Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijme v nemcine.

Prosim Vas neviete mi niekto prelozit potvrdenie o prijme z nemciny.


Bruttoarbeitslohn einschl. Sachbezuge ohne 9. und 10
toto by mal byt hruby prijem

Einbehaltene Lohnsteuer von 3
Toto asi dan

Einbehaltene Lohnsteuer von 3
a toto asi poistne

Nie som si ista tak si to chcem radsej prekontrolovat.Nemam doma ani slovnik. Dik
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

striebro1 Pozri príspevok
dobry vecer, prosim robi niekto danove priznanie za rok 2011 zamestnaca v rakusku? ja mam potvrdenie od zamestnavatela ale nie je tam clenene zdravotne a socialne ako to pozaduje nase priznanie....
vopred dakujem za pomoc,
Stačí pozrieť poučenie na vyplnenie DP.

V. ODDIEL – VÝPOČET ZÁKLADU DANE Z PRÍJMOV ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI
Riadky č. 32 až 34 - vyplnia sa podľa údajov ..............................atd. Ak z predloženého potvrdenia o zahraničnom povinnom poistnom nie je možné rozdelenie tohto poistného podľa riadkov č. 33a a 33b, vyplní sa len riadok č.33.
4 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

Marína Pozri príspevok
Stačí pozrieť poučenie na vyplnenie DP.

V. ODDIEL – VÝPOČET ZÁKLADU DANE Z PRÍJMOV ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI
Riadky č. 32 až 34 - vyplnia sa podľa údajov ..............................atd. Ak z predloženého potvrdenia o zahraničnom povinnom poistnom nie je možné rozdelenie tohto poistného podľa riadkov č. 33a a 33b, vyplní sa len riadok č.33.
dakujeeeeem....))) to ma veru nenapadlo, ze poucenie citat...))))) ale edane su mudre a v pohode ma pustili dalej pri vyplnani..takze edane to vedia...)))))
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

striebro1 Pozri príspevok
ziada sa rozdiel v tej krajine....neviem presne ako to funguje, len ked som si hladala na nete infosky ohladom tohoto, tak som natrafila na firmy, ktore sa tym zaoberaju...ziadaju v tej krajine dan navyse odvedenu...kedze nie si danovy rezident, tak mozes poziadat o vratenie dane, citala som to najma pri pracach v anglicku, irsku...alebo nieco take..)))))...ale to budem studovat neskor...poslem ti nejake linky ked najdem v mojom archive, chces?
Ak nieco najdes mozes poslat, ale podla mna sa to netyka krajin ktore maju zo slovenskom zmluvu o dohode o vynati prijmov, mozno sa mylim...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

nika.sum Pozri príspevok
Ja to uz treti rok robim tak, ze dam na r. 32 sumu z rakuskeho potvrdenia v r. 210 a na r. 33 sumu z r. 230. Riadok 225 som nedavala nikde. Zatial mi to este nereklamovali z DU. Ono ide o vynate prijmy, takze danovu povinnost to neovplyvni.
Myslis tym ze si nechala prazdny r. 33a a 33b nie? Neviem ako je to s bonusom pri takomto prijme sa priznam, mam len bezdetnych :-).
aj som sa dočkala odpovede - síce v inej téme ale nevadí
http://www.porada.sk/t185584-prijem-...ml#post2003847

mne v programe dáva na výber r. 33 - vlastná suma, vtedy nemusím 33a 33b vyplniť
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ivana Š Pozri príspevok
aj som sa dočkala odpovede - síce v inej téme ale nevadí
http://www.porada.sk/t185584-prijem-...ml#post2003847

mne v programe dáva na výber r. 33 - vlastná suma, vtedy nemusím 33a 33b vyplniť
No musis viac hladat Ivanka, a mala by si odpoved skôr, v tejto dobe nestihaju poradaci sledovat vsetky temy :-)
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

moja, ja tu hľadám už týždeň, veľa som našla
zato sa nepýtam na preklad - čo ktorý riadok znamená
len som sa chcela ubezpečiť, či to do DP dám správne ktorý do ktorého
Naposledy upravil Ivana Š : 07.03.12 at 18:40
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

myslím riadok
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ivana ty si do riadku 33 dala z at potvrdenia sucet riadkov 225(odvody z mimoriadnych prijmov) + 230(odvody z riadnych prijmov)? ja som scitala obe ciastky, kedze podla vyplatnej pasky boli odvody zrazene zo mzdy extra a z mimoriadnej mzdy inou sadzbou...ale zamestnancovi zrazene boli...tak preto ja scitujem sumy v r. 225+230 do nasho riakdu 33
0 0
M!ro M!ro

