Zavrieť

Porady

zaúčtovanie miezd v MRP PU Win

Zdravím, poprosila by som Vás o radu, kde a aký dátum napísať pri exporte miezd v programe Mzdy a person. do PU v MRP pod Win. Problém mám s dátumom miezd za 12/2006, účtovaných v 1/07, v 1/07 boli aj vyplatené a zároveň uhradené odvody do poisťovní. Nakoľko mi však dátum robí problém pri účtovnej závierke, pri správnom zadaní čísel do súvahy a víkazu ziskov a strát. Napr. vyplatenie mzdy a zaplatenie odvodov za 12/06 v 1/07 mi nemôže ovplyniť zostatok BÚ ku 31.12.2006, ale zároveň asi by mal byť účet 331 AE vyrovnaný. Prosím poraďte mi, ako správne postupovať, tak aby nebola neplecha v uzávierke.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď robím export miezd do Pú vždy si zadávam do dátumu posledný deň v mesiaci. Teda ak je zúčtovanie miezd za 12/06 tak je tam dátum 31.12.2006. Výplatný termín je však iný napr. 15.01.2007.
    Miška, a účet 331xxx je potom správny na konci roka? A čo napríklad účty 336xxx, t.z. odvody po zaplatení by mali byť nákladom r.2006. Ak sa nemýlim. Ale dnes som si už ničím istá, už som doplietla samu seba.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď si s týmto dátumom 31.12. zúčtuješ decembrové mzdy tak na účte 336 máš odvody a tie sú nákladom aj keď nie sú zaplatené.
    OK, ďakujem za názor. Dám si to schváliť u pani, ktorá mi schvaľuje účtovné výkazy.

    zaúčtovanie miezd v MRP PU Win

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.