Zavrieť

Porady

Platobné karty

Chceli by sme vo firme zaviesť úhrady prostredníctvom platobných kariet
cez terminál. Informovali sme sa v Tatrabanke, ale zdá sa mi to príliš
finančne náročné.
Neviete mi poradiť nejaký výhodný spôsob zavedenia tohoto spôsobu platenia ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    A čo Ti povedali v TB? Aké majú podmienky a ceny?

    Moja mama má cez Unibanku a prenos dát cez EuroTel. Unibanke platí poplatok 3% z platby a Eurotelu samozrejme podľa prenosu, ale vychádza to okolo 600,00 Sk s DPH mesačne. Myslím, že terminál má zapožičaný od banky.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Je to trošku otázka mimo, ale ak dovolíte a viete o tom niečo, akým kurzom sa prepočítava môj nákup uskutočený v cudzine - napr. v Česku - ak platím kreditkou VISA ?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Pre J.Mihála
    Nákup prostredníctvom VISA karty v zahraničí z SK-účtu prepočítavam kurzom komerčnej banky, v ktorej máme vedený SK-účet, v deň kedy nám platbu odpísali z účtu. Kartu vystavenú k EUR-účtu prepočítavam kurzom NBS platným dňa kedy nám platbu odpísali z EUR-účtu.

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    J.Mihalovi
    neviem celkom presne, aky je mechanizmus, ale sama som pouzila na odporucanie banky kartu v českej republike na platbu benzinu a bolo to vyhodnejsie ako vymena za Kč. Banka ma upozornila, ze výbery z bankomatu su mozne, ale ze poplatky su vysoke, radsej nech kartu pouzivam na platby...tusim, ze kurz deviza stred sa pouzil

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ďakujem za odpovede k otázke na VISU, dnes som sa na to informoval v Tatrabanke. Kedže moja VISA je vedená v Sk, tak pri nákupe v Česku sa deje to, že - VISA mi najskôr prepočíta sumu Kč na USD a potom z USD na Sk. Takže VISA uskutoční dvojitý prepočet a výsledkom je, na čo som fakt udivene pozeral na výpise, že v deň, kedy kurz 1 Kč bol = 1,27 Sk (valuta predaj), mi VISA účtovala nákup v Kč kurzom 1,31 !

    Takže pre podobne hlúpych ako ja - prepáčte za výraz - pri výjazdoch do ČR výhodnejšie je nakúpiť si Kč a platiť v hotovosti !

    Niečo iné je mať VISU vedenú k EUROúčtu - ak kupujete za Eurá, žiadne prepočty sa nedejú. To však chce mať dve karty - jednu pre Slovensko, druhú pre Euro - zónu.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Práve som si prečítal oba príspevky, ako od Ekin tak aj od Jozefa Mihála a zarazilo ma, ako sa líšia. Ekin tvrdí, že platba v zahraničí prostredníctvom karty je výhodná, naopak pán Mihál tvrdí opak. Ekin, ak to nie je tajomstvom, akú kartu si použila?

    Milan je offline (nepripojený) Milan

    Milan
    Za terminal od VUB sa platí mesačný poplatok 357,-Sk (Eurotelu) aj keď sa nič neuskutočni, Pri transakcii je to zhruba 2,5% banke + ďalšie poplatky eurotelu cca 10,- za transakciu

    Milan je offline (nepripojený) Milan

    Milan
    Upresňujem pre terminál od VÚB: Zriaďovací poplatok (Eurotelu)-550,- Sk Mesačný prevádzkový 300,- Sk, sumy sú bez DPH, za prenos - pri úhrade kartou: 6,50Sk/ min - pri ISDN linke to je bežne cca 3 min, takže zhruba 19,50 Sk

    Banka si účtuje od 2 do 2,5% zo sumy, podľa typu predávaného sortimentu, predpokladaného obratu.....

    Takže je doporučené realizovať transakcie nad 300,-SK. Všetko záleží od rabatu....

    Je to dosť zdieranie..........

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    A sakra...
    Minule som v dráčiku platil kreditkou nákup za tuším 29 Sk...To mi radšej mohli dať tú hračku zadarmo...

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Milan, podobné podmienky mi ponúkli aj v Tatrabanke.
    Vo VÚB mi však ponúkli iné podmienky ako uvádzate vy a to paušálny poplatok minimálne od 690,- Sk mesačne, ktorý sa znižuje podľa obratu - pri obrate 300 tis. Sk je to 290,- Sk. Provízia do 10tis. je 0% , od 20 tis=2,20 %, ktorá sa postupne znižuje podľa obratu a pri 300 tis. je 1,75 %.
    V mesačnom poplatku by už malo byť všetko aj prenájom terminálu, aj transakčné poplatky, dokonca aj zriadenie účtu VUBusiness POS s balíkom služieb.

    Tak či tak, je to dosť veľa.

    Máte pravdu, je to zdieranie...

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Pre Teba by to nemalo mať žiadne poplatky. Zaleži ale ako u kreditkou si platil. Tie poplatky platí predajňa. My máme v SLSP terminál, platíme mesačne 500 Sk a z transakcie 1,8%. Zatial to nieje zlé, ale záleží na tom, koľko obratov v akej výške Vám mesačne prejde, aby ste aspoň na tých 500 netratili. Je fakt, že banka si dá zaplatiť všetko, ale ak chceme vyjsť v ústrety zákazníkovi, iné nám neostáva. To je ten údel podnikania. !!!

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    To Fany - ten Váš príspevok asi patril mne - ja viem, že neplatím pri nákupe kreditkou (VISA) žiadne poplatky - preto ňou predsa platím. Ale skutočne ľutujem chudáka obchodníka, ktorý odomňa dostane 29 Sk, a banke zaplatí za transakciu 30 !

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    Pre pani Vieru: je to financne dost narocne, ale zase pohodlne. Ja odporucam a je na vas ktoru banku si zvolite. Aj tak si myslim ze tie rozdiely medzi bankami niesu az take strasne(neporovnavala som). A ked si to zoberiete dnes platite za vsetko a vsade.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Ďakujem Vám všetkým za pomoc pri získavaní informácii ohľadne použitia platobných kariet. Mám v tom už úplne jasno. Informácie som odovzdala šéfovi. Ako s nimi naloží už nezáleží odo mňa...
    Naposledy upravil Viera : 04.06.04 at 10:39

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.