Zavrieť

Porady

Kódy OKEČ

Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Prosím, kde nájdem kódy OKEČ ? Neviem to nájsť. Ď...
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
http://www.porada.sk/showpost.php?p=73943&postcount=4
alebo aj tu na porade už je to priložené
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Ďakujem, ten štatist. úrad som nemohla nájsť.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Hm, ale finančné služby neviem nájsť /65 ? ale nie sme banka/, na str. štatistiky už vonkoncom sa neviem vysomáriť.
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
Neviete náhodou aký OKEČ majú zváračské práce? Nemôžem ho medzi tou horou čísel nájsť...
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
bendo Pozri príspevok
Neviete náhodou aký OKEČ majú zváračské práce? Nemôžem ho medzi tou horou čísel nájsť...
Prosím poraďte, aspoň pod akou kategóriou to hľadať....
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

bendo Pozri príspevok
Prosím poraďte, aspoň pod akou kategóriou to hľadať....
Nenašla som tam samostatne zváračské práce - ale malo by to patriť do kategórie 45, kde sú zámočnícke práce - s tým bývajú spojené aj zváračské práce......, a možno to zaradiť medzi ostatné kompletačné a dokončovacie práce OKEČ 45450. Možno sa ešte niekto ozve.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Smerovala by som sem :
28400
Kovanie, lisovanie, razenie a valcovanie kovov; prášková metalurgia
28500
Spracúvanie a povrchová úprava kovov; všeobecné strojárstvo
28510
Spracúvanie a povrchová úprava kovov
28520
Všeobecné strojárstvo
28600
Výroba nožiarskych výrobkov, nástrojov a železiarskeho tovaru
28610
Výroba nožiarskych výrobkov
28620
Výroba nástrojov
28630
Výroba zámkov a kovania
28700
Výroba ostatných kovových výrobkov
28710
Výroba oceľových zásobníkov a podobných kontajnerov
28720
Výroba drobných kovových obalov
28730
Výroba drôtených výrobkov
28740
Výroba upínadiel, skrutiek, reťazí a pružín
28750
Výroba ostatných kovových výrobkov i. n.
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
Orsz Pozri príspevok
Nenašla som tam samostatne zváračské práce - ale malo by to patriť do kategórie 45, kde sú zámočnícke práce - s tým bývajú spojené aj zváračské práce......, a možno to zaradiť medzi ostatné kompletačné a dokončovacie práce OKEČ 45450. Možno sa ešte niekto ozve.
Díky, mne sa tiež zdá byť najbližšie 45420 Stolárske a zámočnícke práce, lebo v predmete podnikania má aj zámočnícke práce. Ale 28500 Spracúvanie a povrchová úprava kovov; všeobecné strojárstvo by to mohlo byť tiež.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Pre zváračské práce ako činnosť samostatný kód OKEČ nie je, OKEČ charakterizuje nie výrobok ale prevažujúcu činnosť firmy. Pri zaradení by sa teda malo zohľadniť, pri akej činnosti sa zváračské práce vykonávajú. Ak pri stavebnej (napr. zváranie betónových armatúr), tak pod kód stavebnej výroby - 45. Ak pri výrobe kovových výrobkov a konštrukcií, tak 28, ak pri výrobe strojov a zariadení tak 29 atď. Postup pri zatrieďovaní je uvedený napr. tu http://www.infostat.sk/ELIS/RES/okec.html#Poznámka:
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
DO POZORNOSTI :

1.1.2008 vstupuje do platnosti nová "Štatistická klasifikácia ekonomických činností SK NACE Rev.2."
Nová klasifikácia je plne kompatibilná s európskou klasifikáciou NACE Revision 2, ktorú pre krajiny Európskeho spoločenstva stanovuje Nariadenie Európskeho Parlamentu a Rady /ES/ č. 1893/2006 z 20. decembra 2006. SK NACE Rev. 2 nahradí "Štatistickú odvetvovú klasifikáciu ekonomických činností Rev.1" OKEČ

http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1928

Pretože hľadanie sa mi zdá dosť náročné skúsim prilepiť link:

http://www.statistics.sk/wmetis/klas_s/index.jsp
Naposledy upravil Melnick : 06.02.08 at 21:43 Dôvod: Ďakujem Excise Duty,že mi pripomenul - zabudla som dať link
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Melnick Pozri príspevok
DO POZORNOSTI :

