Zavrieť

Porady

úplne super povolanie

Milí poraďáci,
na poradu som začala chodiť preto, lebo manžel je podnikateľ a ja mu robím predprípravu účtovníctva. Čo som zistila? Byť účtovníkom je super, vy si tu tak pekne vymieňate skúsenosti a debatujete o všetkom možnom, vtipkujete denno-denne. Takto si predstavujem svoje povolanie. Nepatrím už medzi tie najmladšie.
Čo mám robiť, kde začať, aby som bola taká SUPER ako vy?
Praďte poraďáci.
Ľudmila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ľudmilka, stačí keď budeš tu s nami na Porade a budeš sa tu s nami cítiť dobre.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Začnite návštevou bezplatného seminára 21.3.2007 v Bratislave. Osobne spoznáte zopár zaujímavých Poraďákov.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Zita4 Pozri príspevok
    Ľudmilka, stačí keď budeš tu s nami na Porade a budeš sa tu s nami cítiť dobre.
    Cítim sa tu u Vás veľmi dobre, veľa som sa tu už naučila, ale mnohé veci čítam aj s otvorenými ústami - vážne im ešte nerozumiem. Obdivujem Vás!!!

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    ludmilla Pozri príspevok
    Cítim sa tu u Vás veľmi dobre, veľa som sa tu už naučila, ale mnohé veci čítam aj s otvorenými ústami - vážne im ešte nerozumiem. Obdivujem Vás!!!
    Ja som na tom častokrát rovnako, neovládame tu všetci všetko.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Začnite návštevou bezplatného seminára 21.3.2007 v Bratislave. Osobne spoznáte zopár zaujímavých Poraďákov.
    Ďakujem, dám sa rada nahovoriť i keď tam budem vyzerať ako Alenka v ríši divov. Tu na porade zrejme nájdem aj miesto konania a čas.
    Naposledy upravil ludmilla : 16.03.07 at 11:33 Dôvod: zlá formulácia

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    ludmilla Pozri príspevok
    Cítim sa tu u Vás veľmi dobre, veľa som sa tu už naučila, ale mnohé veci čítam aj s otvorenými ústami - vážne im ešte nerozumiem. Obdivujem Vás!!!
    Nič sa neboj Ja už mám tiež svoj vek. Bola som celý život personalistka, v rámci obmeny kádrov som sa zrazu ocitla na ÚP. Keď som tam nechcela byť dodnes, chytila som sa prvej šance, ktorá sa mi naskytla - personálna a mzdová referentka. O mzdách som nemala ani páru - ale nič nie je také, čo sa nedá naučiť. A učím sa stále. Ale vďaka PORAĎÁKOM /našla som tu už zopár skvelých ľudí, s ktorými si píšeme aj ss a bavíme sa aj o súkromný veciach, nielen o pracovných/ to akosi zvládam a som veľmi rada, robota ma napĺňa.
    Naposledy upravil drobeceva : 16.03.07 at 11:40

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Nielen ženy sú medzi poradkyňami, nájdu sa aj starší muži a to je potom veselšie takto debatovať......
    Monika Kováčová
    rickman Pozri príspevok
    a taktiez sa aj spolocne nadava na dany negativny jav pritomnosti
    no toto je pre mňa neskutočne ťažká filozofická veta na piatkový večer....

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Začnite návštevou bezplatného seminára 21.3.2007 v Bratislave. Osobne spoznáte zopár zaujímavých Poraďákov.
    Už som si skoro poslala prihlášku všimla som si, že to malo byť do dnes, ale napadlo mi pozrieť si predtým plán služieb a bohužial práve 21. mám fláknutú službu. Škoda, ale v blízkych dňoch to napravím.

    VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

    VTerezka
    Ja som sa tiež do Porady zamilovala. V reále mám takú skúsenosť, že si účtovníčky nechcú poradiť, zamlčujú si informácie a podobne. Človeku je potom smutno na duši. Ale tu je fajn, som rada, že Vás poznám...

