Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijme v nemcine.

Prosim Vas neviete mi niekto prelozit potvrdenie o prijme z nemciny.


Bruttoarbeitslohn einschl. Sachbezuge ohne 9. und 10
toto by mal byt hruby prijem

Einbehaltene Lohnsteuer von 3
Toto asi dan

Einbehaltene Lohnsteuer von 3
a toto asi poistne

Nie som si ista tak si to chcem radsej prekontrolovat.Nemam doma ani slovnik. Dik
Usporiadat
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

mondes Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím Vás, vedel by mi niekto napísať aký názov v nemčine má Potvrdenie o príjme zo závislej činnosti ..... zo Švajčiarska?

Potrebujem napísať mail, aby mi to poslali, ale neviem presný názov. Prosím Vás, ak niekto vie, tak nech mi napíše. Ďakujem veľmi pekne.
Názov toho potvrdenia by mal byť Lohnausweis (viď príloha)
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, prišlo mi to potvrdenie zo Švajčiarska (Lohnausweis), presne také, aké je v prílohe vyššie a potrebovala by som s ním pomôcť.

1.Bruttolohn (hrubá mzda) 20070 CHF
2. - 7 políčka sú prázdne
8.Bruttolohn 20070 CHF
9. Beiträge AHV/IV/EO/ALV/NBUV (asi sociálne?) 1736 CHF
10. prázdne
11. Čistá mzda 18 336 CHF
12. Quellensteuerabzug (zrážk. daň) 1 898 CHF
13. Reise,Verpflegung, Ubernachtung ...
(cestovne, nocľažné) 6 180 CHF
Ostatné políčka sú prázdne. Podľa toho tu nie je zdravotné poistenie. A čo s tým cestovným a ubytovaním ovplyvní to nejako ZD? Odpočíta sa to od hrubej mzdy? Podľa potvrdenia asi nie. Prosím o vaše skúsenosti a názory. Ďakujem pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, prišlo mi to potvrdenie zo Švajčiarska (Lohnausweis), presne také, aké je v prílohe vyššie a potrebovala by som s ním pomôcť.

1.Bruttolohn (hrubá mzda) 20070 CHF
2. - 7 políčka sú prázdne
8.Bruttolohn 20070 CHF
9. Beiträge AHV/IV/EO/ALV/NBUV (asi sociálne?) 1736 CHF
10. prázdne
11. Čistá mzda 18 336 CHF
12. Quellensteuerabzug (zrážk. daň) 1 898 CHF
13. Reise,Verpflegung, Ubernachtung ...
(cestovne, nocľažné) 6 180 CHF
Ostatné políčka sú prázdne. Podľa toho tu nie je zdravotné poistenie. A čo s tým cestovným a ubytovaním ovplyvní to nejako ZD? Odpočíta sa to od hrubej mzdy? Podľa potvrdenia asi nie. Prosím o vaše skúsenosti a názory. Ďakujem pekne.
Ešte čo sa týka zdravotneho poistenia, on v zahraničí neplatil, pretože má europsku kartičku, na základe ktorej mu poskytnú základné ošetrenie a v krajinách EU. Platil si na Slovensku. Nie je to problém? V takomto prípade odpočítam od hrubej mzdy len to AHV/IV..? A zostane mi základ dane?A čo so zrážkovou daňou a s tým príspevkom na ubytovanie a cestovné? Prosím poraďte mi ako to mám uplatniť v DP typ B. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

mondes Pozri príspevok
Ešte čo sa týka zdravotneho poistenia, on v zahraničí neplatil, pretože má europsku kartičku, na základe ktorej mu poskytnú základné ošetrenie a v krajinách EU. Platil si na Slovensku. Nie je to problém? V takomto prípade odpočítam od hrubej mzdy len to AHV/IV..? A zostane mi základ dane?A čo so zrážkovou daňou a s tým príspevkom na ubytovanie a cestovné? Prosím poraďte mi ako to mám uplatniť v DP typ B. Vďaka.
Svajciarsko nie je clenom EU, tam by mu karticka EU asi nepomohla.
Ak by pracoval v krajine EU, je povinny pred odchodom sa odhlasit zo zdravotnej poistovne a tam sa prihlasit.
Lebo v EU moze byt zdravotne poisteny len v jednej krajine.
Ako je to so Svajciarskom, neviem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