M!ro je offline (nepripojený) M!ro

zdravím vás, takže do riadku 33 treba dať iba Sozialversicherung (SV) alebo aj LSt Lfd. ?
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

M!ro Pozri príspevok
zdravím vás, takže do riadku 33 treba dať iba Sozialversicherung (SV) alebo aj LSt Lfd. ?
iba SV, lebo do riadku 33 patria odvody,

lst lfd je skratka pre dan - lohnsteuer laufend, nie?
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

prosim vas, maju v rakusku maximalny vymeriavaci zaklad pre SV?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ahojte, robím kámoške DP z príjmov z Rakúska. Všetko mi je jasné, až na skratku SV SZ.

neviete čo to je? o sumu z tejto skratky bola nižšia čistá mzdy.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

mzdarka renca Pozri príspevok
Ahojte, robím kámoške DP z príjmov z Rakúska. Všetko mi je jasné, až na skratku SV SZ.

neviete čo to je? o sumu z tejto skratky bola nižšia čistá mzdy.
Skus podla prispevku od Zanett podla cisla riadku

http://www.porada.sk/t46501-p5-potvr...ml#post1703169
1 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

mzdarka renca Pozri príspevok
Ahojte, robím kámoške DP z príjmov z Rakúska. Všetko mi je jasné, až na skratku SV SZ.

neviete čo to je? o sumu z tejto skratky bola nižšia čistá mzdy.
sozialversicherung sonderzalung - to su odvody z tej mimoriadnej odmeny, oni maju ten 13 a 14 plat inak zrazene...to mas na riadku 225, vsak?

ja som tento odvod spolu s tym beznym spocitala a dala na riadok 33 dpfo A
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ja na potvrdení nemám riadok 225, ja mám jej decembrovú výplatnú pásku a na spodu sú sčítané všetky príjmy od jej zamestnávateľa za obdobie 01-12/2011.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

mzdarka renca Pozri príspevok
Ja na potvrdení nemám riadok 225, ja mám jej decembrovú výplatnú pásku a na spodu sú sčítané všetky príjmy od jej zamestnávateľa za obdobie 01-12/2011.
ja mam tiez decembrovu vyplatnu pasku a tam scitaj sv sz a sv lfd. to je sozialversicherung sonderzalung a sozialversicherung laufend...ja ked som si tieto dve scitala z decembrovej pasky tak sa mi to rovna riadkom na potvrdeni je to riadok 225(odvod z mimoriadneho prijmu) a 230 (odvod z bezneho prijmu)

no a potom mas kolonku Lst SB a LSt lfd a to ked scitas tak to je zrazena a odvedena dan za cely rok...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

dakujem velmi pekne
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

mzdarka renca Pozri príspevok
dakujem velmi pekne
renca a nevies nahodou ci je mozne danovy bonus na dieta si uplatnit tu na slovensku? ja som sa docitala ze ano, kedze je danovym rezidentom...a danovy urad mu danovy bonus posle na ucet, kedze dan nema ziadnu....
danovy bonus si moze uplatnit danovnik aj ked je jeho manzelka na materskej, rodicovnskej????????
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

pomocka
http://www.taborsky-nitsch.at/Download/L16.pdf
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Takze som to predtym dobre pisala : r. 210 (nas r. 32 DP FO A) minus r. 230 (nas r. 33) = ZD v DP na Slovensku alebo sa myslim? Ak sa mylim prosim opravte ma lebo som zostala z toho cela domotana a mam pred sebou dve rakuske potvrdenia a musim spravit DP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať