Zavrieť

Porady

ORANGE a časové rozlíšenie na prelome roka

ODSTRAŇUJEM NESPRAVNU A VKLADAM DOBRU TABUĽKU KDE JE 31 DNÍ

Zdravím poradcov - ak by niekomu pomohlo - vyrobila som si tabuľku na časové rozlíšenie ORANGE faktúr pre plátcov DPH - ak niekto účtujete podľa Informácie o stave účtu - pri viacero faktúrach.
Dá sa použiť aj pre 1 faktúru, aj na iné typy služieb Ja používam tento spôsob.
Naposledy upravil sway : 20.01.05 at 08:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Ja časovo nerozlišujem DPH, ani pri prechode období. Ak mám faktúru za tel. služby rozlíšim iba náklady a DPH uplatním podľa dátumu uvedeného na faktúre napr. 3.1.2005. Veď zákon o DPH dáva možnosť uplatniť si DPH aj v nasledujúcom období. Je to nesprávne?

    memsahib je offline (nepripojený) memsahib

    :-) memsahib
    babetka
    Ja časovo nerozlišujem DPH, ani pri prechode období. Ak mám faktúru za tel. služby rozlíšim iba náklady a DPH uplatním podľa dátumu uvedeného na faktúre napr. 3.1.2005. Veď zákon o DPH dáva možnosť uplatniť si DPH aj v nasledujúcom období. Je to nesprávne?
    DPH sa ani nerozlišuje časovo, iba náklady. DPH sa predsa účtuje celá a uplatní sa podľa dátumu dodania, prípadne kedy faktúra fyziky prišla. Je tu teraz tá možnosť.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    memsahib
    DPH sa ani nerozlišuje časovo, iba náklady. DPH sa predsa účtuje celá a uplatní sa podľa dátumu dodania, prípadne kedy faktúra fyziky prišla. Je tu teraz tá možnosť.
    Citát sedí. Tabuľka: pozrel som sa na to, nemá náhodou december 31 dní???
    Naposledy upravil ricij : 20.01.05 at 08:00

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ricij
    Citát sedí. abuľka: pozrel som sa na to, nemá náhodou december 31 dní???
    nóó - dík , okamžite opravujem na 31 :p

    JASNE ŽE TABUĽKA NIE JE O ČASOVOM ROZLIŠOVANÍ DPH!!!! - to ani netvrdím, je pre plátcov DPH!

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Pre memsahib:
    Asi som iba zle pochopila príspevok sway. Ide tam o čas. rozlíšenie nákladov. Zmiatlo ma to rozdelenie DPH na december a január. Ale ďakujem za ukľudnenie, že dávam celú Dph vtedy, kedy je dátum dodania.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    tabulka je už opravena na 31 dní.
    DPH je tam len jedna - tá sa nečlení.

    rodof je offline (nepripojený) rodof

    mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac rodof
    Ahojte,

    v PU je to jasne. Ale co v JU, rozlisit casovo vydavky na telefon?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    v JU to máš do nákladov podľa zaplatenia. Kedy zaplatíš, vtedy Ti to ide do nákladov.Časovo nerozlišuješ.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    sway Pozri príspevok
    ODSTRAŇUJEM NESPRAVNU A VKLADAM DOBRU TABUĽKU KDE JE 31 DNÍ

    Zdravím poradcov - ak by niekomu pomohlo - vyrobila som si tabuľku na časové rozlíšenie ORANGE faktúr pre plátcov DPH - ak niekto účtujete podľa Informácie o stave účtu - pri viacero faktúrach.
    Dá sa použiť aj pre 1 faktúru, aj na iné typy služieb Ja používam tento spôsob.
    Ak správny lenivec som si pripravil obecnú tabuľku pre časové rozlíšenie.
    Používam ju tak, že naplním údaje, ohraničím oblasť tlače a vytlačím 2x pre zaúčtovanie v dvoch rokoch.

    Tabuľku podľa potreby je možné dotvárať na vlastný obraz.

    apo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.