Zavrieť

Porady

Predseda SVB si robi v dome co chce

Zdravim vsetkych poradakov.
Po dlhsom case sem pisem s prosbou o radu od skusenejsich v tejto oblasti.Viem,ze vacsina z vas su tu predsedovia SVB a pod.,ale ja pravem potrebujem pomoct,ako postupovat proti tomu nasmu. Uz som tu v niektorej diskusii nacal tento problem,ale situacia sa stava vaznou a kazde informacie sa cenia.Preto som si dovolil otvorit samostatnu diskusiu.

Situacia sa ma tak,ze v nasom dome prebehlo zateplenie, vyregulovanie teplotnej sustavy a montaz termoregulacnych ventilov.K tomuto ucelu sme si zobrali pozicku z SFRB. To, ze neprebehlo vyberove konanie tu nebudem rozoberat,lebo cele to zacalo vtedy,ked som este v dome nebyval.Od ukoncenia prac uz presla urcita doba a zacali sme sa zaujimat o faktury a dalsiu dokumentaciu,cize kam vlastne isli peniaze.Predseda nam nic nechcel ukazat. V dome sa nainstaloval kamerovy system,vymenili sa zvonceky, urobilo sa nove vstupne schodisko a na streche pribudli tri digitalne satelity s predpripravou pre 17 ucastnikov.Samozrejme,ze toto vsetko bolo zrealizovane bez odsuhlasenia spolocenstvom a akehokolvek vyberoveho konania.Predseda nas doslova "odpalkuje" slovami Co vas do toho,Do toho vas nic nie je, Ja vam nemusim hovorit vsetko,co v tomto dome robim a pod.Pohar trpezlivosti pretiekol a napisali sme ziadost, v ktorej pozadujeme predlozenie dokumentacie spolocenstva,bol to celkom obsiahly zoznam.Pod tuto ziadost sa podpisali 12 z 32 rodin,ktore v dome byvaju.Adresovali sme ju predsedovi do vlastnych ruk a aj ju prevzal.Z jeho strany ziadna odozva,aj ked mu do lehoty 10 dni,ktoru sme mu dali chybaju este 4 dni.Jedna z podpisanych vsak vcera stretla podpredsedu a ten sa vyjadril,ze predsada mu s usmevom povedal,ze ziadnu dokumentaciu nepredlozi a ze ak podame tresne oznamenia,spalime sa my.Tolko strucne uvedenie do problemu,aj ked naozaj strucne.

Ak tu dokumentaciu nepredlozi,dalsim krokom bude tresne oznamenie,ktore pojdeme podat hned v pondelok.Chceme zvolat aj domovu schodzu a tu sa uz dostavam k prvemu problemu.

1. Zakon 367/2004 hovori,ze spravca (cize u nas predseda) je povinny zvolat schodzu ak o to poziada najmenej stvrtina vlastnikov bytov. Ak som to spravne pochopil,mame napisat ziadost predsedovi s podpismi viac ako stvrtiny vlastnikov a on by mal na zaklade toho zvolat schodzu.Co ale v tom pripade,ze to proste odignoruje a tu schodzu nezvola?Ako ho k tomu prinutit?Mozeme si ju zvolat sami za ucasti napr. podpredsedu alebo rady?Budu v tom pripade uznesenia zo schodze pravoplatne?Lebo prejednat tam toho chceme hromadu.

2. Predseda je statny zamestnanec,rovnako aj podpredseda.Obaja za svoje funkcie poberaju odmeny,cim vlastne porusuju zakon o statnej sluzbe.Samozrejme ako bonbonik na torte je to,ze vsetci ti,ktori poberaju odmeny za pracu pre spolocenstvo (predseda,podpredseda,rada,domovnicka a pani,co upratuje) z toho na 100% neodvadzaju dane,mame to overene.Predseda sa dokonca jednej susede vyjadril,ze to on nemusi. Ako postupovat v tomto pripade?Na koho sa obratit v oboch zalezitostiach,to je poberanie odmeny statnych zamestnancov a neodvadzanie dani?

3. Uz vyse roka sa marne snazime dopatrat k penaznemu denniku,fakturam a inym dokumentom,v ktorych by sme sa dozvedeli,ako sa v dome hospodari s fondom udrzby a oprav.Predseda sa stale vyhovara a nema snahu nam to predlozit.To vyvolava podozrenie,ze v tom ma bordel a safari si,ako sa mu zachce.Na aky kontrolny organ sa mozeme obratit so ziadostou o vykonanie kontroly uctovnej dokumentacie a celkovo uctovnictva nasho spolocenstva?Aky kontrolny organ ma vobec pravo kontrolovat uctovnictvo spolocenstva?Viem,ze podla zakona by to mala robit rada,ale ta to nevykonava,nakolko su to vsetko predsedovi ludia.Cital som o tom,ze je mozne dat vykonat audit,ktory by sme vsak museli zaplatit.Ciste hypoteticky: Ma vobec auditorska spolocnost nejake pravne paky?Co ked im proste predseda odmietne cokolvek ukazat a zabuchne dvere pred nosom?A otazka nakoniec.S akou ciastkou mozete vo svojich SVB disponovat v ramci beznych oprav?U nas sa uz davnejsie odhlasovalo 20 000 a to sa mi teda zda byt az prilis.

4. Pri vymene okien sme zistili prehmat predsedu. Vyfakturoval na dom 32 sad okien,pricom 6 bytov uz malo okna vymenene. Po velkom natlaku z ich strany ich nakoniec financne odskodnil.Teraz som sa dozvedel (povedal to podpredseda),ze z nejakej pozicky,o ktorej ani neviem a nikto mu ju neodsuhlasil.Problem je v tom,ze vlastne mal vyfakturovat iba 26 sad okien a nevieme,kde tie peniaze za tych 6 sad okien skoncili,ked ludi vyplacal z nejakej pozicky.Suseda uz aj raz pisala na SFRB,ti vykonali udajne kontrolu,kde ako sa predseda s usmevom na tvari vyjadril,nic nenasli a susede ani ziadnu odpoved nedali.Ako postupovat v tomto pripade?Zase napisat na SFRB o konkretnom probleme s oknami,nech si to pridu skontrolovat znovu?Alebo sa obratit niekde inde?


Samozrejme,ze na schodzi,ktoru chceme zvolat chceme navrhnut odvolanie rady,podpredsedu,o vsetkom informovat ludi a dat hlasovat o mnohych veciach.Viem,ze to bude tazke,lebo v nasom dome byvaju vacsinou starsi ludia,ktorych predseda oblbol a oni mu proste veria,popripade na nom nejakym sposobom profituju financne. Najtazsie bude odvolat predsedu.Chceme vsak dosiahnut to,aby sme sa konecne dozvedeli pravdu,nahliadli do dokumentov a ak predseda pochybil,aby zato nalezite zaplatil.Nakolko je to neskutocne ulysny,ale aj velmi arogantny clovek,hlavne ked sa niekto z nas "odpadlikov" s nim bavi medzi styrmi ocami.Rada si funkciu neplni a predseda neukaze dokumentaciu ani podpredsedovi,nie to este rade.Proste si v dome robi,co chce,presne tak,ako som sa vyjadril v nazve tejto diskusie.

Chceme,aby uz tomuto bol koniec a neprizivoval sa na nas vsetkych. Preto vas prosim o poskytnutie akychkolvek informacii ohladom otazok,ktore som napisal vyssie.
Usporiadat
empaty empaty

empaty je offline (nepripojený) empaty

qwertr Pozri príspevok
Poviem takto. Sme bytovka s 28 bytmi. Ziadne hodiny nie su vyvesene, kedy kto moze ist za predsedom. Dalsie. Ten papier som nechcel hned z minuty na minutu. Je len, ze znalec ma automaticky odkazal na SVB, lebo potreboval zistit vek domu. Neviem, co na tom by mohlo byt zneuzite. Nakoneic som to kopiu koladacneho rozhodnutia ziskal v statnom archive na zaklade platneho listu vlastnictva.
Predseda ti mohol vydať ako štatutár SVB, ktoré je správcom domu, tiež potvrdenie o veku stavby (na základe kolaudačného rozhodnutia). To nahrádza kolaudačné pre znalca a mohol si za to predseda dokonca vypýtať nejaký poplatok za to že to spravil. To je totiž bežná prax u správcovských firiem. Nechápem prečo ťa predseda takto odignoroval. Jeho postup podľa môjho súdu nebol správny.
Vyriešil si to inak, ale rozpaky zostali.....Takto sa rodí zbytočná nedôvera...nevysvetliť a odbyť...aj tak jej je dosť od tých, čo pochopiť nechcú, hoci im je vysvetlené....
Naposledy upravil empaty : 04.04.07 at 22:46
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Po dlhsom case opat zdravim poradakov a ako som slubil,budem informovat o slede udalosti,ktore prebehli v nasom dome.

Takze ako som spominal,29.3.o 18.00 sme sa zisli na stretnuti s predsedom.Ked sme tam prisli,celkom som si pripadal ako na maturite.Oproti nam totiz sedelo kompletne 7 CLENNE zlozenie nasej rady (konecne som sa dozvedel,kolko ludi je vlastne v rade a ze ich je az tolko som necakal),samozrejme na cele s predsedom.Predkladanie dokumentov prebiehalo striedavo v pokojnom,ale aj trosku burlivejsom prostredi.Predseda v podstate predlozil vsetko,co sme pozadovali.Zistili sme nejake veci,ktore vsak este nebolo mozne celkom dohladat a overit,nakolko sme zistili,ze bol spracovany dodatok k Zmluve o dielo,kde bol prelozeny termin ukoncenia prac z 30.6.2006 na 30.6.2007 a predseda este nemal konecnu fakturu z firmy.Co ma zarazilo bolo to,ze faktury za niektore stavebne prace a zariadenia (vstupne schodiste,zabradlie,elektricky vratnik a kamerovy system,schranky) boli vyfakturovane na nase SVB a predseda tvrdil,ze to zabezpecovala firma,ktora robila celkovu rekonstrukciu a bude to zahrnute aj do konecnej faktury od firmy.Takze uvidime,ked bude konecna faktura.Penazne denniky,ktore predlozil formou zostavy z PC bez dokladov boli neprehladne a ani suseda,ktora je uctovnicka sa v nich nevyznala.Preto sme si dohodli nahradny termin,kde predlozi penazne denniky aj so vsetkymi penaznymi dokladmi. Takze v podstate aj ked vsetko predlozil,mnoho veci ostalo otvorenych.
Co sa tyka rady,ktora tam sedela.Okrem predsedu a jedneho clena rady,ktory bol predseda predtym,a ktori dokazali ako jedini reagovat na nase otazky,ostatni nula bodov.Tupi ako broci.Okrem jedneho stareho dedka (ktory si na mna otvoril hubu,ze som tam dosiel ako majster sveta a nasledne som mu ju hned zavrel stylom aky pozicaj,taky vrat) ti ludia ani nevedeli,o co sa jedna.Vacsina z nich iba tupo cumeli,pozerali na hodinky.Zrejme ich to tam nebavilo (ako keby ich tam niekto drzal,ved my sme ich tam nevolali). Ked sme si dovolili namietnut,ze schodisko sa smyka a schranky su malo hlboke a je mozne z nich bez problemov vybrat postu,boli sme iba ti,co vsetko kritizuju.Samozrejme vysvetlit im to,ze sme iba poukazali na problem a nemali sme moznost ziadnym sposobom zucastnit sa,alebo cokolvek povedat do toho,ked sa schranky a schodiste vyberali,bolo nemozne. Proste spriaznenost s predsedom bola ocividna a iba sa potvrdilo to,co som uz spominal. Ked som rade povedal,ze ci vobec vedia,aka je ich funkcia zo zakona, a ze maju predsedu kontrolovat a nie si s nim zasadat a rozhodovat o tom,co sa v dome deje, tak mi predseda odpovedal v style,ze rada je organ spolocenstva a preco by on s nimi nemohol zasadat a riesit veci ohladom domu.A ze oni na tych sedeniach aj prerokuvaju veci,ktore sa v dome urobili a ze to ja vraj sucastne kontrola.No proste som mal z toho zmiesane pocity...ja si takto kontrolu nepredstavujem.
Pri spomenuti vyberovych konani sa predseda odvolaval na nejaky zakon alebo vyhlasku,kde sa pise,ze SVB vyberove konanie robit nemusi.Na otazku,ze ako teda chce zabezbecit pre SVB najvyhodnejsie podmienky uz odpovedat nevedel....o pol 11 vecer sme spisali zapisnicu a rozisli sme sa.
Vcera bola schodza,ktoru zvolal predseda. A tam nastali zmeny,ze som sa nestaci cudovat.Schodzu v takom style som naozaj este nezazil.Predseda si pozval cloveka,ktory podrobne vysvetlil veci ohladom vyhlasky 630 a rozpocitavania tepla.Nasledne sme si odhlasovali,ze teplo za rok 2006 bude rozpocitavane v pomere 70:30 (merace:spolocne).Schvaloval sa Plan oprav domu na rok 2007.Konecne sme sa dozvedeli jeho obsah,dokonca pred schodzou ma predseda oslovil,aby som dal navrhy,co by sa malo v dome opravit.Stanovili sme si priority,co je potrebne urobit prednostne,dokonca nas predseda oslovil s navrhom,aby sme v pripade moznosti oslovili nejake firmy a zohnali cenove ponuky a na zaklade nich potom vyberieme tu najvyhodnejsiu.Proste veci u nas nevydane,ale myslim,ze tak to malo byt stale.Proste odpovede na vsetky otazky,ziadne "co vas po tom"...neviem,ci predsedu osvietilo,alebo ma k tomu ine pohnutky, nase snazenie nevyslo nazmar.Asi uz bol najvyssi cas stupit do jamy levovej a celkom to vyslo.To,ze som si uz na moju adresu od niektorych ludi v dome vypocul kadeco,vacsinou veci vymyslene, poprekrucane a urazlive,ma ani neudivuje.Celkom som s tym pocital.

