Zavrieť

Porady

Skrytá vada na mot. vozidle - odstúpenie od kúpnej zmluvy

Dobrý deň !
Chcel by som sa opýtať, tu prítomných odborníkov, ako postupovať v prípade zistenej skrytej ( nespozorovanej ) vady na motorovom vozidle vo vzťahu Predávajúci - Kupujúci v zmysle Kúpnej zmluvy podľa Obchodného zákonníka.
Stručný popis udalosti :
V mesiaci január 2006 som kúpil osobné motorové vozidlo zn. Renault, ktoré sa javilo po vzhľadovej aj motorickej stránke v poriadku. Toto vozidlo som riadne užíval do 01/2007, kedy som sa rozhodol vozidlo predať cestou autobazáru. Dnešného dňa t.j. 14.03.2007 mi zavolali z autobazáru s tým, že prípadný zákazník si zavolal na zistenie pravosti pôvodu vozidla firmu CAR...., a táto zistila, že vozidlo síce nie je kradnuté, ale bolo v minulosti nabúrané a celá strecha vozidla je vymenená. Následné kroky sú také, že žiadna leasingová spoločnosť takéto vozidlo neprefinancuje.
Nový zákazník od kúpy samozrejme odstúpil a ja som zistil, že som bol prinajmenšom podvedený čo sa týka technického stavu vozidla.
Chcel by som sa opýtať, či je vôbec možné v tomto prípade uplatniť § 425 ods. 1 Vady tovaru a § 437 Nároky z vád tovaru pokiaľ som zistil, že predávajúci už v čase predaja vedel, že vozidlo bolo totálne havarované a mne ako kupujúcemu to neoznámil ?
Poprosím aj nejaké iné právne riešenia. Vopred ďakujem !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Pozri napr.
    http://financie.etrend.sk/55535/moje...jazdeneho-auta

    Môj komentár:
    - najmä čo sa týka darexu, ktorý v tomto príspevku tak ospevujú, tak o nich mám informácie, že majú zmluvu ošetrenú spôsobom, ktorý znemožňuje vôbec niečo reklamovať, tj. ak si horeuvedené auto kúpil v bazári a podpísal si zmluvu, v ktorej bola klauzula typu: "kupujúci bol oboznámený s technickým stavom vozidla a s jeho vadami", tak sa veľa nedomôžeš. Ak si kupoval od fyzickej osoby, treba si prečítať zmluvu a postupovať podľa nej a podľa občianskeho zákonníka v nadväznosti na horeuvedený odkaz .

    Skrytá vada na mot. vozidle - odstúpenie od kúpnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.