Zavrieť

Porady

Veľkonočná inšpirácia

Ahojte poraďáci, posielam Vám inšpiráciu na veľkonočné pečenie.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janka6685 Pozri príspevok
Tiež budem robiť ten mäsový...ten som robila viac krát....len toho klasického "žltého" sa bojím, lebo ten budem robiť prvý krát...

...moja váha sa ešte nestihla spamätať z Vianoc a o chvíľu je tu Veľká noc???....to zas "nem dopadne dobre"
Ten žltý voláme syrek, ak budeš stále miešať, nemáš na ňom čo pokaziť.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Tweety Pozri príspevok
Ten žltý voláme syrek, ak budeš stále miešať, nemáš na ňom čo pokaziť.
Vďaka...Veľkú noc budem prvý krát pripravovať celkom sama.....ale mojim varením som zatiaľ nikoho neotrávila, takže dúfam, že ani teraz

...takže po daňových sa vrháme na umývanie okien a iné upratovacie činnosti a varenie, pečenie...aspoň prídeme na iné myšlienky
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

pomohli ste mi, skusim teda podla vasich rad, pripadne dvojkombinaciu..a na ochutnavku zavolam...vdaka !!!!!!!!!!!!
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Tweety Pozri príspevok
Ten žltý voláme syrek, ak budeš stále miešať, nemáš na ňom čo pokaziť.
U nas sa to vola hrudka. Niekto to robi naslano, niekto s hrozienkami nasladko. Mne chuti naslano, s cviklou, chrenom a udenym varenym....
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Na syrek sa moje deti tešia viac ako na šunku a koláče. Zvyknem robiť aj 2. Po niekoľkoročných skúsenostiach, na 1 liter mlieka dávam len 10 - 12 vajec, nie je potom až taký tuhý. Ináč tiež dávam len trochu soli a štipku cukru.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Síce v tomto bloku sú samé slané špeciality, ale priložím vám i sladký koláčik, ktorý sa chystám piecť ja, je vyskúšaný a chutný :
Rezy s vaječným koňakom

Cesto : 150 g masla, 150 g prášk.cukru, 4 vajcia, 120 g pomletých orechov,
70 g hrubej múky, 2 ČL kypr.prášku do pečiva, 1 PL kakaa.
Na potretie marhuľový džem, prípadne ríbezlový
  • plnka : 250 g pomletých orechov, 80 g prášk.cukru, 100-120 ml tuzemského rumu,
  • plnka : 500 ml mlieka, 2 bal. Zlatý klas, 150 g masla, 100 g prášk.cukru, 200 ml. vaječného koňaku
  • plnka : maslové sušinky namočené v rume a káve
Postup : zmäknuté maslo vymiešať s prášk.cukrom a so žĺtkami, pridať pomleté orechy, hrubú múku s kypriacim práškom, preosiate kakao a do tuha vyšľahaný sneh z bielkov. Premiešať, rozotrieť na vymastený a múkou vysypaný plech a dať vo vyhriatej rúre piecť.
Vychladnuté cesto potrieť džemom. Pomleté orechy zmiešať s práškovým cukrom a rumom a natrieť ako prvú plnku na koláč.
Maslo vymiešať s cukrom, z 2 bal.Zlatého klasu a ½ l mlieka uvariť puding, nechať vychladnúť vo vodnom kúpeli, často miešať, aby sa navrchu nevytvoril posúch. Po vychladnutí pudingu postupne primiešavať do neho maslo vymiešané s cukrom a nakoniec vaječný likér. Krém natrieť na orechovú plnku. Sušienky krátko, len tak „prc-prc“ namočiť do rumu zriedeného s kávou a ikladať vedľa seba na krém. Vrch poliať čokoládovou polevou, ktorú si možno urobiť buď podľa svojho receptu, alebo podľa receptu tety Vlasty :
200 g čokolády na varenie, 50 g stuženého tuku Cera, 50 g masla, rozpustiť nad parou, pred dokončením pridať 4-6 kvapiek oliv.oleja, aby sa poleva krásne leskla. Koláč dať stuhnúť do chladu, prípadne do chladničky. Krájam horúcim nožom, ktorý si nahrievam nad plynom a utieram pap.utierkou po každom rozrezanom páse na plechu.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Pečená veľkonočná plnka.