A co dodat na zaver? Na majovej schodzi sa voli novy predseda a rada.Konci im totiz funkcne obdobie,na co sme trochu pozabudli.Takze usetrena snaha o odvolavanie.Predseda sa uz pri nasom rozhovore vyjadril,ze znovu kandidovat nebude.Takze dalsia vyzva pre nas.Kandidata na predsedu mame a budeme sa snazit okresat pocet clenov rady na 3,co v nasom dome bohate postacuje.Ale aby to bola rada,ktora bude skutocne robit to,co ma a nie taka,co je tam teraz.Takze uvidime,ako to bude dalej.Kazdopadne nas este caka kontrola konecnej faktury,penaznych dennikov,volba predsedu a rady a dalsie zmeny v ramci setrenia penazi. Ci sa vyvodi nejaka zodpovednost voci predsedovi sa uvidi po audite,ktory navrhneme urobit. Samozrejme,ze prijimame vyzvu predsedu na spolupracu a uz pracujeme na zhanani co najlepsich cenovych ponuk. Na moj popud sme skrtli z planu oprav investiciu za 30-40 000 na malovanie pivnic.Navrhol som,ze si ich mozeme vymalovat svojpomocne.Schopnych mladych chlapov a chlapov v strednom veku,co by mohli prilozit ruku k dielu je dost...naklady budu iba za material a peniaze sa zidu na ine veci.Myslim,ze uz by sa mohlo skoncit s tym,ze za vsetko budeme iba platit,treba aj prilozit ruku k dielu.
Dufam,ze to vyjde k nasej spokojnosti a nas dom bude nadalej rozkvitat. Drzte palce .

...a skoro som zabudol.Este jeden odkaz pre pana Juraja xyz.Vidim,ze si ma "dokonale odhadol" a dakujem za vypracovanie mojho kratkeho psychologickeho profilu....co k tomu dodat.Ja len dufam,ze sa tym nezivis,lebo by si si nezarobil ani na slanu vodu
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Som veľmi zvedavý na tvoje informácie za rok.
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Dakujem za povzbudenie
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

hanni Pozri príspevok
Po dlhsom case opat zdravim poradakov a ako som slubil,budem informovat o slede udalosti,ktore prebehli v nasom dome.

Takze ako som spominal,29.3.o 18.00 sme sa zisli na stretnuti s predsedom.Ked sme tam prisli,celkom som si pripadal ako na maturite.Oproti nam totiz sedelo kompletne 7 CLENNE zlozenie nasej rady (konecne som sa dozvedel,kolko ludi je vlastne v rade a ze ich je az tolko som necakal),samozrejme na cele s predsedom.Predkladanie dokumentov prebiehalo striedavo v pokojnom,ale aj trosku burlivejsom prostredi.Predseda v podstate predlozil vsetko,co sme pozadovali.Zistili sme nejake veci,ktore vsak este nebolo mozne celkom dohladat a overit,nakolko sme zistili,ze bol spracovany dodatok k Zmluve o dielo,kde bol prelozeny termin ukoncenia prac z 30.6.2006 na 30.6.2007 a predseda este nemal konecnu fakturu z firmy.Co ma zarazilo bolo to,ze faktury za niektore stavebne prace a zariadenia (vstupne schodiste,zabradlie,elektricky vratnik a kamerovy system,schranky) boli vyfakturovane na nase SVB a predseda tvrdil,ze to zabezpecovala firma,ktora robila celkovu rekonstrukciu a bude to zahrnute aj do konecnej faktury od firmy.Takze uvidime,ked bude konecna faktura.Penazne denniky,ktore predlozil formou zostavy z PC bez dokladov boli neprehladne a ani suseda,ktora je uctovnicka sa v nich nevyznala.Preto sme si dohodli nahradny termin,kde predlozi penazne denniky aj so vsetkymi penaznymi dokladmi. Takze v podstate aj ked vsetko predlozil,mnoho veci ostalo otvorenych.
Co sa tyka rady,ktora tam sedela.Okrem predsedu a jedneho clena rady,ktory bol predseda predtym,a ktori dokazali ako jedini reagovat na nase otazky,ostatni nula bodov.Tupi ako broci.Okrem jedneho stareho dedka (ktory si na mna otvoril hubu,ze som tam dosiel ako majster sveta a nasledne som mu ju hned zavrel stylom aky pozicaj,taky vrat) ti ludia ani nevedeli,o co sa jedna.Vacsina z nich iba tupo cumeli,pozerali na hodinky.Zrejme ich to tam nebavilo (ako keby ich tam niekto drzal,ved my sme ich tam nevolali). Ked sme si dovolili namietnut,ze schodisko sa smyka a schranky su malo hlboke a je mozne z nich bez problemov vybrat postu,boli sme iba ti,co vsetko kritizuju.Samozrejme vysvetlit im to,ze sme iba poukazali na problem a nemali sme moznost ziadnym sposobom zucastnit sa,alebo cokolvek povedat do toho,ked sa schranky a schodiste vyberali,bolo nemozne. Proste spriaznenost s predsedom bola ocividna a iba sa potvrdilo to,co som uz spominal. Ked som rade povedal,ze ci vobec vedia,aka je ich funkcia zo zakona, a ze maju predsedu kontrolovat a nie si s nim zasadat a rozhodovat o tom,co sa v dome deje, tak mi predseda odpovedal v style,ze rada je organ spolocenstva a preco by on s nimi nemohol zasadat a riesit veci ohladom domu.A ze oni na tych sedeniach aj prerokuvaju veci,ktore sa v dome urobili a ze to ja vraj sucastne kontrola.No proste som mal z toho zmiesane pocity...ja si takto kontrolu nepredstavujem.
Pri spomenuti vyberovych konani sa predseda odvolaval na nejaky zakon alebo vyhlasku,kde sa pise,ze SVB vyberove konanie robit nemusi.Na otazku,ze ako teda chce zabezbecit pre SVB najvyhodnejsie podmienky uz odpovedat nevedel....o pol 11 vecer sme spisali zapisnicu a rozisli sme sa.
Vcera bola schodza,ktoru zvolal predseda. A tam nastali zmeny,ze som sa nestaci cudovat.Schodzu v takom style som naozaj este nezazil.Predseda si pozval cloveka,ktory podrobne vysvetlil veci ohladom vyhlasky 630 a rozpocitavania tepla.Nasledne sme si odhlasovali,ze teplo za rok 2006 bude rozpocitavane v pomere 70:30 (merace:spolocne).Schvaloval sa Plan oprav domu na rok 2007.Konecne sme sa dozvedeli jeho obsah,dokonca pred schodzou ma predseda oslovil,aby som dal navrhy,co by sa malo v dome opravit.Stanovili sme si priority,co je potrebne urobit prednostne,dokonca nas predseda oslovil s navrhom,aby sme v pripade moznosti oslovili nejake firmy a zohnali cenove ponuky a na zaklade nich potom vyberieme tu najvyhodnejsiu.Proste veci u nas nevydane,ale myslim,ze tak to malo byt stale.Proste odpovede na vsetky otazky,ziadne "co vas po tom"...neviem,ci predsedu osvietilo,alebo ma k tomu ine pohnutky, nase snazenie nevyslo nazmar.Asi uz bol najvyssi cas stupit do jamy levovej a celkom to vyslo.To,ze som si uz na moju adresu od niektorych ludi v dome vypocul kadeco,vacsinou veci vymyslene, poprekrucane a urazlive,ma ani neudivuje.Celkom som s tym pocital.

A co dodat na zaver? Na majovej schodzi sa voli novy predseda a rada.Konci im totiz funkcne obdobie,na co sme trochu pozabudli.Takze usetrena snaha o odvolavanie.Predseda sa uz pri nasom rozhovore vyjadril,ze znovu kandidovat nebude.Takze dalsia vyzva pre nas.Kandidata na predsedu mame a budeme sa snazit okresat pocet clenov rady na 3,co v nasom dome bohate postacuje.Ale aby to bola rada,ktora bude skutocne robit to,co ma a nie taka,co je tam teraz.Takze uvidime,ako to bude dalej.Kazdopadne nas este caka kontrola konecnej faktury,penaznych dennikov,volba predsedu a rady a dalsie zmeny v ramci setrenia penazi. Ci sa vyvodi nejaka zodpovednost voci predsedovi sa uvidi po audite,ktory navrhneme urobit. Samozrejme,ze prijimame vyzvu predsedu na spolupracu a uz pracujeme na zhanani co najlepsich cenovych ponuk. Na moj popud sme skrtli z planu oprav investiciu za 30-40 000 na malovanie pivnic.Navrhol som,ze si ich mozeme vymalovat svojpomocne.Schopnych mladych chlapov a chlapov v strednom veku,co by mohli prilozit ruku k dielu je dost...naklady budu iba za material a peniaze sa zidu na ine veci.Myslim,ze uz by sa mohlo skoncit s tym,ze za vsetko budeme iba platit,treba aj prilozit ruku k dielu.
Dufam,ze to vyjde k nasej spokojnosti a nas dom bude nadalej rozkvitat. Drzte palce .

...a skoro som zabudol.Este jeden odkaz pre pana Juraja xyz.Vidim,ze si ma "dokonale odhadol" a dakujem za vypracovanie mojho kratkeho psychologickeho profilu....co k tomu dodat.Ja len dufam,ze sa tym nezivis,lebo by si si nezarobil ani na slanu vodu
Hanni - opat si sa nezaprel - ironicky rýpat do ludi ti fakt ide....nekonecne konfrontacie su asi tvoje *hobby*......mna si aj tak nepresvedcil ze to myslis uprimne pre spolocenstvo - vidis iba seba - xixi
som tiez zvedavý ako bude tvoja sprava vyzerat o rok ked uz nebudes v pozicii samej kritiky ale budes muset tiez skladat ucty pred ludmi - aby si potom nebol prekvapený kolko *rýpalov* sa najde aj proti tebe.....

apropo - ani ten *zly* predseda nebol asi az taký ako si ho ty vylícil - asi aj on si zasluzil dostojnejsi pristup, nielen osocovanie - co tebe ide mimochodom velmi dobre - xixi
s ludmi treba jednat citlivejsie - nie ako to robis TY !!! potom mozes ocakavat ustretovost inak neviem, neviem ???
Dakujem a mozes pokracovat.......
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Hanni tak už som si to prečítala a musim k tomu dodať len toľko, že sa to čítalo oveľa lepšie ako tie prvé príspevky... viem, že už vidíš oveľa viac ako to funguje a čo je to za prácu. Možno si svojím pričinením pohol niektoré veci dopredu, čo je niekedy skutočne treba urobiť.My všetci čo s tým robíme vieme veľmi dobre, čo všetko nám prinaša doba a to čo bolo potrebné robiť pred 7mimi rokmi už zdaleka nestačí. Zákony nás zahlcujú, veľakrát zbytočne všeliakymi zápisnicami, hláseniami, podávaním daňoveho, ktorému ani dańováci nerozumejú, novými software a učtovnými programami, ktoré musia byť legálne atď,atď... Aj ja som nevychádzala z údivu, keď som videla rukou vypracované ročné vyúčtovanie, pravítkom zariadkované... no robiť to na úrovni a profesionálne to v tejto "brandži" nebude nikdy ohodnotené. Ty si ale možno priniesol tej zdravej energie do celej veci a ja som len rada a možem ti zablahoželať, že ako mladý človek máš záujem sa vobec zapájať do diania v paneláku, lebo to nieje veľmi populárne u dnešnej generacie mladých ludí. Tak na záver ti prajem veľa trpezlivosti a dobrých ľudí okolo seba, aby si nám po nejakej dobe opäť napísal ako to funguje a čo to všetko prinieslo. Držím ti palce
Naposledy upravil Halli : 05.04.07 at 18:49
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Juraj xyz: Normalne zasnem nad tym,co pises....zacinam uvazovat,ci nie si niektory z mojich neprajnikov od nas z domu... :-))
Ved jediny,kto tu ironicky stale podrypuje si Ty.A Ty si s tym aj prvy zacal.Ja Ti len vraciam pozicane. Ty si si ma proste zaradil ako sebca,podrypovaca,cloveka,ktory vsetkych osocuje...omielas to tu dokolecka a pritom vies o mne velke kulove....
Dalej to nejdem riesit,lebo mi to zato nestoji a okrem mojho zvyseneho adrenalinu by to aj tak k nicomu neviedlo.Mas pravo na svoj nazor a maj si ho,aky chces.

Slavica: Ale samozrejme,vidim do niektorych veci viac,ako predtym.Nikdy som nespochybnoval pracu predsedov SVB a ani ich vynalozenu namahu.Viem velmi dobre,aka byrokracia vladne na Slovensku a ako su zbytocne zatazovani aj obycajni ludia,nie este spolocenstva.Vela vsak zalezi aj na sposobe,akym sa to vykonava a akym sa praca prezentuje.Mnoho problemov nastalo v komunikacii a informovanosti.Uznal si to aj sam predseda,lebo asi mu to uz konecne doslo.A vies ako to je,ked sa vsetko robi potajme...prichadzaju na rad rozne dohady,podozrievanie a pod.A aj ja sam si priznam,ze mnoho veci nebolo az v takom zlom stave,ako som si myslel a mozno som robil zbytocne zavery.Tym zase netvrdim,ze bolo v poriadku vsetko a mnoho veci este ostalo otvorenych.Ale som rad,ze som aspon zatial bol prekvapeny skor pozitívne ako negatívne. veci sa pohli dopredu,pristup sa zmenil,na otazky sa odpoveda a to je uz pokrok,takze snaha zbytocna nebola.
Samozrejme,ze do diania v dome sa budem v ramci moznosti zapajat rad...je to predsa aj moj domov...a ked si ho nebudeme udrziavat a zveladovat sami,tak ini urcite nie. O uspechoch a neuspechoch budem priebezne informovat.A dakujem za podporu.Som rad,ze sa najdu aj ludia,ktori dokazu vyjadrit podporu...
Naposledy upravil hanni : 05.04.07 at 11:54
0 0
Jumil Jumil

Jumil je offline (nepripojený) Jumil

[quote=hanni;443219]

Oproti nam totiz sedelo kompletne 7 CLENNE zlozenie nasej rady (konecne som sa dozvedel,kolko ludi je vlastne v rade a ze ich je az tolko som necakal),samozrejme na cele s predsedom.
Predseda v podstate predlozil vsetko,co sme pozadovali.
(vstupne schodiste,zabradlie,elektricky vratnik a kamerovy system,schranky)
Co sa tyka rady,ktora tam sedela.Okrem predsedu a jedneho clena rady,ktory bol predseda predtym,a ktori dokazali ako jedini reagovat na nase otazky,ostatni nula bodov.Tupi ako broci.
Ked sme si dovolili namietnut,ze schodisko sa smyka a schranky su malo hlboke a je mozne z nich bez problemov vybrat postu,boli sme iba ti,co vsetko kritizuju.
Rada je organ spolocenstva a preco by on s nimi nemohol zasadat a riesit veci ohladom domu.A ze oni na tych sedeniach aj prerokuvaju veci,ktore sa v dome urobili a ze to ja vraj sucastne kontrola.

Tak už sa situácia vyjasnila. Ten „zlý“ predseda si dovolil zasadať pri riešení domových problémov spolu s radou. My ostatní, len môžeme závidieť aká idylická tam bola spolupráca. V každom spoločenstve máme niekoľko vševedov a na všetko majú patent na rozum. Len samy nikdy nepriložia ruky k dielu a tých, ktorí o to majú záujem sú nazývaní „tupí ako broci“. Títo tupí starší ľudia denne sa motajú s metlou okolo činžiaku a robia poriadok a tí vzdelaní často môžu po členky chodiť po špine a vôbec ich to netrápi.
Účtovníctvo spoločenstva je zložitá vec, ( treba rozpočítať spotrebu vody na byty, rozpočítať spotrebu tepla na byty, viesť peňažný denník, viesť evidenciu revízii vybraných zariadení atď... ) nie je jednoduché sa v tom vyznať. A môže dôjsť aj desať účtovničiek a keď nedostanú odborný výklad ťažko to po pochopia aj po troch sedeniach. Ver mi mám 11 ročné skúsenosti s funkciou a zažil som kadečo. ( 2x predaj bytu cez exekúciu, 1x predaj bytu cez dražobnú spoločnosť, x-krát súdne pojednávania z dlžníkmi, písanie žalôb, zastupovanie spoločenstva na súde a to všetko ani za poďakovanie “PÁN BOH ZAPLAŤ“). Tisíc krát som si povedal, že už to nechám po kritike a ohováraní (veľa prebdených nocí), ale nakoniec rezignujem, nakoľko veľa ľudí mi verí, že to robím pre ich prospech.
0 0
empaty empaty

empaty je offline (nepripojený) empaty

hanni Pozri príspevok
J
A dakujem za podporu.Som rad,ze sa najdu aj ludia,ktori dokazu vyjadrit podporu...
Hanni myslím, že Tebe to, za čo tu ďakuješ chýba. Veľa vecí sa vysvetlilo. Nie je to len Juraj xyz, čo má na tvoj postup, názory, arogantné vyjadrovanie a osočovanie vopred a bez dôkazov svoj názor. Máme ho aj ostatní, ktorí Ti možno ani nenapíšu. Ozaj ospravedlnil si sa predsedovi za to, že si ho obviňoval aj pred susedmi z veci ktoré sa nakoniec ukázali v poriadku?
Hlásim sa medzi tých "tupých brokov".
Naposledy upravil empaty : 06.04.07 at 12:59
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Jumil: asi sme sa celkom nepochopili...predseda v skutocnosti s tou radou takmer vobec nezasada a nic neriesi,iba ked sa jedna aj o jeho alibizmus,ako v tomto pripade.Pretoze keby v skutocnosti s tou radou zasadal,tak by aspon ta rada,ked uz nie ostatni,mali prehlad o tom,co sa v dome deje.Ale tak to nie je,preto som ich tak aj nazval.Nemyslel som to ako urazku (co asi vacsina z vas tak pochopila),ale skor ako prirovnanie,ze proste nic ohladom domu nevedia a sedia v rade.Ved ked som sa kohokolvek z rady spytal na nieco konkretne,odpoved bola rovnaka: "To ja neviem,to vsetko riesi predseda." Takze Tvoje slova "Len samy nikdy nepriložia ruky k dielu a tých, ktorí o to majú záujem sú nazývaní „tupí ako broci“" v tomto pripade naozaj nema ziadne opodstatnenie.Ver tomu,ze ked dostanem sancu,ako to bolo teraz na schodzi,rad ruku k dielu prilozim.Myslim,ze som to uz aj dost jasne napisal v minulom prispevku.
K Tvojim slovam "Títo tupí starší ľudia denne sa motajú s metlou okolo činžiaku a robia poriadok a tí vzdelaní často môžu po členky chodiť po špine a vôbec ich to netrápi." napisem iba tolko...mozem Ta ubezpecit,ze u nas sa ziadni starsi ludia s metlou v ruke nemotaju.Maximalne tak sedia v lete pred domom na lavicke,sleduju kto chodi okolo a klebetia.Maju to totiz na haku.Jedini,kto sa mota raz za cas s metlou v ruke je jedna rodina,ktora za upratovanie ma takmer 3000,- mesacne a jedine co urobia je to,ze kazdy piatok doslova "olizu" poschodia a schodisko od hora dole a este 2 hodiny tam stoji voda.O nejakom zametani sa skoda bavit,to neexistuje.Spolocne priestory dole v pivnici neupratuju,lebo to vraj ma robit domovnicka (dostava 500,- mesacne) a ta to uprace asi tak raz za 3 mesiace pred schodzou.U nas si proste ludia zvykli,ze za vsetko sa plati.Ked som navrhol,ze si namiesto vyhodenych 30000,- vymalujeme pivnice svojpomocne,poniektori na mna pozerali ako keby som padol z Marsu.Tolko k tomu.Ak si tie slova mieril konkretne voci mne,tak v tomto mi urcite krivdis.
Uctovnictvo v SBV,pokial nie su prijmy na 3 miliony a robi sa teda jednoduche,vobec nie je tazke.Moja manzelka sa uctovnictvo ucila,takze ma v tom aky taky prehlad.Neviem aky odborny vyklad je potrebny k vedeniu penazneho dennika...v zakone je predsa stanovene,co ma obsahovat..ale viest sa da dvomi sposobmi..a to prehladne,ze ked sa do neho niekto pozrie a hned je mu to jasne,alebo neprehladne,ze sa v nom nevyzna ani sam uctovnik.
Takze ja Ti Tvoje skusenosti v tomto vobec neberiem,ani ich nespochybnujem.Ale prave takym ludom ako Ty a predsedom SVB,ktori sem pisu, sa velmi tazko vysvetluje situacia u nas v dome.Vy mate totz na vsetky veci pohlad z uplne opacnej strany a cim dlhsie to robite,tam viac zabudate nato,ze ti na tom "opacnom brehu" mozu mat na vec nazor uplne iny a v kazdom spolocenstve je situacia a aj ludia uplne ini. Takze berte niektore moje slova s rezervou a moc si ich nezosobnujte...snazim sa len informovat o situacii v nasom dome tak,ako ju vidim ja.Viem,ze aj nas predseda by mal nato vsetko svoj nazor a milion odovodneni,rovnako,ako ich mate vy...

