Zavrieť

Porady

sposob rozpocitavania spotreby vody

Posledna kalibracia pomerovych meracov bola v nasom SVB pred 6 rokmi, teda vodomer pre TUV ma oneskorenie 2 roky. Z tohto dovodu spravca,s ktorym ma spolocenstvo od tohto roku mandatnu zmluvu urcil sposob rozdelovania spotreby vody podla evidovanych osob v byte. Mohol by mi, prosim, niekto povedat, ci jestvuje nejaka smernica, ktora toto vyhradne stanovuje, alebo ci to zavisi od zhromazdenia spolocenstva, ktore si urci sposob rozdelovania spotreby? Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Tadeas Pozri príspevok
    Posledna kalibracia pomerovych meracov bola v nasom SVB pred 6 rokmi, teda vodomer pre TUV ma oneskorenie 2 roky. Z tohto dovodu spravca,s ktorym ma spolocenstvo od tohto roku mandatnu zmluvu urcil sposob rozdelovania spotreby vody podla evidovanych osob v byte. Mohol by mi, prosim, niekto povedat, ci jestvuje nejaka smernica, ktora toto vyhradne stanovuje, alebo ci to zavisi od zhromazdenia spolocenstva, ktore si urci sposob rozdelovania spotreby? Dakujem!
    Čo robil správca ,keď nevymenil vodomery na TÚV? Myslim si,že pokial vodomery nevykazujú nejakú veľkú odchylku v spotrebe za uplynule zúčtovacie obdobia,tak sa môže vyúčtovať spotreba podľa stavov na vodomeroch. Odporúčam ich čo najskôr vymeniť .

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Tadeas Pozri príspevok
    Posledna kalibracia pomerovych meracov bola v nasom SVB pred 6 rokmi, teda vodomer pre TUV ma oneskorenie 2 roky. Z tohto dovodu spravca,s ktorym ma spolocenstvo od tohto roku mandatnu zmluvu urcil sposob rozdelovania spotreby vody podla evidovanych osob v byte. Mohol by mi, prosim, niekto povedat, ci jestvuje nejaka smernica, ktora toto vyhradne stanovuje, alebo ci to zavisi od zhromazdenia spolocenstva, ktore si urci sposob rozdelovania spotreby? Dakujem!
    To, že nie sú vymenené vodomery doteraz neznamená, že musia zle merať- ako píše aj Ľubica. Jednoznačne by som trvala na odsúhlasení si vlastníkmi, ako chcu rozpočítať vodu a mám za to, že je to spravodlivejšie ako podľa osôb...

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Vodomery po dobe 6 rokov pre SV a 4 roky pre TV sa nesmú použiť na rozpočítavanie. Bolo by to iste spravodlivejšie, ale keby to niekto napadol, tak prehráte.
    Príklad : Dakto má veľkú spotrebu TV a podľa počtu osôb by mu to vyšlo lepšie pri vode a následne pri jej ohreve. Aj po odsúhlasení má právo sa u súdu odvolať proti rozhodnutiu - a následne vyhrá tento spor, pretože neboli dodržané predpisy o meradlách.
    Muselo by to teda odsúhlasiť všetkých 100% vlastníkov, ale aj tak tam nebude istota.
    Prajem čo najlepšie a najpriaznivejšie vyrišenie tohto prípadu.
    A čo na to správca?
    Naposledy upravil svojar : 09.03.07 at 05:38

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    svojar Pozri príspevok
    Vodomery po dobe 6 rokov pre SV a 4 roky pre TV sa nesmú použiť na rozpočítavanie. Bolo by to iste spravodlivejšie, ale keby to niekto napadol, tak prehráte.
    Príklad : Dakto má veľkú spotrebu TV a podľa počtu osôb by mu to vyšlo lepšie pri vode a následne pri jej ohreve. Aj po odsúhlasení má právo sa u súdu odvolať proti rozhodnutiu - a následne vyhrá tento spor, pretože neboli dodržané predpisy o meradlách.
    Muselo by to teda odsúhlasiť všetkých 100% vlastníkov, ale aj tak tam nebude istota.
    Prajem čo najlepšie a najpriaznivejšie vyrišenie tohto prípadu.
    A čo na to správca?
    Tak neviem či je lepšie rozhodnúť si o tom na zhromaždení, alebo špekulovať o tom či mi to nevyjde lepšie na osoby... a čo opačný prípad? prečo by mali tí ktorí šetria doplacať na tých čo ich je v byte plno...To sa môžu súdiť do nekonečna... Ak zakon povoluje rozhodnutie o rozučtovaní tepla, tak si vlastníci odsúhlasia aj rozpočet TUV a hotovo. V tomto prípade je to kratšia cesta a spravodlivejšia, nehladiac na to, že vodomery treba urýchlene vymeniť.

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Však ja som písal, že by to bolo spravodlivejšie, ale vždy sa môže nájsť dajaká "škodná".
    Jeden zákon, alebo lepšie povedané nižší právny stupeň a to Vyhláška 630 povoluje rozhodovať o rozúčtovaní tepla, ale taktiež v určitých medziach, ale iná právna norma zakazuje použiť meradlá po dobe "životnosti" na rozúčtovanie. Do "" to dávám preto, že oni aj naďalej merajú, ale majú určený istý prevádzkový čas.

    Tadeas je offline (nepripojený) Tadeas

    Tadeas
    Ďakujem za odpovede. Minulý rok sme správcu ešte nemali a predstavenstvo spoločenstva to zanedbalo. Stále však neviem, či jestvuje smernica, ktorá výlučne prikazuje v tomto prípade postupovať podľa počtu evidovaných osôb v byte a ak jestvuje, aká je to smernica. Situácia totiž bude presne tak, ako niekto poznamenal: domácnosti, ktoré s vodou šetria budú dotovať domácnosti so spotrebou vysokou.A všeobecne to povedie k plýtvaniu: však to niekto zaplatí.Výmena vodomerov sa má uskutočniť až po výmene stupačiek v rámci obnovy bytovky.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Tadeas Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede. Minulý rok sme správcu ešte nemali a predstavenstvo spoločenstva to zanedbalo. Stále však neviem, či jestvuje smernica, ktorá výlučne prikazuje v tomto prípade postupovať podľa počtu evidovaných osôb v byte a ak jestvuje, aká je to smernica. Situácia totiž bude presne tak, ako niekto poznamenal: domácnosti, ktoré s vodou šetria budú dotovať domácnosti so spotrebou vysokou.A všeobecne to povedie k plýtvaniu: však to niekto zaplatí.Výmena vodomerov sa má uskutočniť až po výmene stupačiek v rámci obnovy bytovky.
    Ja ako vlastník bytu by som trvala jednoznačne na urýchlenej výmene vodomerov na TÚV a pri vypracovaní vyúčtovania za r. 2006 by som hlasovala za rešpektovanie stavu vodomerov a v prípade,že niektoré vodomery nefungujú,tak by som urobila kvalifikovaný odhad spotreby vody.
    Toto je môj názor,bolo by to spravodlivo vyúčtované.

    sposob rozpocitavania spotreby vody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.