ivka70 Pozri príspevok
Svajciarsko nie je clenom EU, tam by mu karticka EU asi nepomohla.
Ak by pracoval v krajine EU, je povinny pred odchodom sa odhlasit zo zdravotnej poistovne a tam sa prihlasit.
Lebo v EU moze byt zdravotne poisteny len v jednej krajine.
Ako je to so Svajciarskom, neviem.
Švajčiarsko síce nie je členom EU, ale má uzavretú nejakú zmluvu, na základe ktorej akoby členom bolo. My sme vtedy zisťovali, vyvolávali aj do ZP vo Švajčiarsku, tam nám povedali, aby sme sa pýtali tu na Slovensku, a opačne. Ale ako píšeš, v EU môže byť zdravotne prihlásený len v jednej krajine a on bol tu na Slovensku. Mňa skôr zaujíma, že keď to zdravotné nemá ani ho nemôže odčítať z príjmu, či to bude ok. Poprosila by som ešte niekoho, kto má s tým skúsenosť (príjmy zo Švajčiarska ako vyplniť DP z vyššie uvedeného príspevku), aby mi poradil. Ďakujem.
0 0
janaZH janaZH

janaZH je offline (nepripojený) janaZH

zanetth Pozri príspevok
Takže ten formulár som našla na internete, ide vlastne ekvivalent nášho potvrdenia o príjme FO zo závislej činnosti, ktoré vypĺňa zamestnávateľ. V podstate je na tom tlačive všetko vypočítané, pre teba sú podľa mňa dôležité nasledovné údaje z toho tlačiva:
Riadok 210 - hrubý príjem
Riadok 215 - nezdaniteľné príjmy - konkrétne príplatky za nadčas, za nočnú prácu a prácu vo sviatok, za rizikovú prácu, ktoré sa do výšky 360 eur mesačne v rakúsku nezdaňujú.
Riadok 220 - príjmy - 13. a 14. plat vyplatené mimo pravidelnej mesačnej mzdy, ktoré majú tiež nejaké osobitné pravidlá pri zdaňovaní.
Preto sa riadok 215 a 220 odpočítava od tej hrubej mzdy.
Riadok 230 - to by mala byť výsledná suma príspevkov na sociáne poistenie, r. 225 a 226 sú odpočítané preto, že zase sú tam podľa rakúskeho zákona o dani z príjmov nejaké výnimky alebo iné sadzby na platenie príspevkov na sociálne poistenie v závislosti od toho z akých príjmov sú tieto príspevky odvádzané.
Riadok 243 - suma zvyšných zrážok - tu v tom zmysle ako ďalšie odpočítateľné položky
Riadok 245 - zdaniteľný príjem čiže daňový základ
Riadok 260 - započítateľná daň zo mzdy
Dobrý deň. Prosím vás o pomoc. Tiež mám potvrdenie z Rakúska (Lohnzettel...). Hrubý príjem v riadku 210 a v riadku 220 príjmy mimo pravidelného mesačného príjmu. Do daňového priznania uvádzam celkový hrubý príjem z riadku 210 a odpočítam celkové zrazené poistné vrátane poistného k príjmu z riadku 220? Použijem metódu vyňatia príjmov. Okrem týchto príjmov mal daňovník za obdobie 01-04/2010 príjmy aj v SR. Za tieto mesiace mu bol vyplatený aj daňový bonus na dieťa. Má nárok na bonus na celý rok? Ďakujem.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Prosím vás a nemáte náhodou niekto naše potvrdenie o zúčtovaných príjmoch preložené do nemčiny, že by sa dalo dopísať sumy a rovno potvrdiť v nemčine?
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dobry vecer, prosim robi niekto danove priznanie za rok 2011 zamestnaca v rakusku? ja mam potvrdenie od zamestnavatela ale nie je tam clenene zdravotne a socialne ako to pozaduje nase priznanie....
vopred dakujem za pomoc,
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

posuvam
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ja robim. Z potvrdenia o prijme r. 210 je hruba mzda a r.230 tusim (nemam to pri sebe) je socialne poistenie. To davam do DP. V Rakusku sa inak pocita cista mzda. Viem, ze som to minuly rok nasla tu na porade. Takze skuste pohladat. Zajtra preverim som dobre napisala cisla riadkov.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dakujem pekne za odpoved, hladalva som tu na porade, ale kedze rok 2011 v dpfo pyta aj zdravotku aj socialku oddelene a ja mam len jednu sumu. riadok 210 je hruby prijem, potom mam riadok 220 minusom a potom mam 225 a aj 230 co su odvody a potom mam aj 243 nejaku drobnu sumu a mam cisty prijem pred zdanenim a potom vypocitanu dan.
ide mi o to, ci dam do riadku 32dpfoA sumu z riadku 210 rakuskeho potvrdenia a potom sumu z r.225+230 dam do riadku 33 ale mne potom vyjde iny cisty prijem pred zdanenim. chcela by som vediet, ci si mala rovnaku sumu na riadku 46dpfoA ako v rakuskom potvrdenie riadok 245 steuerpfl. bezuge...
vopred velmi pekne dakujeeeem...
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

