Zavrieť

Porady

DPH po danovej kontrole pri N1

mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac
Ahojte,
neviete mi niekto poradit ohladom uctovania v PU pri DPH u auta typu N1.
Problem je v tom, ze sa jedna o nakladny automobil u ktoreho bolo uplatnene odpocitanie DPH avsak danova kontrola toto odpocitanie neuznala. Spolocnost vedie sudny spor ohladne tohto DPH. Vycislenu DPH vsak zaplatili DU a z tohto dovodu sa zvysila vstupna cena N1. Spolocnost nasledne predala auto s DPH. Bola fakturacia s DPH spravna, alebo sa malo fakturovat bez DPH, ked DU toto DPH neuznalo?Dik
Usporiadat
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Aký mali dôvod neuznať DPH z auta N1 ? My tiež máme také autá.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Tiež by ma zaujímalo, prečo to neuznali, ináč si myslím, že bolo správne, že ste fakturovali s DPH.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Podľa mňa ste to mali správne. Tiež sa pýtam, aký dôvod mali na to, že to neuznali?
0 0
rodof rodof

rodof je offline (nepripojený) rodof

mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac
Dakujem vam za odpovede.....

V technickom preukaze bolo auto kvalifikovane ako N1 ale kontrolori merali pravitkom ulozny priestor......6 krat a konstatovali, ze je mensi napriek tomu, ze v technickom preukaze bolo auto definovane ako N1. Nestacilo im ani potvrdenie od vyrobcu auta a ani od Ministerstva dopravy....takze v konecnom dosledku to skoncilo na sude a pravdepodobne sa to bude dlhu dobu natahovat.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Vari vy môžete za to, že výrobca zaradil auto do kategórie N1? Už nevedia na tom daňovom čo vymyslieť.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
rodof
V technickom preukaze bolo auto kvalifikovane ako N1 ale kontrolori merali pravitkom ulozny priestor......6 krat a konstatovali, ze je mensi napriek tomu, ze v technickom preukaze bolo auto definovane ako N1. Nestacilo im ani potvrdenie od vyrobcu auta a ani od Ministerstva dopravy....takze v konecnom dosledku to skoncilo na sude a pravdepodobne sa to bude dlhu dobu natahovat.
rodof, asi viem čo máš na mysli, kúpil si automobil, u ktorého ste si chceli uplatniť DPH a predajcovia ti poradili, že do auta namontujú niečo a potom už bude klasifikované ako N1? ... ak to bolo tak, tak v prípad daňovej kontroly bolo potrebné urobiť také kroky, aby sa automobil stal skutočne N1
... či som úplne vedľa, jak tá jedľa?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

vladan-N1 musí byť zapísaná v technickom preukaze a to nie je len tak jednoduché-to musí niekto s okrúhlou štátnou pečiatkou schváliť.DU do toho nemá čo pindať.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
bepo
vladan-N1 musí byť zapísaná v technickom preukaze a to nie je len tak jednoduché-to musí niekto s okrúhlou štátnou pečiatkou schváliť.DU do toho nemá čo pindať.
... ale veď ja viem, že to musí byť v technickom preukaze ... veď rodof píše, že to má v technickom preukaze, ale daňováci začali premeriavať auto fyzicky ... si už videl daňováka s metrom v ruke?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Rodof, ak to nie je štátne tajomstvo, o aký typ a presnú značku auta ide. Myslím si, že viacerí sa stretávame s kúpou auta s označením N1 v technickom preukaze, aj keď ja ako laik nad tým žasnem. Ak to môžeš zverejniť budem rada, ak nie pošli to aspoň súkromnou správou.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

vladan, môj známy videl daňováčky s metrom v ruke... premeriavali koberec v kancelárii a pás 4 m x 0,30 cm im chýbal k šťastiu (lebo veď sa len isté šírky predávajú).
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... jój Paula, celkom som zabudla na tvoj zážitok s kobercom ... už si spomínam
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
NOOOO ............ Ja žasnem !!!!!!!
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

?????? Nevychádzam z údivu.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Ale veď N1 ste si nevymysleli vy, to do tej kategórie zaradil niekto s úradnou pečiatkou, tak čo buzerujú Vás a nie jeho ?

1.- Ak spor prehrajú, škoda bude zosobnená daňovákovi.
2.- Ak vyhrajú, uplatnite si škodu u toho, kto to v N1 kategorizoval.
0 1
rodof rodof

rodof je offline (nepripojený) rodof

mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac
Ziadne zasahy sa neuskutocnili na aute. Bola to N1.Kto chcete vediet znacku, tak sa ozvite sukromnou spravou.
A to auto merali s pravitkami....hahaha
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

vladan
... ale veď ja viem, že to musí byť v technickom preukaze ... veď rodof píše, že to má v technickom preukaze, ale daňováci začali premeriavať auto fyzicky ... si už videl daňováka s metrom v ruke? :eek:
Ja áno, kúpili sme dlažbu do firmy a oni porovnávali uvedené rozmery tej obkladačky na potvrdenke so skutočným rozmerom obkladačky.
Presne vypočítali, koľko sme mohli takých obkladačiek spotrebovať a koľko sme mohli mať odpad. A zvyšok vyhodili z nákladov.
nepomohlo vysvetlenie, že sa aj pri práci stane, že sa nejaká tá jedna, dve rozbije, alebo sa musí z jednej odrezať, aby sa tam zmestila a zvyšok sa už nedal použiť.
Hold však oni vedia ako to pri práci chodí......
Oni sú totož remeselníci.....
Alebo, daňovák má vždy pravu....
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
rodof
Ziadne zasahy sa neuskutocnili na aute. Bola to N1.
... tak potom tomu fakt nerozumiem
Rodof, a neexistuje nejaký predpis, ktorý hovorí o tom, aké podmienky musia byť splnené, aby auto bolo N1?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Jáj, nestrašte s tou N1. Tiež som práve vypísala DPH, kde som si uplatnila DPH (nemalú) za auto kategórie N1 ...........
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

... žasnem, čoho všetkého sú schopní niektorí jedinci z daň. úradov ...
to ZuzanaA ... ešte stále máš možnosť si ísť premerať celé auto
Naposledy upravil Zuzka : 21.01.05 at 06:22
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
..... ááááááá bez nich by bol život nudný !
0 0
Načítať ďalšie