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    rickman Pozri príspevok
    a taktiez sa aj spolocne nadava na dany negativny jav pritomnosti
    Prepáč ale vôbec som nepochopila načo to nadávate - (dany), určite si použil účtovný výraz? alebo preklep? Zvedavá som ja viem.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Ja som vlastne až tu rozmýšľala nad tým prečo som nechcela ísť na obchodku. Veď ja si v práci nestihnem vypiť kávičku a tu to vyzerá tak pohodovo. Určite viem, že aj vy máte toho veľa, ale stíhate aj takto debatovať. Ozaj účtovníci stíhate aj pracovať?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ludmilla Pozri príspevok
    Ja som vlastne až tu rozmýšľala nad tým prečo som nechcela ísť na obchodku. Veď ja si v práci nestihnem vypiť kávičku a tu to vyzerá tak pohodovo. Určite viem, že aj vy máte toho veľa, ale stíhate aj takto debatovať. Ozaj účtovníci stíhate aj pracovať?
    Pevne verím, že tvoje chválospevy na povolanie účtovník/účtovníčka nie sú iba z prvotného nadšenia z porada.sk. (Ak to vyvolala práve porada, je to super). Ale ver tomu, že povolanie účtovníka nie je vždy také pohodové, ako to tu vidíš. Koľko prebdených nocí a stresu, trápenia a ja neviem čoho je za týmito vedomostami čo tu rozdávame menej zbehlým. Ale tak to má byť. Držím ti palce aby ti nadšenie vydržalo ešte veľmi dlho.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    To, čo sa mi zdá neuveriteľné je práve to ako ťaháte za jeden koniec. Netuším, či i iné pracovné odvetvia majú takéto geniálne poradné fóra, v takomto rozsahu a ochote. Dávno som také niečo nezažila. Pretože o tej ochote a súdržnosti to je.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    ludmilla Pozri príspevok
    Prepáč ale vôbec som nepochopila načo to nadávate - (dany), určite si použil účtovný výraz? alebo preklep? Zvedavá som ja viem.
    tak byrokracia je vzdy vdacna tema na nadavanie
    Monika Kováčová
    ludmilla Pozri príspevok
    To, čo sa mi zdá neuveriteľné je práve to ako ťaháte za jeden koniec. Netuším, či i iné pracovné odvetvia majú takéto geniálne poradné fóra, v takomto rozsahu a ochote. Dávno som také niečo nezažila. Pretože o tej ochote a súdržnosti to je.
    Vieš prečo som na porade ja? Prečo sa snažím niekomu poradiť v obore, v ktorom pracujem? Keď som pred 10-11 rokmi začínala, hrozne som sa trápila, študovala, preberala každej strany s jednou kolegynkou.... Trvalo mi strašne dlho, kým som pochopila, že čo platí dnes, neplatí zajtra. Robila som veľa veľa absurdných kiksov. Bóóže, keď si spomeniem koľko bolo novelizácii Zákona o dani z príjmu počas brutálnej Brigity.... Niektoré som ani nepostrehla. Od 1998 som mala internet, ale bol mi p.d platný, nič čo by mi ulahčilo prácu som nenašla... Kedysi dávno som veľmi rada a veľmi veľa čítala romány, životopisy, beletriu, poéziu... Odkedy som sa začala profesionálne venovať účtovníctvu, čítala som si vo vani, v posteli Poradcov a Zákony.... Dnes vravím, že kniha, kde nie sú paragrafy je pre mňa nudná...
    Ale ja som človek, ktorý sa rukami neuživí.... Takže, nič iné mi nezostávalo, len sa učiť aj na vlastných chybách...

    Takže prečo? Lebo viem, aký zúfalý pocit a beznádej striedajúca sa so strachom a obavami to je....

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    ermon Pozri príspevok
    Vieš prečo som na porade ja? Prečo sa snažím niekomu poradiť v obore, v ktorom pracujem? Keď som pred 10-11 rokmi začínala, hrozne som sa trápila, študovala, preberala každej strany s jednou kolegynkou.... Trvalo mi strašne dlho, kým som pochopila, že čo platí dnes, neplatí zajtra. Robila som veľa veľa absurdných kiksov. Bóóže, keď si spomeniem koľko bolo novelizácii Zákona o dani z príjmu počas brutálnej Brigity.... Niektoré som ani nepostrehla. Od 1998 som mala internet, ale bol mi p.d platný, nič čo by mi ulahčilo prácu som nenašla... Kedysi dávno som veľmi rada a veľmi veľa čítala romány, životopisy, beletriu, poéziu... Odkedy som sa začala profesionálne venovať účtovníctvu, čítala som si vo vani, v posteli Poradcov a Zákony.... Dnes vravím, že kniha, kde nie sú paragrafy je pre mňa nudná...
    Ale ja som človek, ktorý sa rukami neuživí.... Takže, nič iné mi nezostávalo, len sa učiť aj na vlastných chybách...

    Takže prečo? Lebo viem, aký zúfalý pocit a beznádej striedajúca sa so strachom a obavami to je....
    Napísala si to krásne! A pravdivo! Našla som tam časť svojho života...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.