Zavrieť

Porady

SZČO a materska v roku 2007

Dobry den kolegovia! ziadam vas vsetkych o pomoc po vcerajsom negativnom zazitku na socialnej poistovni. Moj pribeh:
Som SZCO, od maja 2006 si platim dobrovolne nemocenske poistenie z max. vymeriavaceho zakladu. nakolko som uz splnila podmienku 270 dni, uvazovala som nad zrusenim dobrovolneho poistenia, nakolko mi bude plynut ochranna lehota. v Juli 2007 by som mala nastupit na matersku dovolenku. Problem nastava v tom, ze od 1.7.2007 sa stavam povinnym platcom soc.poistenia a "mila" pani na soc. poistovni mi povedala, ze jedina moznost ako vobec ziskat narok na matersky prispevok je prerusit zivnost pred 1.7.2007, nakolko rozhodujucim obdobim v mojom pripade bude povinne platenie soc.poistenia ktore zacne 1.7.2007.
je to pravda? pomoze ak nezrusim dobrovolne poistenie? bude mi materska vyplatena z neho? poradte prosim, lebo zacinam byt zo slovenskych zakonov zufala
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SZČO a materska v roku 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.