Zavrieť

Porady

predaj darovaného majetku

Občianske združenie získalo pozemky darovaním za účelom preparcelizácie. Na tento účel bolo zriadené. Po preparcelizácii zostal pozemok, ktorý združenie predalo. Podľa zákona o dani z príjmov, do základu dane vchádza rozdiel, o ktorý príjem z predaja prevyšuje cenu podľa § 25 /reprodukčnú cenu - združenie má znalecký posudok/. Potrebovala by som vedieť, ako dostať tú reprodukčnú cenu do výdavkov v JU /interný doklad/ alebo sa reprodukčná cena pozemku bude odpočítavať až vdaňovom priznaní PO v niektorom riadku znižujúcom základ dane?
Ďakujem za pomoc
Jenny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=Jenny;423975]Občianske združenie získalo pozemky darovaním za účelom preparcelizácie. Na tento účel bolo zriadené. Po preparcelizácii zostal pozemok, ktorý združenie predalo. Podľa zákona o dani z príjmov, do základu dane vchádza rozdiel, o ktorý príjem z predaja prevyšuje cenu podľa § 25 /reprodukčnú cenu - združenie má znalecký posudok/. Potrebovala by som vedieť, ako dostať tú reprodukčnú cenu do výdavkov v JU /interný doklad/ alebo sa reprodukčná cena pozemku bude odpočítavať až vdaňovom priznaní PO v niektorom riadku znižujúcom základ dane? Domnievam sa, že nemožno odpočítať reprodukčnú cenu. Píšeš len o pozemkoch - nie o historických pamiatkach.

    Jenny je offline (nepripojený) Jenny

    Jenny
    [QUOTE=STRELEC;423985]
    Jenny Pozri príspevok
    Občianske združenie získalo pozemky darovaním za účelom preparcelizácie. Na tento účel bolo zriadené. Po preparcelizácii zostal pozemok, ktorý združenie predalo. Podľa zákona o dani z príjmov, do základu dane vchádza rozdiel, o ktorý príjem z predaja prevyšuje cenu podľa § 25 /reprodukčnú cenu - združenie má znalecký posudok/. Potrebovala by som vedieť, ako dostať tú reprodukčnú cenu do výdavkov v JU /interný doklad/ alebo sa reprodukčná cena pozemku bude odpočítavať až vdaňovom priznaní PO v niektorom riadku znižujúcom základ dane? Domnievam sa, že nemožno odpočítať reprodukčnú cenu. Píšeš len o pozemkoch - nie o historických pamiatkach.

    Myslela som reprodukčnú cenu § 25 ods.4 zákona o účtovníctve. V zákone o dani z príjmov v §25 ods. 1 pís.c)
    nehnuteľné kultúrne pamiatky sú za bodkočiarkou, pre mňa je asi podstatná prvá veta odseku t.j. c) reprodukčná obstarávacia cena zistená podľa osobitných predpisov ;118)

    predaj darovaného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.