Zavrieť

Porady

ukladanie účtov

prosím možno ma vysmejete, ale ako je najleošie zakladať bločky (vydavky) z roznych veci (réžia, pošta, kancelarske veci a pod). lepíte si niekde? ako je to najleošie Uchovať? a ako je to narozumnejšie aby kontrola nemala namietky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Každý má svoj systém zakladania, ktorý mu vyhovuje. Stačí keď to bude prehľadné. Bolo to už písané na Porade.

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    Pohar Pozri príspevok
    prosím možno ma vysmejete, ale ako je najleošie zakladať bločky (vydavky) z roznych veci (réžia, pošta, kancelarske veci a pod). lepíte si niekde? ako je to najleošie Uchovať? a ako je to narozumnejšie aby kontrola nemala namietky.
    Otázka vôbec nie je na vysmievanie. Ja dodnes s úctou a láskou myslím na môjho prvého šéfa. Každej novej účtovníčke dal ako prvú prácu lepenie a zakladanie účtovných dokladov. Najprv vysvetlil, ukázal a potom vyžadoval aby táto činnosť mala "štábnu kultúru". Zvyk je železná košeľa. Doteraz zakladám doklady podľa jeho "receptu" a pri žiadnej kontrole sme nič nemuseli pracne hľadať a obyčajne zožnem pochvalu za poriadok v dokladoch. A verte, že aj kontrolóri sú príjemnejší a ľudskejší. Takže doporučujem bločky lepiť na formát A4 podľa poradia v peňažnom denníku. Samozrejme nemusí to byť čistý papier. Použiť sa dajú aj staré tlačivá, nepotrebné kópie atď.
    Aba to bolo celé: Myslím, že najprehľadnejšie je nasledovné uloženie dokladov v JÚ, a to do šanonov, ak je ich veľa, alebo do zakladacích máp, ak je ich menej a samozrejme zvlášť za každý rok:
    1.Došlé faktúry podľa dátumu prijatia, očíslované vlastným číselným radom. v číselnom rade je potrebné rozlíšiť rok.
    2.Vystavené faktúry tak ako došlé.
    3. Pokladničné doklady príjmové aj výdavkové podľa čísla a dátumu vystavenia.
    4. Bankové výpisy podľa dátumu
    5. Interné doklady podľa dátumu.
    Naposledy upravil Ančika : 06.03.07 at 10:39

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    dakujem. potrebovala som vediet ci je mozne to lepit....... nebudem už ten blok potrebovat, že? stačí ho mat raz v archive.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Ešte doplním, že bločky, ktoré vyblednú si kopírujem. Inak bločky si nelepím lepidlom, ale pripnem spínacím strojčekom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.