Zavrieť

Porady

Chcem zacat podnikat ale su tu nejake prekazky...

Ahojte poradaci,

chcem zacat podnikat ale stale mam nezodpovedanych niekolko otazok:

1. Miesto kde chcem zacat podnikat - moj domov - je oslobodene od dane z nehnutelnosti z dvovodu novostavby - este nejakych 6 rokov. Zanikne toto oslobodenie ak tam zacnem podnikat?

2. Ak chcem predavat vypoctovu techniku inym szčo ale aj beznym osobam, budem potrebovat registracnu pokladnu?

3. Moze mat moja zivnost aj ine obchodne meno ako len meno a priezvisko?

4. Ake uctovnictvo musim viest - jednoduche alebo uz musia vsetci viest podvojne?

Za vycerpavajuce odpovede vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    2/ Chceš mať na to predajňu? Teda nejaký priestor, kde budú zákazníci chodiť? V tom prípade si povinná mať ERP. Ďalej si budeš musieť dať ešte zaregistrovať inšpekčnú knihu.
    3/ Áno, môžeš mať aj iné meno, len to musí byť uvedené v živnostenskom liste
    4/ Ak si FO môžeš viesť kľudne jednoduché účtovníctvo

    plastelinka je offline (nepripojený) plastelinka

    plastelinka
    2/ Nechcem mat predajnu. Chcem to prevadzkovat na zaklade objednavok. Budem ju musiet aj tak mat?
    3/ To znamena ze sa mozem volat hocijakym nazvom len za nim nebude uvedeny druh spolocnosti?
    4/Tato odpoved ma plne uspokojila :-)

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    odpovede:

    1. Daň z nehnuteľností zaplatíš z priestorov v ktorých podnikáš - aj ak je to len kancelária !!

    2. Musíš mať úhrady faktúr aj cez účet a nie všetky 1 daň po ich vystavení príjmovým pokl. dokladom - mali sme za to 10000 pokutu!!

    3. Ano, ale Musí obsahovať aj Tvoje celé meno

    4 stačí jednoduché

    plastelinka je offline (nepripojený) plastelinka

    plastelinka
    1. Ale uz mam jednu informaciu, ze ak mam miesto podnikania uvedene bydlisko, ktore je oslobodene od dani z nehnutelnosti a nechcem si odpisovat naklady suvisiace s prevadzkou tohoto miesta, oslobodenie zostava. Alebo je to mylna informacia?

    2. Takze pri preukazani uhrady faktury nestaci mat prijmovy pokladnicny doklad ale treba predlozit aj vypis z uctu?

    3. Takze v nazve musi byt aj moje meno. Tato odpoved mi postacuje. Dakujem.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    sway
    odpovede:

    1. Daň z nehnuteľností zaplatíš z priestorov v ktorých podnikáš - aj ak je to len kancelária !!

    2. Musíš mať úhrady faktúr aj cez účet a nie všetky 1 daň po ich vystavení príjmovým pokl. dokladom - mali sme za to 10000 pokutu!!

    3. Ano, ale Musí obsahovať aj Tvoje celé meno

    4 stačí jednoduché
    sway tej 2ke nerozumiem - za čo vás pokutovali?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lubechenko, Predstav si, máme predaj na objednávky - bazény - (vždy hovorím máme - mám viacero klientov - aby si niekto nemyslel, že sway robí úplne všetko) - a samozrejme nemame kasu. Tak sme jednoducho fakturovali a vždy k Fa sme vystavili PPD, o jeden deň neskôr. Tak som si myslela, že je to Ok. Zrada bola v tom, že úplne všetky Fa boli robené takto. Ani jedniná nebola uhradená cez účet - išlo vždy o dosť veľké sumy - a tak nám povedali, že musíme mať kasu a naparili nám 10litrov pokutu, v tej firme totiž nie je iná činnosť, len táto jediná. - dobré čo??

    a ešte k bodu 2 príspevku 5 PLASTELINKA - nepochopila si, musíš mať buď príjmový doklad pri platbe v hotovosti, alebo výpi z účtu pri platbe prevodom!! - dľa toho ako Ti uhradia.Prečítaj si horeuvedené v tomto príspevku a pochopíš kedy treba kasu!!