1O vajec, 10 rohlíkov, trochu mlieka, 25 dkg bôčiku, 2O dkg údeného mäsa, mrazená koreňová zelenina s hráškom, petržlenová vňať, pažitka, mleté čierne korenie, majorán, soľ.

Rohlíky nakrájame na kolieska a namočime ich v rozšľahaných vajciach s mliekom. Bôčik zomelieme, údené mäso nakrájame na kocky, posekáme petržlenovú vňať a pažitku. Všetko pridáme k namočeným rohlíkom, mierne osolíme, pridáme majorán, koreňovú zeleninu a čierne meté korenie. Všetko ľahko ale dôkladne premiešame. Pekáč vystelieme hrubším rezancovým cestom a rovnomerne navrstvíme plnku. Pečieme v rúre 45 minút až hodinu. Po upečení vyklopíme na dosku a krájame to aj s cestom.

Ja používam radšej 2 malé pekáče než jeden veľký. Lepšie sa to krája. Pekáč neplníme zmesou po okraj, lebo bôčik pustí šťavu, ktorá by nám vytekala.
0 0
svetielko01 svetielko01

svetielko01 je offline (nepripojený) svetielko01

zena
VERONIKA6 Pozri príspevok
Neviem či sa mi to podarí pridať, ale chcem sa pochváliť. Nevesta mala narodeniny a môj syn jej upiekol takúto krásnu tortu.
mas sikovneho syna
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Veľkonočná baba
Chcem vyskúšať nový recept - poradíte? Niekto robí babu s krúpkami, ryžou, zemiakmi, s cibuľou...Používate iba žemle?
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
http://www.svetreceptov.estranky.sk/...elkonocna-baba -asi v každom regione sa baby líšia,možno keby bol recept veľkonočný dedo,tak by to bolo jednotné.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
vcielkaisr Pozri príspevok
http://www.svetreceptov.estranky.sk/...elkonocna-baba -asi v každom regione sa baby líšia,možno keby bol recept veľkonočný dedo,tak by to bolo jednotné.
aký máš recept na babu?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

teraz už žiadný a za mladých čias asi zlý,lebo som si ich nevedel správne naservírovat - už dlho musí stačit na tanieri ta istá baba,povinný post, kedže som sa upísal iba jedinému receptu./čo v mladosti človek zmeška na šibačkách a oblievačkách, velkonočných tancovačkách, to už nedoženie/
1 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
alla66 Pozri príspevok
aký máš recept na babu?
Tomu dedovi pri mne musí stačiť jedná baba
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

trisestri Pozri príspevok
teraz už žiadný a za mladých čias asi zlý,lebo som si ich nevedel správne naservírovat - už dlho musí stačit na tanieri ta istá baba,povinný post, kedže som sa upísal iba jedinému receptu./čo v mladosti človek zmeška na šibačkách a oblievačkách, velkonočných tancovačkách, to už nedoženie/
Trisestri, ja odpadnem... - Ty si chlap?!?!?!
A ja stále, že trisestri sem-trisestri tam... myslela som, že jedna si určite...
Hoci tri sestry by mali byť správne s tvrdým "y", ale čo už...
A to prosím Ťa ako si prišiel k takémuto nicku? Čo si v detstve rád čítaval Dobšinského...?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Hoci som čítal rád v detstve Dobšinského,aj Tri sestry od Čechova, tak k niku ma inšpirovala česka kapela s rovnomerným názvom./možno nepriamo aj dve omnoho staršie sestry,ktoré mysleli že budú mat tretiu,nestalo sa a doteraz sa s tým nevyrovnali-skor inšpirácia z recesie v tomto prípade/
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Vždy lepšie, ako keby si sa rozhodol pre Puding pani Elvisovej...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať