Zavrieť

Porady

prechod z neplatcu na platcu

prosím Vás ako postupujete:
od 1.1.2005 som platcom DPH, príde faktura za vodu v januári za spotrebu vody od 1.12.04 do 15.1.05. Datum dodania služby je 15.1.2005.
V r. 2004 ID 502/326 (časť fa pripadajúca na 12/04) bez DPH
v r 2005 fa 326/321 (časť fa pripadajúca na 12/04)
502/321 (časť fa pripadajúca na 01/05)
343/321 celá DPH
alebo na časť DPH nemám nárok aj keď je dodanie služby na fa napísané 15.1.2005
Takéto fa mám za telefony elektrinu, plyn...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    V DP za prve ZO na DPH si platitel moze uplatnit odpocitanie dane z HIM /uz zakupeneho od platitela/ a zo zasob podla fyzickej inventury zasob vykonanej ku dnu registracie na DPH.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Ale ja sa nepýtam na odpočet zo starého HIM a tovaru, to mi je jasné. ale na bežné faktúry za služby, ktoré zahrňajú viac období a to čiastočne, keď som neplatcom a čiastočne, keď som platcom.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    jáááj emily ... ja by som si odpočítala daň iba od 1.1.2005 - 15.1.2005.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    podla mna mozes uplatnovat az za zdanitelne plnenia za obdobie,kedy si uz bola platca. Cize vsetky telefony a rezie dat bez DPH. No a kedze je to este aj prelom rokov, tak by som si to odsledovala cez vydavky buducich obdobi tusim 384 alebo cez nevyfakturovane dodavky 326. Do nakladov roku 2004.

    Viki je offline (nepripojený) Viki

    žena Viki
    Ahojte
    prosím Vás, čo s faktúrami kde nie je IČ DPH a novovzniknutý plátca nechce požiadať o ich prerobenie, tam DPH nemôžem uplatniť, alebo dopísať ručne IČDPH? Sú to 3 faktúry v januári a nie sú z prelomu rokov.
    čo s nimi? do výdavkov môžu ísť len bez DPH?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Viki, je to trochu na riziko, ale ja som aj z takých faktúr uplatnila DPH. V predchádzajúcich obdobiach som mala tiež podobné prípady a na DÚ mi vtedy povedala správkyňa, že prechodné obdobie - 1 - 2 mesiace zvyknú tolerovať. A keď nie, tak sa dá pri kontrole dodatočne zbehnúť za dodávateľom a dopíše IČ DPH, dá podpis a pečiatku. Kontrola by mala dať možnosť tieto veci dať do poriadku.

    Viki je offline (nepripojený) Viki

    žena Viki
    Bea díky
    volal mi, že nechce odpočítať DPH, za tými tromi dodavateľmi nepôjde s prosíkom o opravu... hmmm, škoda... už som aj daňové prerobila

    prechod z neplatcu na platcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.