nika prosim ta, tebe vysiel zaklad dane presne to cislo co mas v rakuskom potvrdeni? ja mam na potvrdeni od hrubeho prijmu odpocitany riadok 220 Bezüge gemäß § 67 Abs. 1 und 2 (innerhalb des Jahressechstels), vor Abzug der Sozialversicherungsbeiträge (SV-Beiträge) google mi to prelozil takto "Odmeňovania v súlade s § 67 ods 1 a 2 (v rámci ročnej šiesty), pred odpočítaním poistného na sociálne zabezpečenie" a potom aj riadok 230, potom aj riadok 245 a dostanem sa k cistemu prijmu pred zdanenim...avsak neviem co je na riadku 220 a preco je to odpocitane z hrubeho prijmu...

ja zvazujem riadok 210 minus riadok 225, minus 230 = zaklad pred zdanenim...

neviem ci je to zrozumitelne, co som pisala.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

striebro1 Pozri príspevok
nika prosim ta, tebe vysiel zaklad dane presne to cislo co mas v rakuskom potvrdeni? ja mam na potvrdeni od hrubeho prijmu odpocitany riadok 220 Bezüge gemäß § 67 Abs. 1 und 2 (innerhalb des Jahressechstels), vor Abzug der Sozialversicherungsbeiträge (SV-Beiträge) google mi to prelozil takto "Odmeňovania v súlade s § 67 ods 1 a 2 (v rámci ročnej šiesty), pred odpočítaním poistného na sociálne zabezpečenie" a potom aj riadok 230, potom aj riadok 245 a dostanem sa k cistemu prijmu pred zdanenim...avsak neviem co je na riadku 220 a preco je to odpocitane z hrubeho prijmu...

ja zvazujem riadok 210 minus riadok 225, minus 230 = zaklad pred zdanenim...

neviem ci je to zrozumitelne, co som pisala.
Priznam sa, ze som sa k tomu dnes vobec nedostala. Ja si myslim, ze v nasom DP je socialka a zdravotka oddelene hlavne kvoli RZZP. Ja som zatial vypisovala len jedno DP Rakuske v tomto roku, este ma cakaju dve. Este sa zajtra pre istotu pozriem na to urobene. Ale viem, ze oni tie odvody maju trosku zlozitejsie ako u nas, nie vsetko znizuje zaklad dane. Tu Vam prikladam prispevok, v citacii je ten prispevok podla ktoreho som robila danove priznanie ja.:

http://www.porada.sk/t46501-p5-potvr...ml#post1703169
Naposledy upravil nika.sum : 06.03.12 at 19:42
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

nika.sum Pozri príspevok
Priznam sa, ze som sa k tomu dnes vobec nedostala. Ja si myslim, ze v nasom DP je socialka a zdravotka oddelene hlavne kvoli RZZP. Ja som zatial vypisovala len jedno DP Rakuske v tomto roku, este ma cakaju dve. Este sa zajtra pre istotu pozriem na to urobene. Ale viem, ze oni tie odvody maju trosku zlozitejsie ako u nas, nie vsetko znizuje zaklad dane. Tu Vam prikladam prispevok, v citacii je ten prispevok podla ktoreho som robila danove priznanie ja.:

http://www.porada.sk/t46501-p5-potvr...ml#post1703169
ahoj nika, dakujem pekne ze si nezabudla na mna...ja som to vyplnila nasledovne:
r. 32 = r.210 AT
r.32=r.225+230

