Zavrieť

Porady

Učet vedený EUR a Skk

SZCO má dva účty vedené v unibanke jeden je v SKK a druhý je v EUR.,
Na učet v EUR mu pripisuju uhrady platené zo zahranicia,potom interným prevodom mu prevedú na druhý účet peniaze.
Napr. uhrada mu príde 400 EUR a na prvý učet mu pripíšu v peniazoch 14852,-Sk.Ten druhý učet je len v EUR a ja ho mám prepočítavat kurzom unibanky? Aký sa má používat kurz NBS alebo unibanky?
Z EUR účtu dám výdaj na priebez.položky a na účet v Skk dám príjem z prieb.položiek,je to správne?Ale stále naviem akým kurzom?
Je to JU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zhv Pozri príspevok
    SZCO má dva účty vedené v unibanke jeden je v SKK a druhý je v EUR.,
    Na učet v EUR mu pripisuju uhrady platené zo zahranicia,potom interným prevodom mu prevedú na druhý účet peniaze.
    Napr. uhrada mu príde 400 EUR a na prvý učet mu pripíšu v peniazoch 14852,-Sk.Ten druhý učet je len v EUR a ja ho mám prepočítavat kurzom unibanky? Aký sa má používat kurz NBS alebo unibanky?
    Z EUR účtu dám výdaj na priebez.položky a na účet v Skk dám príjem z prieb.položiek,je to správne?Ale stále naviem akým kurzom?
    Je to JU.
    Nejak nerozumiem otázke , akým interným prevodom a prečo mu to prevádzajú ?

    Však ak dostanem úhradu za Fa zo zahraničia , tak platba mi zostáva na EURO účte a ak sa rozhodnem tak si ju, alebo len jej časť prevediem na účet SKK...máte toto na mysli ?......ak áno tak účtujete :
    výdaj banka EURO účet ....... príjem priebežná PP / kurz banky/

    príjem účet SKK /kurz banky .........výdaj PP

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Zita5 Pozri príspevok
    Nejak nerozumiem otázke , akým interným prevodom a prečo mu to prevádzajú ?

    Však ak dostanem úhradu za Fa zo zahraničia , tak platba mi zostáva na EURO účte a ak sa rozhodnem tak si ju, alebo len jej časť prevediem na účet SKK...máte toto na mysli ?......ak áno tak účtujete :
    výdaj banka EURO účet ....... príjem priebežná PP / kurz banky/

    príjem účet SKK /kurz banky .........výdaj PP
    Áno tak to myslím ,jednalo sa mi o kurz ,či tá konkrétna banka alebo NBS. Už som tu čítala že kurz NBS / čo sa mi zdalo čudné/ .Ako je to v JU správne?
    Kurz banky devízy nákup a predaj?

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Účtuje sa to kurzom NBS. A peniaze sa prevádzajú na bežný účet priebežnou položkou zase kurzom NBS. Iba ak napríklad kupujete EUR-á a banka Vám dá dohodnutý kurz, vtedy sa účtuje kurzom banky, ale vtedy je to napísané aj na výpise. Ostatné položky sa účtujú vždy kurzom NBS v konkrétny deň. A tam je len kurz stred, nie nákup a predaj.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Prevod EUR na korunový účet/t.j. konverzia/ kurzom banky Union cez priebežné položky. Pohyby na účte EUR, či už sú to úhrady fa, bankové poplatky a pod. kurzom NBS stred v konkrétnom dni.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    ivako Pozri príspevok
    Prevod EUR na korunový účet/t.j. konverzia/ kurzom banky Union cez priebežné položky. Pohyby na účte EUR, či už sú to úhrady fa, bankové poplatky a pod. kurzom NBS stred v konkrétnom dni.

    Dúfam ,že som to už pochopila ,čiže len prevod medzi bankami kurzom unibanky a ostatné úhrady fa, bankové poplatky a pod. kurzom NBS .

    Učet vedený EUR a Skk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.