Zavrieť

Porady

Škoda 130.

Zdravím Vás,nevie niekto poradiť? Syn minulý týždeň urobil skúšky na vodičský preukaz,povedalimu že aj keď vodičák ešte nemá,môže šoférovať,má aj tlačivo s kolkom,žiadosť o vyhotovenie v.preukazu.Dnes ho kontroloval policajt,a ten sa divil,že odkial má tú informáciu,že už môže šoférovať.Paradox,povedal mu to aj známi policajt,ktorí ho tiež kontroloval v danom čase,ale syn nechcel povedať,že to vie od policajta stojaceho o krok vedľa -kolegu policajta.
Ako je to teda, a ten policajt namietal,že má laminátové-športové prahy.Veď pred kúpou auta v inom okrese asi jazdilo bez problémov,spravilo aj STK,a v našom okrese bolo bez problémov prihlásené.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=fachman;417056]Zdravím Vás,nevie niekto poradiť? Syn minulý týždeň urobil skúšky na vodičský preukaz,povedalimu že aj keď vodičák ešte nemá,môže šoférovať,má aj tlačivo s kolkom,žiadosť o vyhotovenie v.preukazu.Dnes ho kontroloval policajt,a ten sa divil,že odkial má tú informáciu,že už môže šoférovať. Áno šoférovať môže. Nie je to z mojej hlavy, ale zhodou okolností sme sa na túto tému bavili s právnikom. Išlo o vodičák "uložený" na polícii, žiadosť o vydanie odišla. Policajt ale mal právo dať pokutu, že nemal pri sebe predpísané doklady. Je to len zdanlivo paradox. Paradox,povedal mu to aj známi policajt,ktorí ho tiež kontroloval v danom čase,ale syn nechcel povedať,že to vie od policajta stojaceho o krok vedľa -kolegu policajta.
    Ako je to teda, a ten policajt namietal,že má laminátové-športové prahy.Veď pred kúpou auta v inom okrese asi jazdilo bez problémov,spravilo aj STK,a v našom okrese bolo bez problémov prihlásené. ??? Tomu sa vraví - sú veci medzi nebom a zemou .... Ďakujem.[/q

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Tomu sa teda hovori smola - byt prvy den za volantom a hned kontrola. Ja som takehoto smoliara zazil nedavno. Chcel som (ako druhe auto) odbocit v BA z uzkej jednosmerky (Lermontovova) na 4 prudovu Stefanikovu. Nechal som si od prveho auta, ktore cakalo na odbocenie odstup, lebo tam prechadzal skoro suvisly rad chodcov. Sofer v prvom aute predo mnou zrazu zaradil spiatocku a kym som sa stihol spamatat plny plyn dozadu. Ja som iba stihol zatrubit, o on v podstate stihol dupnut na brzdu, ale aj tak do mna buchol, ale pretoze prudko zabrzdil, iba sa oprel, nic sa nestalo.

    Vybehol som z auta, vidim uplne mlady chalan, - dost som sa donho pustil. Hovorim - si normalny? Ved mas obrobske stastie, ze si nepripucil tych ludi medzi nas. (to bol naozaj zazrak, trafil sa rovno medzi chodcov) On na mna pozera takym zvlastnym pohladom a nic nehovori. Ja na to: Ale ved ty si navyse pil!. On sa roztriasol a vravi: Ja som naozaj nepil, prepacte, ja mam prvy den vodicak.

    Pytam sa ho: a naco cuvas v jednosmerke bez toho, aby si pozrel dozadu? On: Ked ja som si moc nadisiel do krizovatky a zlava sa na mna rutili v dvoch pruhoch auta...

    No - niektori z nas maju soferske zaciatky tazke..

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ja len dodam..

    co sa tyka roznych uprav na aute, tak bohuzial u nas sme s tymto kdesi inde.... pretoze, co neni homologizovane, tak to je u nas proti predpisom. Takze akakolvek zmena na aute, kt. nie je od vyroby je vec, kt. je pokutovatelna.

    My sme tym presli xy krat, pretoze sme mali tiez upravene auto. Lenze my sme nemali vseliake nevkusne somariny ale to auto bolo v takom stave, v akom ani z vyrobnej linky nezliezlo, tiez skodovka, i ked skoda 100. Priatel tam vymenil povodny motor a teraz tam ma motor z fabie vnutri klietku a iba jednu sedacku, pretoze uz nas nebavi chodit s nim na klasicke tuning zrazy ale rozhodli sme sa chodit na zavody do vrchu.

    Mame este aj auto na bezne vozenie a tam mam napr. elektrony 15tky a to je tiez na pokutu, pretoze v technicaku mam uvedene 14tky...

    A to ze auto prejde stk-ckou neznamena ze je v poriadku. Aj tu sa da zakon obist, i ked niektore auta by som ja osobne na cestu ani nevpustila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.