Zavrieť

Porady

Aký typ DP podať?

Dobrý deň, prosím Vás, môže mi niekto poradiť s malým problémom.
Nikde som o tom nenašla zmienku, môj ujo je zamestnaný na hlavný pracovný pomer, za minulý rok však dostal okrem normálnej mzdy od zamestnávateľa aj príjem z urbariátu. Ten mu vystavil aj výkazy o príjmoch a výdajoch a výkaz o majetku a záväzkoch. Ja sa chcem spýtať, aký typ DP mám vyplniť, ak mal iba tieto dva príjmy? Minulého roku mu DP robila známa a on má potvrdenie o podaní DP typ B1. Tento sa však už nepoužíva, tak mi povedali na daň.úrade. Takže ak má podať DP typ B, do akého oddielu a riadku v DP mám tieto výdavky a príjmy zapísať? prosím poraďte. A ešte jedna otázka, môj manžel je živnostník, má príjmy len zo živnosti (a to pracuje v lese a faktúry vystavuje združeniu urbárov), účtovníctvo nevedie, platí iba odvody, musí k DP podať aj výkazy alebo nie? Mám jeho príjem napísať v tab.č.1 ako príjmy z poľnoh.výroby, lesníctva...., alebo ako príjmy zo živnosti? Veľmi by mi pomohla rada, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    1. ujo podá B, príjem z urbariátu par.8 odsek 1 (ak ho nedostával opakovane počas roka)
    2. Manžel - Keď je SZČO a uplatňuje si paušálne výdavky, zráta si všetky príjmy za rok 2006, kt. mu boli vyplatené, či už v hotovosti alebo na BU, vypočíta si paušálne výdavky, k výdavkom pripočíta odvody do fondov, kt. zaplatil. Rozdiel bude jeho čiastkový ZD, uvedie nezdaniteľnú časť ZD vo výške 90816, Sk, V prípade, že ma i nárok na iné odpočit. položky, napr. na manželku, príspevky na DDP, účelové sporenie, poistné na ZP, uplatní si ich max. vo výške 12 000, Sk. Vypočíta daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.