilov. Fakturácia bola uskutočnená bez DPH. Text: dodanie oslobodené od DPH (§4č.1b i.V.m §6a č.2 Zákona o dani z obratu). Vybavujeme na auto spätný leasing. Ako je to teraz s DPH? Musíme zaplatiť my DPH alebo ho predáme leasingovej spoločnosti s DPH. Tá má nárok na odpočet. Bude nám leasingové splátky počítať s DPH alebo bez. Máme potom nárok na odpočet? Alebo už auto nebude predmetom DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    redie je offline (nepripojený) redie

    Hlavne začať.... redie
    V prvom rade je potrebne si uvedomit, ze nakup auta v DE pre teba predstavuje intrakomunitarne dodanie, takze je potrebne ho na zaklade vzniknutej danovej povinnosti samozdanit. Riesenie leadingu je az nasledna operacia.

    evka67 je offline (nepripojený) evka67

    evka67

    Ok. Ďakujem. S tým zdaňovaním mi je to uz jasne. Ale co potom dalej? Bude mi leasingovka počítať auto s DPH albo bez DPH a čo splátky. Budem znovu platiť DPH? Teraz to auto pôjde na leasing a my ako firma ho prenajímame ďalej. Máme nárok na odpočet? Mám v tom chaos.

    zuzv je offline (nepripojený) zuzv

    zuzv
    Prečítala som príspevky okolo kúpy ojazdeného vozidla z Nemecka a nemám v tom celkom jasno. Zaujímali by ma nasledovné otázky?
    Môže podnikateľ FO , platca DPH, kúpiť ojazdený automobil aj ako súkromná osoba s následným predajom leasingovej spoločnosti, od ktorej ho potom vezme späť do prenájmu s tým , že o tom už bude účtovať. Aký by to malo význam z pohľadu DPH?
    Ak ho kúpi ako podnikateľ FO , z bazáru v Nemecku /záleží čo bude napísané na faktúre/ faktúra vystavená bez dane , spraví samozdanenie, ale pri kategórii M1 odpočet na vstupe nemôže byť. Pri následnom predaji leasingovej spoločnosti , keďže nie je predajca nemôže použiť § 66 ???, na základe akého § ho predá leasingovej spoločnosti a faktúra, ktorú vystaví bude s DPH , alebo bez DPH?
    Následný leasing už bude účtovať zrejme bez DPH keďže ide o osobný automobil. Ďakujem všetkým za vysvetlenie, ale nedá sa mi z toho vymotať.Zuzana

    Kupa ojazdeneho auta z Nemecka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.