1.1.2008 vstupuje do platnosti nová "Štatistická klasifikácia ekonomických činností SK NACE Rev.2."
Nová klasifikácia je plne kompatibilná s európskou klasifikáciou NACE Revision 2, ktorú pre krajiny Európskeho spoločenstva stanovuje Nariadenie Európskeho Parlamentu a Rady /ES/ č. 1893/2006 z 20. decembra 2006. SK NACE Rev. 2 nahradí "Štatistickú odvetvovú klasifikáciu ekonomických činností Rev.1" OKEČ
Pre istotu pripojujem:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...01:0039:SK:PDF
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Nová OKEČ vo forme excelovskej tabuľky.
1 0
hronka hronka

hronka je offline (nepripojený) hronka

Dobrý,
neviete prosím niekto, či je možné požiadať nejakú inštitúciu (napr. Štatistický úrad alebo Sociálnu poisťovňu) o pridelenie OKEČ? Pretože môj klient sa nevie sám zaradiť. Prevažujúca činnosť je prežitie, zároveň lektorovanie, kurzy atď.
Vďaka
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Pekný deň vám prajem!
Čo myslíte môžem činnosť sr.o.-čky, ktorá má hlavnú činnosť oficiálne podľa živnostenského listu nazvanú
1. prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
2. organizovanie a usporadúvanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatí
jednoduchšie povedané dávajú do prenájmu spoločenskú miestnosť resp aj zorganizujú spoločenské akcie v tejto miestnosti a tiež dávajú do prenájmu časť nehnuteľnosti ako vinotéku
nehnuteľnosť majú tiež prenajatú, teda nie je vlastná. Môžem tejto činnosti podľa vás priradiť OKEČ v DP ???

68.20 Prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností

Táto trieda zahŕňa:
- prenájom a prevádzku vlastných alebo prenajatých nehnuteľností:
• obytných budov a obydlí
• neobytných budov vrátane výstavných hál, skladovacích priestorov, nákupných centier a predajných stredísk
• pozemkov
- poskytovanie domov a zariadených alebo nezariadených bytov alebo apartmánov pre trvalejšie použitie, spravidla na niekoľko mesiacov alebo rokov

Táto trieda tiež zahŕňa:
- vypracovanie stavebných projektov pre vlastné účely
- prevádzku miest pre obytné prívesy

Táto trieda vylučuje:
- prevádzku hotelov, penziónov, kempov vrátane kempov pre obytné prívesy a iných neobytných alebo krátkodobých ubytovacích zariadení, pozri divíziu 55

Ďakujem za pomoc.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

ahojte,

ako tak hladam kody OKEČ, nepodarilo sa mi najst okec k uvedenej cinnosti:
konzultacne cinnosti v oblasti informacnych systemov a infrastruktury

Neviete, mi pls niekto poradit?

dakujem krasne
0 0
tima lignum tima lignum

tima lignum je offline (nepripojený) tima lignum

potrebovala by som poradit aky okeč treba priradit pre firmu ktora sa zaobera predajom parkiet
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

To Reročka, pozri od činností 62 a vyššie
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tima lignum Pozri príspevok
potrebovala by som poradit aky okeč treba priradit pre firmu ktora sa zaobera predajom parkiet
veľko / malo obchod.
Pokladanie parkiet je podlahárstvo patrí do stavebných činností.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Lila Pozri príspevok
Prosím, kde nájdem kódy OKEČ ? Neviem to nájsť. Ď...

ak by malo niekomu pomôcť, som vypátrala na stránke štatistiky sa dajú tlačiť výpisy tuto:

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať