Zavrieť

Porady

Prepojenie LCD TV a notebooku

Dobry den,
chcem si kupiť LCD TV Samsung LE32R71B a prepojiť ho na notebook pri prehravani DVD. Televizor ma v technickych parametroch pisany S-video vstup a PC in (VGA, WXGA) vstup a notebook ma port S-video a este nejaky port externej obrazovky(v návode nie je specifikovane aky). Velmi sa v tom nevyznam a tak dufam, ze mi poradite aky kabel si mam kupit, aby bolo prepojenie kvalitne a ci to prepojenie je vobec mozne.

Vopred dakujem za odpoved.

Aneta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    kúp si VGA kábel, ako ku monitoru
    bude to fungovať
    do notebooku dáš jednu stranu, do monitora(TV) druhú a na TV si nájdeš kanál, kde to je

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    mickeynator Pozri príspevok
    kúp si VGA kábel, ako ku monitoru
    bude to fungovať
    do notebooku dáš jednu stranu, do monitora(TV) druhú a na TV si nájdeš kanál, kde to je
    Väčšinou ten VGA kábel býva spolu s projektorom. A takmer každý nový notebook má výstup VGA. Len treba ten notebook umiestniť blízko projektora, lebo kábel VGA býva krátky. Predávajú aj dlhšie, ale sú dosť drahé.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Na internete si nájdi softvér TV Tool - ten Ti pomôže s nastavením všetkých parametrov na obrazovke televízora.

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    M3G Pozri príspevok
    Väčšinou ten VGA kábel býva spolu s projektorom. A takmer každý nový notebook má výstup VGA. Len treba ten notebook umiestniť blízko projektora, lebo kábel VGA býva krátky. Predávajú aj dlhšie, ale sú dosť drahé.
    ona pripája televízor, nie projektor :-)

    a 3m predlžovací kábel nájdeš na http://www.bgslevi.sk/showdoc.do?doc...94&i6page=null
    za 45,- SK bez DPH ...
    Naposledy upravil mickeynator : 16.03.07 at 08:15

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    mickeynator Pozri príspevok
    ona pripája televízor, nie projektor :-)

    a 3m predlžovací kábel nájdeš na http://www.bgslevi.sk/showdoc.do?doc...94&i6page=null
    za 45,- SK bez DPH ...
    toto si urcite nekupuj, ja som siho kupil a mam ho doma na okrasu, kazdy lacny kabel je nekvalitny a obraz je otrasny, treba investovat do kvalitneho tienenehi kabla, v specializovanych obchodoch urcite radi poradia
    len pre pomocku, kvalitny tieneny kabel je vyrazne hrubsi ako napr. ten z BGS

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    LubosP Pozri príspevok
    toto si urcite nekupuj, ja som siho kupil a mam ho doma na okrasu, kazdy lacny kabel je nekvalitny a obraz je otrasny, treba investovat do kvalitneho tienenehi kabla, v specializovanych obchodoch urcite radi poradia
    len pre pomocku, kvalitny tieneny kabel je vyrazne hrubsi ako napr. ten z BGS
    ten bol mienený ako príklad. samozrejme, že v obchode, kde predávajú TV bežne nedostaneš tieto káble, tam sa skôr točia hrubé s dvojitým tienením. a aj tak, najlepšie by bolo DVI, prípadne HDTV

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    mickeynator Pozri príspevok
    ten bol mienený ako príklad. samozrejme, že v obchode, kde predávajú TV bežne nedostaneš tieto káble, tam sa skôr točia hrubé s dvojitým tienením. a aj tak, najlepšie by bolo DVI, prípadne HDTV
    to mas urcite pravdu, len vyrobcovia notebookov este tieto porty nepovazuju za standard bohuzial

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    LubosP Pozri príspevok
    to mas urcite pravdu, len vyrobcovia notebookov este tieto porty nepovazuju za standard bohuzial
    záleží od výrobcu - Asus dáva DVI na sempron/nVidia notebooky nad 25k štandartne

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Chcem sa opýtať ,kábel VGA je klasický pre všetky Tv ,či iba pre tie,ktoré predtým cez skart kabel zapájali DVD ?
    Braňo Pozri príspevok
    Na internete si nájdi softvér TV Tool - ten Ti pomôže s nastavením všetkých parametrov na obrazovke televízora.
    Ja mam graficku kartu Ati Radeon - existuje nejaky podobny ovladac pre tuto kartu? TV tool asi funguje len pre karty typu NVidia, alebo sa mylim?
    mickeynator Pozri príspevok
    kúp si VGA kábel, ako ku monitoru
    bude to fungovať
    do notebooku dáš jednu stranu, do monitora(TV) druhú a na TV si nájdeš kanál, kde to je
    Treba zvlast prepojit zvuk? Na notebooku mam vstup S-video. Na co sa zvycajne pouziva?

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    anetabebjakova Pozri príspevok
    Treba zvlast prepojit zvuk? Na notebooku mam vstup S-video. Na co sa zvycajne pouziva?
    ano, S-video podobne aj VGA vystup je len cisto obraz, zvuk treba prepojit dalsim kablom, najlepsie je napojit na PC extra repraky

    na karty ATI moze pouzit napr. Catalyst Control Center

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.