empaty: zase si si z toho vsetkeho zobral iba to,co si chcel...ano,vela veci sa vysvetlilo,vela zostalo nevysvetlenych...to ci je moj postup zly,to necham na kazdeho uvazeni.Ja osobne som presvedceny o tom,ze aj ked je urcite nestandartny,priniesol ovocie.Ale tak to uz v dnesnej dobe chodi.Casy,ked sa so vsetkymi jednalo "v rukavickach" su uz davno prec.Keby si pocul jednanie nasho predsedu so mnou asi pred mesiacom,potom by si mohol hovorit nieco o tom,kto tu jedna arogantne.Ja zastavam zasadu,ze ked sa niekto sprava ku mne slusne,spravam sa slusne aj ja.Ale ked sa niekto so mno bavi ako so psom,tak mu to v patricnej miere vratim...aj ked ma Ty a Juraj povazujete za arogantneho sebca,ja viem,ze sa velmi mylite. Chcel som len v dome dosiahnut zmenu..nie kvoli sebe,ale kvoli vsetkym ludom v dome.Aj ked dost z nich to este nechape,uz sa najdu aj taki,ktori ma zastavia a povedia mi,ze konecne sa niekto v dome ozval.
A to,ci maju ostatni taky nazor ako Ty,je mi v podstate jedno.Vzdy sa najdu ludia,ktori budu so mnou suhlasit a ktori suhlasit nebudu.Najdu sa ludia,ktorym som sympaticky a ludia,ktori ma maju v zuboch. Ja to proste neriesim,chleba preto aj tak lacnejsi nebude Proste si ludi,ktori moje snazenie pochopili a podporili, vazim..a ludi,ktori to nepochopili a vidia na to iba to zle, su mi proste okradnuti.Takze kludne si maj nazor,aky chces a kludne sa hlas,ku komu chces
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ak teda môžem, zareagujem. Chcem Vás všetkých veľmi pekne poprosiť, dochádza tu k zbytočným invektívam. Každý máte svoj "kus pravdy". Všetkým nám tu ide o to, aby sme mali v našich SVB-éčkach všetko v zmysle zákonov, našich možností a schopnosti v čo najlepšom poriadku. Zrejme nedorozumenia potom vyznejú už z použitých fráz, slov... ale som presvedčená /mne je samozrejme naivita a viera v ľudskú dobrotu srdca veľmi blízka a trpím náchylnosťou aj veriť v tieto ľudské vlastnosti, preto Vás poprosím o zhovievavosť a toleranciu pri tomto mojom príspevku/. Čítam tie príspevky, priznávam aj niekoľkokrát a snažím sa pochopiť... Jednoznačne sa mi páči Vaša zanietenosť, odbornosť. Klobúk dolu. Čo ja by som dala zato mať tu v dozornej rade takýchto členov. Viem svoje o tom ako je niekto členom rady len preto, že to nikto nechcel "zobrať" a teda aj o tom ako sa niekto zas cítil polichotený, že ho nominovali na člena rady, čím si dodal patričného sebavedomia, dôležitosti. Aj pre toto sa niekto stáva členom dozornej rady. Sme ľudia. Samozrejme aj ja tu medzi ľuďmi cítim aká je nálada v dome a mrzí ma /stále neviem možno raz z toho vyrastiem/, že niekto hľadá dôvody len na to večné "kritizovanie", ale hold každý sme o inom... Myslím, že sadnúť si spolu k jednému stolu si stále budeme vedieť a aj veľa by sme si vedeli povedať, poradiť, pomôcť ozrejmiť. K účtovníctvu SVB-éčiek asi toľko, tiež som "chodila na ekonomickú" tiež som sa v svojej praxi stretla s účtovníctvom "špecifickým" a jednoznačne aj JU v SVB tam určite patrí. Takže človek sa fakt musí učiť celý svoj život. Verím, že aj účtovník, účtujúci klasické účtovníctvo, jednoduché, podvojné môže mať bez toho aby mu venoval špecifickú pozornosť "problémik". Nie je problém nájsť chybu, darmo sa nehovorí, že kto chce psa biť, bič si nájde ale aj, len toho koňa bijú, ktorý ťahá a niekde medzi tým všetkým je práve to, čo je na predsedovi SVB veľmi ťažké. Hold ak niekto berie hoci aj symbolicku odmenu a 99,99% členov SVBN s ním jedná v tom, že však si platím, je niekedy veľmi ťažké vžiť sa do situácie práve toho predsedu. No asi by bolo najlepšie osobné stretko, ktoré vždy dokáže ľuďom povedať mnoho. Oveľa viac ako táto forma diskusie. Inak prajem, nech sa nám darí, nech je toho "rýpania" okolo len v tom pozitívnom zmysle hodne. A ja zas budem niekoľkokrát čítať tie Vaše príspevky, oni ma vždy niekam posunú a ja si vyberiem čo beriem a čo nie. O tomto je hlavne aj toto fórum. Posúva ma a dúfam, že len tým dobrým smerom.
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

Juraj xyz: Normalne zasnem nad tym,co pises....zacinam uvazovat,ci nie si niektory z mojich neprajnikov od nas z domu... :-))
Ved jediny,kto tu ironicky stale podrypuje si Ty.A Ty si s tym aj prvy zacal.Ja Ti len vraciam pozicane. Ty si si ma proste zaradil ako sebca,podrypovaca,cloveka,ktory vsetkych osocuje...omielas to tu dokolecka a pritom vies o mne velke kulove....
Dalej to nejdem riesit,lebo mi to zato nestoji a okrem mojho zvyseneho adrenalinu by to aj tak k nicomu neviedlo.Mas pravo na svoj nazor a maj si ho,aky chces.
***********************
Hanni - ak si myslis ze patrim k tvojim neprajnikom z tvojho domu tak TA kludne pozvem do svojho mesta ked si to od zlosti asi prehliadol /Komarno / ak vies kde to je - xixi aby si videl s kým komunikujes.....
Ja viem ze sa ti nepaci sposob akým s tebou komunikujem - ale robim to preto lebo inak by si si neuvedomil ako ty jednas s ludmi - okolo seba , ktorí maju aj vysledky. Ze reagujes ako reagujes mna utvrdzuje v tom odhade aký si - a aj ked iba zopar ludi sa ozvalo / JUMIL,EMPATY,/ tak si bud istý ze podobný nazor tu zdiela viacej ludi.....
Zasnem ako si TY dovolis osocovat tvojich oponentov * Tupi ako broci * a mne tu robis skolenie ako sa mam spravat - xixi
Hanni - moja rada pre teba znie - ak TY zmenis pristup k ludom , potom aj oni urcite zmenia postoj k tebe...... nevynucuj si to co sam nerobis .....
Dakujem
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

