Zavrieť

Porady

Faktura platena v hotovosti vkladom na ucet

Ahojte chcem sa opytat platili sme fakturu v hotovosti vkladom na ucet a je tam zahrnuty aj poplatok banky....ako to mam zauctovat aby mi to sedelo..lebo ked dam sparovat tu fakturu tak mi pise ze mam este preplatit napr, 10 Sk a to su tie bankove poplatky...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    staankaa Pozri príspevok
    Ahojte chcem sa opytat platili sme fakturu v hotovosti vkladom na ucet a je tam zahrnuty aj poplatok banky....ako to mam zauctovat aby mi to sedelo..lebo ked dam sparovat tu fakturu tak mi pise ze mam este preplatit napr, 10 Sk a to su tie bankove poplatky...

    treba urobiť dva zápisy....jeden ako úhradu fa , druhý ako poplatok banke.predpokladám, že sta vkladali na účet dodávateľa v jeho banke. Nezdá sa mi ale správne, ak si banka stiahla poplatok z vkladanej sumy, mala ho "inkasovať" zvlášť

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    a ako to urobim na jeden vydavkovy doklad ako to tam mam rozuctovat? lebo ked dam cez variabilny symbol uhradu faktury a potom pod predkontaciou opravim sumu o ten poplatok tak mi pise ze vznikne saldo

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    staankaa Pozri príspevok
    a ako to urobim na jeden vydavkovy doklad ako to tam mam rozuctovat? lebo ked dam cez variabilny symbol uhradu faktury a potom pod predkontaciou opravim sumu o ten poplatok tak mi pise ze vznikne saldo

    Banky si účtujú poplatky za vklady na účet .

    Vypíšeš VPD pokladňa ...úhrada DF .....výdavky OVZ podľa príslušného členenia a spáruješ so záväzkom .

    Druhý riadok tak isto VPD ...pokladňa výdaj ...... bankový poplatok za úhradu .... VOZD prevádzková réžia .

    Ja napr.účtujem v ALFE a musím to účtovať cez dva riadky .
    Predpokladám , že máš vkladový lístok kde si uhrádzala DF + sumu za poplatok za vklad .

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    staankaa Pozri príspevok
    a ako to urobim na jeden vydavkovy doklad ako to tam mam rozuctovat? lebo ked dam cez variabilny symbol uhradu faktury a potom pod predkontaciou opravim sumu o ten poplatok tak mi pise ze vznikne saldo
    Ak bola fa. napr. 1000,- Sk - Vy ste zaplatili 990,- alebo 1010 ?

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    my sme zaplatili tak ako hovoris fa napr. 1000 a mi sme zaplatili 1010 len neviem ako to mam dat cez VPD..aby som to mala spravne..

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    staankaa Pozri príspevok
    my sme zaplatili tak ako hovoris fa napr. 1000 a mi sme zaplatili 1010 len neviem ako to mam dat cez VPD..aby som to mala spravne..

    V príspevku č. 5 som Ti napísala návod ako to zaúčtuješ .

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    staankaa Pozri príspevok
    my sme zaplatili tak ako hovoris fa napr. 1000 a mi sme zaplatili 1010 len neviem ako to mam dat cez VPD..aby som to mala spravne..
    Takže VPD - do neho natiahneš cez VS tú fa., napr. 1000,- Sk, v samotnom VPD v nulovej sadzbe prepíšeš sumu na 1010,- Sk. Money výpíše niečo o salde - nevadí - v zaúčtovaní preúčtuješ tých 10 Sk na 568/211.

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    staankaa Pozri príspevok
    my sme zaplatili tak ako hovoris fa napr. 1000 a mi sme zaplatili 1010 len neviem ako to mam dat cez VPD..aby som to mala spravne..
    A to ktorááááže banka Vám takto urobila doklad ??? na 1010,- spolu.
    Veď za bankovú operáciu si musí vytvoriť nový doklad - ako jej príjem /to je tych 10 .-/

    Faktura platena v hotovosti vkladom na ucet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.