    Sharky je offline (nepripojený) Sharky

    Sharky
    No nebral bych to ako záväzné, čo píšem, ale ja podnikateľský účet
    nemám ani neplánujem a podľa toho čo viem ani nemusím, aj keď
    niektorí tvrdili tak, niektorí inak... Všetko len cez pokladňu, t.j.
    v hotovosti (pokladňa = PC program), takže nevidím dôvod na výpisy
    z účtu, ale už tu čítam všetko možné cca 4 hod. (že čo nového)
    a nie som si už istý ničím :-)

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    sharky... nebud smutný..to nie my.. ale naše zákony sú také perfektné...:-)

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Sharky
    No nebral bych to ako záväzné, čo píšem, ale ja podnikateľský účet
    nemám ani neplánujem a podľa toho čo viem ani nemusím, aj keď
    niektorí tvrdili tak, niektorí inak... Všetko len cez pokladňu, t.j.
    v hotovosti (pokladňa = PC program), takže nevidím dôvod na výpisy
    z účtu, ale už tu čítam všetko možné cca 4 hod. (že čo nového)
    a nie som si už istý ničím :-)
    záleží akú máš činnosť - ak predaj tovaru v akejkoľvek podobe musíš mať registračnú kasu!! inak čakaj pokutky.....
    a to platíš v hotovosti aj odvody aj všetko?? - neviem, ja svojim klientom VŽDY odporúčam mať podnikateľský účet - hoci aj s výpisom 1x ročne - načo sa Ti majú hrabať v súkromnom výpise, ak náhodou niečo predsalen musíš uhradiť cez banku. napr. cestnú daň....

    Nikina je offline (nepripojený) Nikina

    Nikina
    dobry, chcem zacat podnikat, som dobrovolne nezamestnana, mam nárok na nejaky prispevok od štátu na začiatku podnikania?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Nikina
    dobry, chcem zacat podnikat, som dobrovolne nezamestnana, mam nárok na nejaky prispevok od štátu na začiatku podnikania?
    len buď nezamestnana - máš šancu získať DOTACIU !! - výška záleží od toho odkiaľ si, daj si vypracovať podnikateľský plán - na ÚP Ti dajú tlačivo - zájdi si tam a informuj sa, aké dotácie dávajú.., len musíš byť evidovaná na ÚP a v tom čase si všetko vybavovať. V Dubnici dávali vlani 37 000 - všetko som švagrinke vypísala, prešlo to a peniažky dostala a povedali jej, že škoda že chvíľu nepočkala, v 2005 dávajú 200 000 - musíš ich však do koruny použiť presne na to o čo žiadaš - tak vybavuj a začni podnikať !!! držím palce!!! :p

    Nikina je offline (nepripojený) Nikina

    Nikina
    sway
    len buď nezamestnana - máš šancu získať DOTACIU !! - výška záleží od toho odkiaľ si, daj si vypracovať podnikateľský plán - na ÚP Ti dajú tlačivo - zájdi si tam a informuj sa, aké dotácie dávajú.., len musíš byť evidovaná na ÚP a v tom čase si všetko vybavovať. V Dubnici dávali vlani 37 000 - všetko som švagrinke vypísala, prešlo to a peniažky dostala a povedali jej, že škoda že chvíľu nepočkala, v 2005 dávajú 200 000 - musíš ich však do koruny použiť presne na to o čo žiadaš - tak vybavuj a začni podnikať !!! držím palce!!! :p

    Veľmi pekne ďakujem, hneď sa do toho púšťam :-)

    Nikina je offline (nepripojený) Nikina

    Nikina
    ešte znova by som potrebovala poradiť, ak je niekto pondnikateľ od júna 2004 môže aj on na rozvoj svojho podnikania dostať od štátu nejakú dotáciu?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Nikina
    ešte znova by som potrebovala poradiť, ak je niekto pondnikateľ od júna 2004 môže aj on na rozvoj svojho podnikania dostať od štátu nejakú dotáciu?
    spomínaného typu nie - lebo tá je na vytvorenie pracovného miesta - o iných neviem, skús zistiť na ÚP ! a daj nám vedieť.

    Nikina je offline (nepripojený) Nikina

    Nikina
    sway
    spomínaného typu nie - lebo tá je na vytvorenie pracovného miesta - o iných neviem, skús zistiť na ÚP ! a daj nám vedieť.
    Vďaka veľmi pekne SWAY, vyzistim a napíšem :p

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Nikina
    Vďaka veľmi pekne SWAY, vyzistim a napíšem :p
    držím palce! :p

    Tamarka je offline (nepripojený) Tamarka

    živnostník Tamarka
    Keď budeš mať záujem, môžem ti poslať vzor na PODNIKATEĽSKÝ PLÁN a môžeš si podľa neho vypracovať svoj vlastný. Veľa úspechov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.