Takze ja Ti Tvoje skusenosti v tomto vobec neberiem,ani ich nespochybnujem.Ale prave takym ludom ako Ty a predsedom SVB,ktori sem pisu, sa velmi tazko vysvetluje situacia u nas v dome.Vy mate totz na vsetky veci pohlad z uplne opacnej strany a cim dlhsie to robite,tam viac zabudate nato,ze ti na tom "opacnom brehu" mozu mat na vec nazor uplne iny
************************************************** *
pozri sa hanni - toto som okopiroval tvoju citaciu ako TY vidis nas predsedov SVB-ciek.......
To si fakt velmi popletený clovek - ked si o nas myslis ze zabudame na ludi ako ty vravis - na opacnom brehu . TY si najmenej kompetentný nam to pripominat
Hanni , praca s ludmi v spolocenstvach si vyzaduje toleranciu , pochopenie , citlivý pristup , atd... co je velmi tazke - ale neucta toho co bolo urobene a dosiahnute - bude vzdy kritizovana......
ozaj hanni preco si myslis ze mas v dome neprajnikov ???? ked si tam zaradil uz aj mna - xixixi odlisný nazor , alebo iný uhol pohladu predsa nemusi byt hned *neprajnik* nemyslis ????
alebo u teba platí - podla seba - súdim teba ????
dakujem
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Juraj,naozaj nemam v zaujme sa tu s nikym hadat..takze este raz a naposledy..a skutocne uz naposledy. To ako jednam s ludnmi...ver,ze s nimi nejednam ani zdaleka tak zle,ako to tu prezentujes Ty.Ty proste mas asi vo zvyku ludi velmi rychlo sudit a odsudit...ked tak spatne citam svoje prispevky,ani mi celkom nie je jasne,kde beries tieto svoje nazory...a rovnako neviem,kde beries tu istotu,ze tolko ludi tu zdiela rovnaky nazor.Ak zdielaju,nech sa kludne ozvu..
Ja som v podstate velmi tolerantny a prisposobivy clovek,ake vsetko ma svoje medze...a aj ja ich mam.
Zase ma tu chytas za slova "tupci ako broci"..uz som vysvetlil v minulom prispevku,ze som to nemyslel az tak zle,ako to vyznelo...a prosim Ta,nerad mi,ako mam ja pristupovat k ludom.Nemam 10 rokov,aby som nevedel,ako mam k ludom pristupovat.Pracoval som s ludmi 9 rokov,takze s pracou s ludmi mam nejake tie skusenosti.Pristupujem k ludom tak,ako oni pristupuju ku mne.A na hlavu si srat nenecham,z toho som uz vyrastol.

Samozrejme,ze praca s SVB si vyzaduje pochopenie,uctu a toleranciu...ale obojstrannu...a to si akosi zabudol dodat.
A preco mam neprajnikov?Preto moj mily Juraj,lebo som si dovolit protirecit cloveku,ktoreho niektori ludia miluju a bezvyhradne mu doveruju.Aj keby im sprepacenim osral hlavu,tak sa mu zato podakuju..prave preto....

..a na zaver odkaz od mojej manzelky...pozri si niekedy trilogiu Slnko, seno ..... a vsimni si tam farara a tie stare babky...asi tak je to priblizne u nas v dome....aj ked zase nie az do takej miery


A to je odo mna vsetko k diskusii s Tebou.....Beriem to tak,ze my dvaja sme si proste do oka moc nepadli a povazujem dalsiu vymenu nazorov v tomto style za bezpredmetnu a pre tuto diskusiu uplne zbytocnu.Maj sa...
Naposledy upravil hanni : 07.04.07 at 08:38
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Tak...už som to konečne všetko prečítala a chcem Vás len poprosiť. Nerobte z tejto stránky fórum pre osobné vyčitky... Ja viem, ani mne to nedá ak ma niekto nepochopí a chcem sa brániť...ale preboha nemáme toho dosť vo svojich SVBčkach? Načo si energiu vybíjať aj tu. Som tiež impulzívny človek, ale veľakrat som zistila, že skutočnosť je úplne iná ako sa zda. Aj keď napíšete sms, ktorá vyznieva pre Vás ako obrana-pre toho príjemcu je ako urážka.Možno každý to už nie raz tak poslal.
Veď o nič nejde- Hanni nám tu napísal príklad ako to u nich funguje a my sme len reagovali po svojom , lebo vieme svoje o tejto práci...Ja sama som ho "zmietla" hneď na začiatku. Pochopila som však, že nemám právo robiť uzávery, keď danú vec do podrobna nepoznám..A tak mu držím palce, aby pohnul vec tým smerom ako si myslí, že je správne. A možno nám po čase napíše že to malo úspech-alebo nenapíše, lebo sa popáli. Nikto z nás nevie ako to tam je, aký je v skutočnosti ten predseda, mnoho ludí je super, len to nevedia o sebe dať najavo a mnoho ludí je falošných a vychvaľujú sa kade chodia... Je dobré keď vidíme tieto príbehy, každý jeden je príkladom toho ako ľudia dokážu spolu vycházať a aj keď sa to mnohým z nás zdá ako kritika do našich radov, reagujme radšej zdržanlivo a neurážajme sa. Jasné , mám svoj názor tak si ho napíšem, ja som prvá čo si "nedám" , ale čím viac budeme rozoberať problém, tým viac názorov tu bude a začneme sa stavať na na dve "bojové polia" a to je koniec pohody na Porade... Prinajhoršom tu prestane veľa ľudí písať - a to nepovažujem za dobrú vec. Takže záverom Vás prosím skusme sa povzniesť nad "svojimi osobnými pocitmi" buďme zhovievaví a poraďme ak chceme a ak sa nám to nepáči tak sa nehádajme. Je super sa občas stretnúť a vyrozprávať sa, ako sme to par krát urobili a verte, že keby sme sa stretli všetci, čo tu píšeme do SVB za jedným stolom, zistili by sme, že skutočne nad všetkým čo sme tu popísali, by sme sa len pousmiali. Tak Vam prajem ,aby sme všetci tieto sviatky prežili v pohode a so slniečkom v duši.
0 0
Jumil Jumil

Jumil je offline (nepripojený) Jumil

Niekedy je ťažko udržať emócie na uzde, keď často musíme čeliť takýmto rečiam o provízii. Mám to z vlastnej skúsenosti. Teraz zatepľujeme, a predtým sme mali schôdzu s každým vchodom. Na jednej tejto schôdzi sa jedná pani vyslovila, že „je podivuhodne, že bola vybratá tá firma, ktorá podpredsedovi prerábala byt, za čo asi ?.“ Tisíc krát opakovaná lož sa stáva pravdou a treba proti nej bojovať argumentmi. Ale keď Vás ohovárajú za chrbtom ťažko sa ubránite.


Hanni napísal:
Predseda pokial v tom vie chodit,moze zinkasovat az 10% z celkovej sumy bez toho,aby mu to niekto dokazal (navysenim ceny materialu,okien a pod.)....tak si to vyrataj.Ale toto len tak,na okraj...


