Zavrieť

Porady

kúpa automobilu a záloha

Živnostníčka si kúpila os.automobil. Fa má vystavenú na IČO, pričom z celkovej sumy 480 tis. je odrátaná záloha 20 tis. a sumu 460 tis. vyplatila v hotovosti. Avšak tú zálohu uhradila zo spoločného súkr.účtu. Poradíte mi, či to má vplyv na výslednú sumu, ktorou je auto zaradené do podnikania a tým na odpisy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Auto zaradíš v obstarávacej sume 480 000,-to ako zaplatila nemá vplyv na výšku obstaráv.ceny.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    jennyka Pozri príspevok
    Živnostníčka si kúpila os.automobil. Fa má vystavenú na IČO, pričom z celkovej sumy 480 tis. je odrátaná záloha 20 tis. a sumu 460 tis. vyplatila v hotovosti. Avšak tú zálohu uhradila zo spoločného súkr.účtu. Poradíte mi, či to má vplyv na výslednú sumu, ktorou je auto zaradené do podnikania a tým na odpisy?
    Na odpisy to vplyv nemá. Brala by som do úvahy sumu 480000.
    Veď na to má faktúru.
    Tých 20000 by som účtovala cez ID a priložila by som ten výpis, z ktorého hradila.

    jennyka je offline (nepripojený) jennyka

    jennyka
    Vďaka, a ja sa tu už týždeň trápim nad tým, čo s tou zálohou. Veľmi ste mi pomohli.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    jennyka Pozri príspevok
    Vďaka, a ja sa tu už týždeň trápim nad tým, čo s tou zálohou. Veľmi ste mi pomohli.
    Netreba sa trápiť,treba sa pýtať na to je porada.

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    Ja mám podobný dotaz : podnikateľ pri kúpe nového auta dal ako protihodnotu staré auto tiež zaradené v podnikaní : čiže obstarávacia cena nového auta bola 650 000,- Sk, hodnota starého auta 180 000,- Sk, a platba bola 470 000,- Sk.
    Čo s tým teraz : obstarávacia cena na odpisovanie je 650 000,- Sk ??
    a 180 000,- Sk, ide do zdaniteľného príjmu ?
    Ďakujem za pomoc.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    elenka Pozri príspevok
    Ja mám podobný dotaz : podnikateľ pri kúpe nového auta dal ako protihodnotu staré auto tiež zaradené v podnikaní : čiže obstarávacia cena nového auta bola 650 000,- Sk, hodnota starého auta 180 000,- Sk, a platba bola 470 000,- Sk.
    Čo s tým teraz : obstarávacia cena na odpisovanie je 650 000,- Sk ??
    a 180 000,- Sk, ide do zdaniteľného príjmu ?
    Ďakujem za pomoc.
    Aká cena je na faktúre za nové auto? Ak je tam suma 650 000,.tak zaúčtovať tak ako si napísala.To staré auto bolo vlastne odpredané a nebola splnená podmienka na oslobod.od dane-5 rokov po vyradení z majetku.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím Vás účtovať do OC aj cenu PHM pri dovoze auta, ktoré nebolo zaradené v majetku. Kúpa prechodných značiek, kúpa dialničnej známky, recyklačný fond, oprava?

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Ja som pri dovoze auta, zahrnula všetky náklady pred zaradením auta do používania do OC auta (PHM, kolky, prechodné značky......).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.