Zavrieť

Porady

DPH pri zruseni registracie

Prosim odbornikov na JU aby mi poradili.
FO ukoncuje zivnost k 31.12 2004,je platitelom DPH a v roku 2004 kupila nabytok a fotoaparat, z ktoreho sme uplatnili DPH, avsak hodnota obidvoch je pod 30 000,- takze sme ich nezaradili do DHM. Je potrebne odviest DPH na vystupe z tohto majetku (kedze nema zostatkovu cenu), ked sme to rovno uctovali v JU do prevadzkovej rezie?A z hladiska dane z prijmu by to mohlo zostat priamo vo vydavkoch ovplyvnujucich ZD? Tento podnikatel zaroven od 1.1 2005 zalozil PO, ktorej predal nakupeny tovar od FO
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodof je offline (nepripojený) rodof

    mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac rodof
    Este som zabudla na vrtacku, ktoru nakupil od Mestskeho uradu (neplatitela DPH) ako pouzity majetok, teda DPH tam nebolo ale v decembri ju predal a fakturu vystavil bez DPH. Postupoval spravne? Netreba to DPH ckovat?

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Ak to nebolo na kartách DHM, tak nemusí odviesť, lebo je to v réžii.
    A ten tovar predal ešte ako plátca DPH vlani ?

    rodof je offline (nepripojený) rodof

    mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac rodof
    Predal to vlani, ked bol DPH čkar. (akoze) A musi to DPH ckovat aj ked to bol pouzity majetok? A nemohli by sme sa tomu vyhnut tym, ze by sme majetok uctovali ako tovar bez DPH a potom pri inventarizacii, by sme DPH museli tiez odviest z tohto majetku, ak sme nenarokovali odpocitanie dane? Nevedeli by ste mi povedat, ktory § o tom pojednava.

    DPH pri zruseni registracie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.