Zavrieť

Porady

Nákup tovaru z Číny

Dobrý deň.

Mám otázku, ktorá sa týka nákupu tovaru z Číny. Uvažujem o nákupe a následnom predaju tu na Slovensku. Nebudem hovoriť, o aký tovar ide, len poviem, že nejde o potraviny, ani chémiu, ani elektroniku.
Máte niekto skúsenosti s podobnou činnosťou ? čoho by som sa mal vyvarovať a ćo mám od dodávateľa vyžadovať - hlavne, keď požaduje platbu vopred, až následne dodá tovar ? Ide aj o to, źe minimálne odberné množstvo je poriadny balík peňazí a teda najaká testovacia vzorka nehrozí ...

Ďakujem za pomoc a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    michy99 je offline (nepripojený) michy99

    michy99
    Tak to si myslim ze je aj dost velke riziko takto na zaciatok. Osobne by som tiez nevedel co robit.

    portfoliova je offline (nepripojený) portfoliova

    portfoliova
    ja by som realizovala platbu cez akreditív... tam máš 100% záruku,a vlastne aj on.. že ty zaplatíš.. a on pošle dohodnutý tovar..
    Predpokladám.. že chceš nakupovať "handry"...

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    aj ja som rozmýšlala o obchodovaní s Cínou,ale ja zase nemám správne kontakty,neporadíš niečo

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Na Aziu by som daval vely pozor, dokonca aj na take krajiny ako Korea. My exportujeme a po vselijakych tahaniciach teraz posielame tovat iba na platbu vopred. Problem je, ze Cina ke velka a toho chlapika uz v zivote nenajdes.

    S akreditivami nemam skusenosti, zasa take velke mnozstva tam nevozime, aby sa okolo toho oplatilo takto uradovat. Mam dojem, ze to banky nerobia navyse ani zadarmo a po skusenostiach (v reklame vybavenie uveru za 3 dni, realita 7 mesiacov) s tym papierovanim by som sa tomu pokial mozno vyhol.
    Ak chceš si chceš byť istý mal by si do ázie vycestovať sám a to ani nie kôli nedodaniu tovaru ale hlavne kôli kvalite podla vlastných skúseností viem že s číny eše celá dodávka o.k neprišla, alebo sa na kontaktuj na slovensku na firmi čo majú svoje firmy v číne a za poplatok sa ti o všetko postárajú čo ti znižuje riziko na minimum.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Casto ani vycestovat nepomoze. Oni nieco ine cloveku ukazu a nieco ine potom hodia do kontajnera.
    Prepacte ze sa miesam do temy, ale mam otazku.
    Nakupujem si sem tam dake oblecenie tricka mikiny atd cez ebay, zatial len z USA a Aglicka, ako je to keby si chcem objednat od niekoho z Ciny? je potrebne platit clo,alebo nieco podobne? Nejeda sa o vela tovaru, len sem tam dake tricko a tak.za odpovede dakujem
    Nakupovať cez e-bay z Číny je to isté ako z U.S.A, obe veľmoci sa zaraďujú medzi 3.krajiny. Clo sa vyrubuje z tovaru neobchodovateľného tovaru, ktoré cena obstarania vrátane nákladov súvisiacich s obstaraním prevýši sumu 150 €, clo sa platí zo sumy tovaru vo výške 19%.

    babijanka je offline (nepripojený) babijanka

    žena v strednom veku-srandistka ...viac babijanka
    Poukazujem na príspevok zo dňa 4.6.2009 od francis nákup oblečenia v Číne, dá sa povedať, že je tam podobný dotaz, zatiaľ bol len jeden príspevok, okrem toho nikto neodpovedal, teraz pozerám, že sú odpovede na dotaz ešte z roku 2007

    poky79 je offline (nepripojený) poky79

    poky79
    V BA je spolocnost SINAXIS, ktora sa zaobera obchodovanim,poradenstvom a sprostredkovanim obchodu s Cinou.
    Maju aj internetovu stranku. poky79

    brute je offline (nepripojený) brute

    brute
    adrian.stolar Pozri príspevok
    Nakupovať cez e-bay z Číny je to isté ako z U.S.A, obe veľmoci sa zaraďujú medzi 3.krajiny. Clo sa vyrubuje z tovaru neobchodovateľného tovaru, ktoré cena obstarania vrátane nákladov súvisiacich s obstaraním prevýši sumu 150 €, clo sa platí zo sumy tovaru vo výške 19%.
    Pokial viem je to 10% clo + 19% DPH takze spolu +30,9% k cene tovaru (dan sa plati aj z cla). Ak sa mylim tak ma opravte

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Pre tych, ktori stale chcu dovazat nieco lacne z Ciny:

    "Zatiaľ približne 2100 majiteľov domov z USA podalo žaloby na pôde federálneho súdu v New Orleanse na čínskych výrobcov aj amerických predajcov chybného materiálu."

    lukpuk je offline (nepripojený) lukpuk

    lukpuk
    Tu je stranka na bezpecne platenie tovaru. Predavajuci nedostane peniaze skor ako kupujuci potvrdi svoju spokojnost.
    escrow bodka com

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    No vytiahol som opat tuto temu, ale v podstate som mohol pokojne reagovat aj na akukolvek z dalsich 15-tich tem, ktora sa tyka dovozu z Ciny.

    Celkom mi nejde do hlavy, preco sa kazdy pyta iba na dovoz z Ciny, ked z Ciny k nam uz dovaza kazdy druhy clovek a teda podla mna to ziadne terno nieje.

    Ja som sa z Ciny vratil nedavno a som nadseny exportnymi moznostami. Cina je stale hladna po kvalitnom europskom tovare. Ak sa tam zjavite s vasim europskym ksichtom tak vam to budu trhat z ruky. My sme tam zacali predavat normalne sa plne europske ceny, a ko kdekolvek inde, (v podstate 10 x vyssie ako su ich domace vyrobky) ziadna zlava, a s cenou v podstate nemal nikto problem. To American cenu 5 x ofrfle a nakoniec ked mu nedate za polovicu, tak kupi z Ciky, ale Cinan nie, ten vie, ze chce Europu tak musi priplatit.

    Cas na vstup na trh sa ale dost krati, niektore europske firmy tam zacinaju investovat masive a ak sa im podari ovladnut trh, tak potom uz kazdy dalsi hrac zaplati za vstup na trh sumicku s nejakou tou nulou navyse.

    Kazdopadne asi ziadna ina krajina sa nerozvija tak rychlo ako Cina, co platilo na jesen uz na jar neplati, od mojej minulej navstevy sa tam vylepsilo mnozstvo sluzieb, zakazali fajcenie v restauraciach, skratka aj pobyt v Cine prestava byt utrpenim a meni sa na prijemnu dovolenku. Zacina sa to otacat. Ked pridete do Bratislavy, tak mate pocit, ako keby ste prisli do zaostalej krajiny, namiesto perfektne upravenych zahrad a kvitnucich kvatov vsade - aj v okrajovych stvrtiach a pri dialniciach iba burina a spina.

    Takze skoda, ze Slovakov tam velmi nevidno, ja som presvedceny, ze exportom sa daju spravit vacsie peniaze ako importom v pomentalnej situacii. Iba to chce kvalitny produkt, kvalitnu prezentaciu na europskej urovni a jednu cinsku tlmocnicku.

    traveldrive je offline (nepripojený) traveldrive

    traveldrive
    Číňania sú zväčša vďační obchodníci. Tiež sa snažia "chytiť si" stáleho odberateľa. Obvykle hneď po platbe pošlú, čo majú poslať, chybný tovar ochotne menia. Sú radi za každú objednávku, známy má z Číny dodávateľa tenisových rakiet, kvalitou na úrovni najlepších značiek, cenou aj vrátane cla takmer o 1/2 nižšie - takže k nám chodia viac ako len kusovky, využívajú sa hlavne ako tréningové.
    Do handier by som nešiel, to robí kde-kto a trh po nich už zďaleka nie je taký hladný, hlavne keď je u nás čínskych butikov plno, kam sa len človek pozrie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.