Zavrieť

Porady

Spracovanie Knihy jázd dodatočne za celý rok

Prosím Vás poraďte mi,ako mám spracovať knihu jáz PHM za celý rok,brat vedie JÚ,doniesol mi bločky a teraz čo? aby to sedelo ....Vie mi niekto poradiť postup,ide o cesty do BA,cesty po BA a pod.po celom Slovensku.Cestu sú peukazateľné faktúrou,v ktorej sa uvádza rozpis prác.
A uvádza sa niekde tlačivo,do ktoréby som si po stiahnutí mohla celý rok zapísať ?Ďakujem za podporu a porozumenie.Všetci Ste tu o.k. a viedla by som to ako predlžená, ale odborná ruka, NotaBene.
Usporiadat
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Také čudo (dodatočná kniha jázd) mám "zdárne" za sebou. Robila som to nasledovne: Spočítala som si z bločkov PHM, načerpané množstvo a cenu. Z faktúr som si vypísala dátum a miesto. Z PHM som si vypočítala koľko by malo vozidlo najazdiť kilometrov,a to: priemernú spotrebu (podľa TP) podelíme litrami a vynásobime 100. Takto dostaneme najazdené kilometre. Robila som to po jednotlivých mesiacoch, aby to bolo prehľadnejšie. A potom zisťuješ vzdialenosti a vypisuješ jazdy.

a tu je link na tabuľku v exceli
http://www.porada.sk/showpost.php?p=420726&postcount=5
Naposledy upravil ola : 18.03.07 at 20:06
0 0
NAVA NAVA

NAVA je offline (nepripojený) NAVA

ola Pozri príspevok
Také čudo (dodatočná kniha jázd) mám "zdárne" za sebou. Robila som to nasledovne: Spočítala som si z bločkov PHM, načerpané množstvo a cenu. Z faktúr som si vypísala dátum a miesto. Z PHM som si vypočítala koľko by malo vozidlo najazdiť kilometrov,a to: priemernú spotrebu (podľa TP) podelíme litrami a vynásobime 100. Takto dostaneme najazdené kilometre. Robila som to po jednotlivých mesiacoch, aby to bolo prehľadnejšie. A potom zisťuješ vzdialenosti a vypisuješ jazdy.

a tu je link na tabuľku v exceli
http://www.porada.sk/showpost.php?p=420726&postcount=5
Dík, také "čudo" mám ja len pred sebou.Musím do knihy jázd zapisovať súkromné cesty?
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Čo sa týka súkromných jázd, tie by sa mali do knihy zapisovať tiež, aby sa zhodovala čerpaná a dokladovaná PHM. Ja to robievam mesačne a vždy pri uzavretí mesiaca rozlíšim služobne najazdené kilometre a na tie si uplatním daňové výdavky.
0 0
NAVA NAVA

NAVA je offline (nepripojený) NAVA

A keď na základe vypočítaných km(koľko by malo vozidlo najazdiť) dodatočne zisťujem vzdialenosti a vpisujem jazdy a zapíšem len služobné jazdy a bude sa mi to zhodovať( teda ja si to "dopasujem" aby mi to sedelo) a neuvediem súkr. jazdy? Musím nejako dokladovať účel cesty? Dík moc za radu?
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

ola Pozri príspevok
Také čudo (dodatočná kniha jázd) mám "zdárne" za sebou. Robila som to nasledovne: Spočítala som si z bločkov PHM, načerpané množstvo a cenu. Z faktúr som si vypísala dátum a miesto. Z PHM som si vypočítala koľko by malo vozidlo najazdiť kilometrov,a to: priemernú spotrebu (podľa TP) podelíme litrami a vynásobime 100. Takto dostaneme najazdené kilometre. Robila som to po jednotlivých mesiacoch, aby to bolo prehľadnejšie. A potom zisťuješ vzdialenosti a vypisuješ jazdy.

a tu je link na tabuľku v exceli
http://www.porada.sk/showpost.php?p=420726&postcount=5
Rozlisujes aj spotrebu v meste /o 40% navysena priemerna spotreba z TP/?
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

janasv Pozri príspevok
Rozlisujes aj spotrebu v meste /o 40% navysena priemerna spotreba z TP/?
V TP mám stanovenú kombinovanú spotrebu a tú používam. Nerozlišujem spotrebu v meste a mimo mesta
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Dakujem za odpoved
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Mám otázočku k tejto téme: akou cenou sa prepočítava spotreba PHM? Je to nejaká priemerná alebo to zistím z paragónov pri čerpaní PHM?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

heike Pozri príspevok
Mám otázočku k tejto téme: akou cenou sa prepočítava spotreba PHM? Je to nejaká priemerná alebo to zistím z paragónov pri čerpaní PHM?
Aké auto ? zaradené vo firme alebo súkromné používané pre potreby firmy ?
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Súkromné používané pre potreby firmy.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

heike Pozri príspevok
Súkromné používané pre potreby firmy.
http://www.statistics.sk/webdata/slo...nz/benz05n.htm
Tu si najdeš potrebné ceny PHM na každý mesiac, ktoré akceptuje kontrola
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Vďaka, ešte pre spresnenie: napr. od 1.2.2007 do 8.2.2007 môžem rátať s cenou 34,69 a od 9.2.2007 do 19.2.2007 s cenou 35,18? Je môj postup správny?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ano, od 9.2. 2007 bola priemerná cena PHM 35,18 Sk.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Ďákujem...
0 0
Bebak76 Bebak76

Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

ola Pozri príspevok
V TP mám stanovenú kombinovanú spotrebu a tú používam. Nerozlišujem spotrebu v meste a mimo mesta
No o tomto nie som moc presvedcena,kamaratka mala prave danovu kontrolu a kontrolorka jej vyhodila za cely rok knihu jazd a dorubila dan + sankie a to z toho dovodu,ze nemala rozclenenu spotrebu mesto a mimo mesto. V technicaku ma uvedenu spotrebu mesto, mimo mesto a kombi.Robila to klasicky kombi spotrebou a danovacka to vysupla von. Vraj po meste to mala prepocitat vyssou spotrebou a mimo mesta,priemerom tych dvoch zostavajucich. V knihe jazd ma byt rozclene kolko bolo najazdene v meste a kolko mimo mesta.

Tak co na to poviete skusenejsi ???
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
ivako Pozri príspevok
pozri akú normu alebo smernicu máš uvednú v TP alebo osvedčení
Ten článok alebo vyjadrenie je z akého zdroja? Aby sme sa vedeli zorientovať kto to napísal.(ministerstvo, audítor, atď)
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Bebak76 Pozri príspevok
No o tomto nie som moc presvedcena,kamaratka mala prave danovu kontrolu a kontrolorka jej vyhodila za cely rok knihu jazd a dorubila dan + sankie a to z toho dovodu,ze nemala rozclenenu spotrebu mesto a mimo mesto. V technicaku ma uvedenu spotrebu mesto, mimo mesto a kombi.Robila to klasicky kombi spotrebou a danovacka to vysupla von. Vraj po meste to mala prepocitat vyssou spotrebou a mimo mesta,priemerom tych dvoch zostavajucich. V knihe jazd ma byt rozclene kolko bolo najazdene v meste a kolko mimo mesta.

Tak co na to poviete skusenejsi ???
Myslím že zo strany DU to nebol správny postup. KJ dokladuje pracovné cesty za účelom dosiahnutiu zisku firmy. Ak ich kamarátka obhájila tak v nákladoch mali zostať. Zo strany DU to malo byť riešené možno nejakou pokutou za nedodržanie metodiky výpočtu náhrady podľa Zákona o cest. náhradách.
Pretože ak by sa spravil prepočet podľa jednotlivých rýchlostných režimov, tak na 1000 Sk nákladov by prakticky nebol žiadny rozdiel, pretože mimo mesta je spotreba nižšia = nižší náklad, v meste spotreba vyššia = vyšší náklad. A účtovné obdobie je rok, ak v niektorom mesiaci jazdím viac v meste v inom mesiaci zasa viac mimo mesta.
Predsa ak nie je zaplatená DzM kontrola nemá právo vyhodiť náklady za používanie MV, ale dorubí daň a vyrubí penále.
To je môj názor.
Naposledy upravil Manual : 30.05.07 at 13:55
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... by ma zaujímalo, porušenie ktorého ustanovenia Zákona o dani z príjmov uviedol správca dane do protokolu ?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Na Porade je téma rozoberaná tu:
http://www.porada.sk/t34060-spotreba-phl.html
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

Ahojte poraďaci, obraciam sa na Vás s prosbou. Dnes som pozerala všetky možné témy súvisiace s knihou jázd ale nejako sa v tom stale neviem vyznať. Ak je SZČO, má auto zaradené do podnikania ako sa má vlastne viesť kniha jázd? Čo má obsahovať? Aké sa tam robia prepočty? Nemam však na to učtovný software, robim to cez excel. Do nákladov sme uplatňovali celú hodnotu načerpaných PHM. Mám zaplatenú aj cestnú daň, aj zákonnú poistku.
Za vaše odpovede vopred ďakujem a dúfam, že mi to bude jasnejšie.
0 0
Načítať ďalšie