mala som k dispozicii aj vyplatne pasky, kde som videla, ze ine odvody sa zrazaju z tych mimoriadnych prijmov (13 a 14 plat) a kedze boli zrazene a odvedene tak som odpocitala odvody aj z r 225 a z r.230.
riadky 33,34 som nechala prazdne kedze neviem rozdelit zdravotku a socialku...a edane mi to zobrali aj ked mam r 33,34 nevyplnene.
r.46 bol poslednym riadkom vyplnenym, kedze danovnik ma prijem len zo zahranicia zo zavislej cinnosti
a uplatnila som danovy bonus kedze ma jedno dieta a trvaly pobyt na slovensku.
zatial tolko...
vorped dakujem za reakciu.
pekny dnik,
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja to uz treti rok robim tak, ze dam na r. 32 sumu z rakuskeho potvrdenia v r. 210 a na r. 33 sumu z r. 230. Riadok 225 som nedavala nikde. Zatial mi to este nereklamovali z DU. Ono ide o vynate prijmy, takze danovu povinnost to neovplyvni.
Myslis tym ze si nechala prazdny r. 33a a 33b nie? Neviem ako je to s bonusom pri takomto prijme sa priznam, mam len bezdetnych :-).
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

nika.sum Pozri príspevok
Ja to uz treti rok robim tak, ze dam na r. 32 sumu z rakuskeho potvrdenia v r. 210 a na r. 33 sumu z r. 230. Riadok 225 som nedavala nikde. Zatial mi to este nereklamovali z DU. Ono ide o vynate prijmy, takze danovu povinnost to neovplyvni.
Myslis tym ze si nechala prazdny r. 33a a 33b nie? Neviem ako je to s bonusom pri takomto prijme sa priznam, mam len bezdetnych :-).
jasne ze 33a,b...)))

nika ja som tam preto dala aj odvody z mimoriadnych, lebo potom mi vysiel nizsi zaklad.....a za predpokladu, ze raz si mozno bude ten moj danovnik ziadat rozdiel dane z rakuska, tak myslim, ze dostane viac....
robila si take nieco? resp ti tvoji danovnici neziadaju vratenie dane? teda rozdiel???

vopred dakujem a pekny dniiiiiiik....)))))
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

striebro1 Pozri príspevok
jasne ze 33a,b...)))

nika ja som tam preto dala aj odvody z mimoriadnych, lebo potom mi vysiel nizsi zaklad.....a za predpokladu, ze raz si mozno bude ten moj danovnik ziadat rozdiel dane z rakuska, tak myslim, ze dostane viac....
robila si take nieco? resp ti tvoji danovnici neziadaju vratenie dane? teda rozdiel???

vopred dakujem a pekny dniiiiiiik....)))))
Nie neziadaju. Ako to funguje? Podla nasho danoveho priznania si pytaju rozdiel v Rakusku. Pretoze u nas pytat dan predsa nemozu (prijmy z Rakuska su predsa vynate) Ja som bola v tom, ze ked ide o vynate prijmy, tak dan je vysporiadana. Ak by islo o zapocet, tak by sa muselo doplatit alebo by dostali rozdiel spat. Boze dufam, ze som nerobila nieco zle, ale takto som to pochopila ked som to studovala na internete.
Ale podla tohoto som to pochopila spravne, je to sice z r. 2010, ale neviem o tom ze by sa nieco menilo:

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/02/07/prijem-v-zahranici-a-povinnost-podat-danove-priznanie/?print=1


Naposledy upravil nika.sum : 07.03.12 at 08:08
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

nika.sum Pozri príspevok
Nie neziadaju. Ako to funguje? Podla nasho danoveho priznania si pytaju rozdiel v Rakusku. Pretoze u nas pytat dan predsa nemozu (prijmy z Rakuska su predsa vynate) Ja som bola v tom, ze ked ide o vynate prijmy, tak dan je vysporiadana. Ak by islo o zapocet, tak by sa muselo doplatit alebo by dostali rozdiel spat. Boze dufam, ze som nerobila nieco zle, ale takto som to pochopila ked som to studovala na internete.
Ale podla tohoto som to pochopila spravne, je to sice z r. 2010, ale neviem o tom ze by sa nieco menilo:

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/02/07/prijem-v-zahranici-a-povinnost-podat-danove-priznanie/?print=1


ziada sa rozdiel v tej krajine....neviem presne ako to funguje, len ked som si hladala na nete infosky ohladom tohoto, tak som natrafila na firmy, ktore sa tym zaoberaju...ziadaju v tej krajine dan navyse odvedenu...kedze nie si danovy rezident, tak mozes poziadat o vratenie dane, citala som to najma pri pracach v anglicku, irsku...alebo nieco take..)))))...ale to budem studovat neskor...poslem ti nejake linky ked najdem v mojom archive, chces?
Naposledy upravil striebro1 : 07.03.12 at 13:58
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1


niekde to pohladam...
Naposledy upravil striebro1 : 07.03.12 at 14:09
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať