Zavrieť

Porady

ako na to? (predaj z auta)

Ahojte poraďáci,
celkom náhodou som objavil túto stránku, ale hneď od začiatku sa mi zapáčila. Myslím si, že sa tu urobí kopec dobrej roboty a že mnohých ľudí "nakopnete". Ja som tiež taký jeden nenakopnutý, ale už dlhú dobu rozmýšľam ako začať. Zo začiatku som mal plnú hlavu nápadov, ale málo skúseností. Teraz po 10 rokoch praxe sa to nejako utriaslo a zostalo pár nápadov, z ktorých som niekoľko rozhodnutý zrealizovať. Pracovne som stále dosť vyťažený, a tak ma napadlo poprosiť o radu Vás nakoľko zopár informácií mi chýba a neviem presne kde ich hľadať. V stručnosti zhrniem najpodstatnejšie, a nakoľko si na prípravu dávam rok času, možno to budem rozvíjať na tejto stránke ďalej. Povedzme, že založím obchodnú firmu, ktorá bude dovážať nejaký výrobok (vyrábaný rôzne po svete) a ja potrebujem tento výrobok predať. Nakoľko vývoj bude vo vlastnej réžii, dohľad nad výrobou takisto (tam som doma) potrebujem zopár rád ohľadom predaja. Aby som maximalizoval zisk, chcem výrobky predávať priamo spotrebiteľovi, za ktorým budú dochádzať obch. zástupcovia (predaj priamo z auta-niečo podobné ako Algida predáva zmrzlinu, zazvoní Vám na ulici a Vy si u nich možno niečo kúpite). Zaujíma ma aká legislatíva upravuje takýto spôsob predaja. Aké obmedzenia platia, či mám právo prevádzkovať takýto predaj hocikde v meste, na dedine a pod. Či sa platia nejaké poplatky(napr. mestu), či musím niekoho o niečo žiadať atp. Predpokladám registračné pokladne priamo v aute. Reklamácie vybavovať poštou, alebo osobne pri nasledujúcej návšteve ochod. zástupcu. Ak máte niekto dobrú radu, poraďte mi prosím čo je spojené s takýmto predajom (nazvime to pracovne systém predaja "algida"). Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Čo ti radiť? Máš to dobre vymyslené. Myslím, že môžeš ty radiť nám, a nie my tebe.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Podľa môjho názoru by sa jednalo maloobchod vykonávaný mimo prevádzkarne - podomový predaj. Zákon 108/2000 Z.z. o ochrabe spotrebiteľa pri podomovom predaji odpovie na väčšinu Vašich otázok. ( spôsob predaja, reklmácie a pod.) ERP v každom prípade budete musieť používať, bude to ERP evidovaná na ambulantný predaj. A čo sa týka stanoviska mesta, či obce, na to by Vám lepšie odpovedali, príslušní zástupcovia miest.

    pamo1971 je offline (nepripojený) pamo1971

    pamo1971
    OK, ďakujem za odpoveď. Určite pomôže. Zaujíma ma aj ďalšie. Predpokladajme, že budú 3-ja obchodníci na 3-och autách a jeden centrálny sklad. Každý bude mať registračnú pokladňu. Pravdepodobne sa to bude dať organizovať rôznymi spôsobmi. Čo by ste poradili z pohľadu účtovníctva? Boli by to ako tri osobitné sklady? Ako by to malôo "správne" byť keby to boli zamestnanci (mali by podpísať napr. hmotnú zodpovednosť)? a ako keby to boli živnostníci? Dá sa takto tovar nejako poistiť? (Keby im náhodou niekto vykradol auto?) Ďakujem.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    chcem sa opýtať:
    tiež máme záujem zriadiť si "pojazdnú predajňu so servisom s tým spoločným", to znamená, budeme predávať určitý produkt pre autodielne, náš obchodný zástupca bude chodiť po celom Slovesnku a bude navšetevovať rôzne autoservisi za účelom prezentovania tovaru a následného predaja, prípadne doplnkových služieb (reklamácie, dopĺňanie zásob...). Predaj bude priamo z auta, obcho)dák bude mať notebook, kde bude vystavovať faktúry s dodacím listom - zároveň urobí aj výdajku zo skladu. Ako je to s tými dátumami? Musí byť na PPD dátum vystavenia FA+1? a ako odporúčate robiť sklad. Jedná sa cca o nejakých 200 skladových položiek a jedná sa o podvojné účtvoníctvo - takže A alebo B? Viem, že je to rozsiahle, ale snáď sa nájde niekto kto takéto niečo vykonáva.


    Ďakujem

    j.vencel je offline (nepripojený) j.vencel

    j.vencel
    Odpoveď na Vaše otázky spĺňa Online informačný systém LLARGO.
    Prepojenie centrálneho skladu, mobilných skladov a priameho predaja v reálnom čase. Informácie na www.llargo.sk

    ako na to? (predaj z auta)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.