Zavrieť

Porady

Finančný príspevok z projektu podpory ...

Na základe Dohody o poskytnutí nenávratného finančného príspevku formou jednorazovej paušálnej platby z Projektu podpory vytvárania pracovných miest formou nenávratného paušálneho príspevku dostali živnostníci peniaze, ktoré ich nezaväzujú k žiadnej investícii ale iba k zamestnávaniu osôb po dobu dvoch rokov.

Čo s týmto príspevkom z pohľadu dane z príjmu.

Pri oslobodených príjmoch podľa §9/2d je uvedené: plnenia poskytované v rámci aktívnej politiky trhu práce okrem platieb prijatých v súvislosti s výkonom činností, z ktorých plynú príjmy podľa §6.

Uvažujem nad tým, čo chce tento paragraf povedať formuláciou okrem platieb prijatých v súvislosti s výkonom činností, z ktorých plynú príjmy podľa §6.

Doteraz mám fixovaný postup, že výdavky (náklady) kryté peniazmi z úradu práce nie sú daňovými výdavkami (nákladmi), v podvojnom účtovníctve môžeme vyvažovať náklady výnosmy na 648.

Ako chápať ustanovenie §9/2d naviac keď Dohoda ... nezaväzuje ku žiadnym konkrétnym výdavkom, ale iba k zotrvaniu pri zamestnávaní.

Poradí niekto?

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    apo Pozri príspevok
    Skrátený text otázky apo
    Pôvodná bola príliš komplikovane postavená.

    Veľmi jednoducho:
    Z úradu práce na základe projektu ministerky Radičovej vznikol v dvoch vlnách 2005 a 2006 produkt na základe ktorého živnostík dostal finančný príspevok, ktorý ho zaviazal iba držať zamestnancov, živnostník nemusel do ničoho investovať.

    Ako sa tento príspevok bude správať v dani z príjmu FO.

    apo

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    apo Pozri príspevok
    Pôvodná bola príliš komplikovane postavená.

    Veľmi jednoducho:
    Z úradu práce na základe projektu ministerky Radičovej vznikol v dvoch vlnách 2005 a 2006 produkt na základe ktorého živnostík dostal finančný príspevok, ktorý ho zaviazal iba držať zamestnancov, živnostník nemusel do ničoho investovať.

    Ako sa tento príspevok bude správať v dani z príjmu FO.

    apo
    Priatelia nik neporad?

    apo

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Keď nikto nezačal, začnem ja. Ja si myslím, že takýto príspevok sa bude rovnako "správať" a zdaňovať ako aj iné príspevky. To znamená, že príjem z príspevku sa zahrnie do základu dane až pri čiastočnej spotrebe, zároveň sa uplatní do daň.výdavkoch výdavok z čerpania príspevku. Konečný základ dane v danom roku bude 0.-

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    renča1 Pozri príspevok
    Keď nikto nezačal, začnem ja. Ja si myslím, že takýto príspevok sa bude rovnako "správať" a zdaňovať ako aj iné príspevky. To znamená, že príjem z príspevku sa zahrnie do základu dane až pri čiastočnej spotrebe, zároveň sa uplatní do daň.výdavkoch výdavok z čerpania príspevku. Konečný základ dane v danom roku bude 0.-
    Tento príspevok je iný od ostatných v tom, že nezaväzuje živnostníka ku realizácii konkrétnych výdavkov a ani nie je špecifikované aké nákupy je možné uhradiť z príspevku.

    Pri kontrole plnenia dohody skoro jeden klinet musel vrátiť príspevok lebo chcel byť príliš chytrý a zamestnal iba na polovičný úväzok. Museli sa opraviť mzdy a vštky odvody doplatiť podľa plného úväzku. Inak sa nik nestaral akú mzdu má pracovník na pracovnom mieste vytvorenom v súlade s dohodou o vytvorení pracovného miesta.

    Takže neviem akým výdavkom by som mal príjem z príspevku ZNEUTRALIZOVAŤ.

    apo

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    apo Pozri príspevok
    Takže neviem akým výdavkom by som mal príjem z príspevku ZNEUTRALIZOVAŤ.

    apo
    Výdavok vznikne v okamihu zamestnania osôb. Predstavovaný výdavok bude mzda, poistné,odvody zamestnaných osôb.



    zo stránky drsr:

    Som začínajúci podnikateľ a od úradu práce som dostal príspevok na podnikanie. Je tento môj príjem oslobodený od dane ?


    V súlade s ustanovením § 9 ods. 2 písm. d) zákona o dani z príjmov sú od dane z príjmov oslobodené plnenia poskytované v rámci aktívnej politiky trhu práce (zákon č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.191/2004 Z. z.) okrem platieb prijatých v súvislosti s výkonom činností, z ktorých plynú príjmy podľa § 6 zákona o dani z príjmov.
    Z uvedeného vyplýva, že napr. príspevok poskytnutý podnikateľovi podľa zákona č. 5/2004 Z.z. na úhradu vyplatenej mzdy jeho zamestnancovi, nie je od dane oslobodený, podlieha teda zdaneniu. Z ustanovenia § 19 ods. písm. m) zákona o dani z príjmov vyplýva, že ak príspevok je zahrnovaný do základu dane, potom aj výdavky z neho hradené sú súčasťou daňových výdavkov.
    U daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva sa podľa § 17 ods. 3 písm. h) zákona o dani z príjmov do základu dane nezahrnie dotácia, podpora a príspevok v zdaňovacom období, v ktorom ich prijal, ak neboli použité na úhradu daňových výdavkov.
    Prijatá dotácia, podpora, príspevok sa v nadväznosti na § 17 ods. 3 písm. h) bod 2 zákona o dani z príjmov zahrnie do základu dane v období jeho čerpania, teda v tom zdaňovacom období, v ktorom sa do základu dane zahrnul aj výdavok hradený z tejto dotácie.


    PS: veď predsa ak dostanem finančný príspevok, tak ho aj niekde použijem a budem z neho čerpať...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Renča, ale tento príspevok nie je určený ani na úhradu miezd, odvodov a pod. je to "jednorázový paušálny príspevok na vytvorenie pracovného miesta".
    Z uvedeného vyplýva, že dotáciu môže firma použíť na čo chce. A v mojom prípade sa jedná o PÚ.

    Finančný príspevok z projektu podpory ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.