Tieto stránky v porade čítajú aj členovia SVB, ktorí nie sú v orgánoch spoločenstva, a preto je dobré pre ich poučenie, že 99,9% predsedov to robí nie pre svoj prospech, ale pre úžitok všetkých. Predseda má osobné výdavky na telefón, počítač, el. energiu, auto, benzín, množstvo hodín, keď vybavuje nejakú investičnú akciu, pravidelne sa vzdelávať v právnej, stavebnej a iných oblastiach. Tieto výdavky znáša zo svojho a odmena sa scvrkáva.
Naposledy upravil Jumil : 08.04.07 at 07:21
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Jumil Pozri príspevok
Niekedy je ťažko udržať emócie na uzde, keď často musíme čeliť takýmto rečiam o provízii. Mám to z vlastnej skúsenosti. Teraz zatepľujeme, a predtým sme mali schôdzu s každým vchodom. Na jednej tejto schôdzi sa jedná pani vyslovila, že „je podivuhodne, že bola vybratá tá firma, ktorá podpredsedovi prerábala byt, za čo asi ?.“ Tisíc krát opakovaná lož sa stáva pravdou a treba proti nej bojovať argumentmi. Ale keď Vás ohovárajú za chrbtom ťažko sa ubránite.


Hanni napísal:
Predseda pokial v tom vie chodit,moze zinkasovat az 10% z celkovej sumy bez toho,aby mu to niekto dokazal (navysenim ceny materialu,okien a pod.)....tak si to vyrataj.Ale toto len tak,na okraj...


Tieto stránky v porade čítajú aj členovia SVB, ktorí nie v orgánoch spoločenstva, a preto je dobre pre ich poučenie, že 99,9% predsedov to robí nie pre svoj prospech, ale pre úžitok všetkých. Predseda má osobné výdavky na telefón, počítač, el. energiu, auto, benzín, množstvo hodín, keď vybavuje nejakú investičnú akciu, pravidelne sa vzdelávať v právnej, stavebnej a iných oblastiach. Tieto výdavky znáša zo svojho a odmena sa scvrkáva.
Ale jasne, také reči mňa už vobec netrápia... to, že na nemenovanom "družstve" berie /ale nie ľudmi z panelaku zvoleny/ predseda 20% z ceny zákazky "do vačku" aby zákazku pridelil tomu, alebo tomu -to som sa tiež dozvedela od kompetentnej osoby, ktorá to zažila osobne , kým predtým som o tom len počula šuškať.... To zrejme ľudom nevadí, že ich obera niekto a ešte to robí cez spravcovskú firmu...nie na svoje osobné náklady, nie na svoj čas, nie na svoje telefonáty a auto...A to nehovorím o tom, že sa všetko odsúhlasuje vlastníkmi na zhromaždení -aspoň u mňa...a vo väčšine SVB tiež samozrejme. Zbytočne to rozoberať, robím ako viem a pre mna je dôležité, keď viem, že vlastníci sú uznanliví a spokojní, aspoň prevažná väčšina, ktorá pochopila o čom to je ...
Ja ani nikto z predsedov SVB sa nemôže schovávať za "nejaku správcovskú firmu", poväčšine žijeme s ľudmi v jednom paneláku a sme kedykoľvek "poruke". Osobne až raz skončím so spravovaním chcem, aby po mne zostalo hlavne to dobré a nechcem predsa domov "chodiť kanálom"...
Naposledy upravil Halli : 07.04.07 at 14:50
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

hanni Pozri príspevok
Juraj,naozaj nemam v zaujme sa tu s nikym hadat..takze este raz a naposledy..a skutocne uz naposledy. To ako jednam s ludnmi...ver,ze s nimi nejednam ani zdaleka tak zle,ako to tu prezentujes Ty.Ty proste mas asi vo zvyku ludi velmi rychlo sudit a odsudit...ked tak spatne citam svoje prispevky,ani mi celkom nie je jasne,kde beries tieto svoje nazory...a rovnako neviem,kde beries tu istotu,ze tolko ludi tu zdiela rovnaky nazor.Ak zdielaju,nech sa kludne ozvu..
Ja som v podstate velmi tolerantny a prisposobivy clovek,ake vsetko ma svoje medze...a aj ja ich mam.
Zase ma tu chytas za slova "tupci ako broci"..uz som vysvetlil v minulom prispevku,ze som to nemyslel az tak zle,ako to vyznelo...a prosim Ta,nerad mi,ako mam ja pristupovat k ludom.Nemam 10 rokov,aby som nevedel,ako mam k ludom pristupovat.Pracoval som s ludmi 9 rokov,takze s pracou s ludmi mam nejake tie skusenosti.Pristupujem k ludom tak,ako oni pristupuju ku mne.A na hlavu si srat nenecham,z toho som uz vyrastol.

Samozrejme,ze praca s SVB si vyzaduje pochopenie,uctu a toleranciu...ale obojstrannu...a to si akosi zabudol dodat.
A preco mam neprajnikov?Preto moj mily Juraj,lebo som si dovolit protirecit cloveku,ktoreho niektori ludia miluju a bezvyhradne mu doveruju.Aj keby im sprepacenim osral hlavu,tak sa mu zato podakuju..prave preto....

..a na zaver odkaz od mojej manzelky...pozri si niekedy trilogiu Slnko, seno ..... a vsimni si tam farara a tie stare babky...asi tak je to priblizne u nas v dome....aj ked zase nie az do takej miery


A to je odo mna vsetko k diskusii s Tebou.....Beriem to tak,ze my dvaja sme si proste do oka moc nepadli a povazujem dalsiu vymenu nazorov v tomto style za bezpredmetnu a pre tuto diskusiu uplne zbytocnu.Maj sa...
***************
som rad ze si sa odreagoval tu na tomto fore - na mojich prispevkoch , ja tiez s tebou fakt *nemusim* travit cas , takze pozdravujem aj ja teba , aj ked odkaz od mojej manzelky radsej nedam.....
Dakujem
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Uplne s vami Slavica a Jumil suhlasim.Problemov mame vsetci dost svojich vlastnych a aj v spolocenstvach.Touto diskusiou som to tu nechcel rozdelit do dvoch bojovych poli,ani vyvolavat v nikom osobne pocity.Chcel som len poukazat nato,ako to u nas v SVB chodi a precitat si vase nazory na celu vec.Mozno som na zaciatku reagoval trochu zbrklo a mnohe veci sa vysvetlili.Ale ani zdaleka nie vsetky.Potom som sa uz iba snazil informovat o tom,ako sa situacia u nas vyvija.Mrzi ma,ze niektori jedinci to nepochopili a zacali robit vypady proti mojej osobe.Naozaj nemam v zaujme sa tu s niekym hadat,skor ma zaujimaju konstruktivne nazory...aj ked kriticke,ale z ktorych sa mozem poucit a nieco si z nich zobrat.Velmi rad si podiskutujem s kymkolvek,ale nech to ma nejaku uroven.Ani ja nie som idealny clovek,mylim sa a robim chyby.A viem si ich aj uznat.Ale nech sa tu nikto nestavia do polohy,ze ma patent na rozum a na vsetko.Naozaj by som bol aj ja rad,aby sa tato diskusia uberala nejakym normalnym smerom a neriesili by sme tu osobne narazky a podobne zalezitosti.
Pripajam sa k Slavici a rovnako zelam vsetkym pokojne prezitie velkonocnych sviatkov v zdravi a rodinnej pohode.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Tupí broci!!!!!!, to je trochu silné kafe. Súhlasím s Jumilom a Empaty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať